مقالات عمومی
مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
جستجو بر اساس در گروه
روش‌های مختلف مقابله با چاقی
خلاصه :
عوامل ایجاد چاقی متعددند و شامل رژیم‌های غذایی ناسالم گرفته، سبک زندگی کم تحرک، عوامل ژنتیکی، مشکلات و اختلالات و مصرف دارو ها می شوند. کاهش وزن تقریبا برای همه مردم بسیار دشوار تر از افزایش آن است. به همین دلیل روش های مختلف و گاهی اضطراری برای این رسیدن به این هدف به وجود آمده است
تاریخ ثبت :
1400/02/21
بشقاب غذای سالم و سیاره زمین1
خلاصه :
رژیم‌های غذایی ما، سلامت انسان را به محیط زیست پیوند می‌دهد. در طی 50 سال گذشته، شاهد افزایش تولید غذا در دنیا بودیم که به بهبود امید به زندگی و کاهش گرسنگی، میزان مرگ و میر نوزادان و کودکان و فقر جهانی کمک کرده است. با این حال، اکنون با تغییر رژیم‌های غذایی به سمت غذاهای ناسالم‌، به نظر می‌رسد این مزایا از مسیر اصلی خود منحرف شده و شتابان به سمت نابودی زمین حرکت کرده است.
تاریخ ثبت :
1400/02/19
آیا غلات صبحانه مفید است؟
خلاصه :
غلات صبحانه نسبتاً ارزان قیمتی است، قابل نگهداری به مدت طولانی است ولی مورد نحوه تولید و سلامت آن، مثلا بحث مواد نگه دارنده یا وجود سموم کشاورزی در آن، نگرانی‌هایی مطرح است
تاریخ ثبت :
1400/02/14
اشتباهات رایج در رژیم بدون گوشت
خلاصه :

اغلب کسانی که رژیم بدون گوشت را انتخاب می کنند با مشکل پیدا کردن جایگزین مناسب آن مواجه هستند و همین مسئله باعث انتخاب استراتژی اشتباه در اصلاح رژیم غذایی می شود.
 

تاریخ ثبت :
1400/02/09
چرا برخی افراد همیشه گرسنه هستند؟
خلاصه :
تحقیقات نشان می‌دهد برخی افراد پس از مصرف یک وعده غذایی زودتر از دیگران احساس گرسنگی می کنند که می تواند منجر به خوردن زودتر وعده بعدی و در نتیجه دریافت کالری بیشتر در طول روز شود. 
تاریخ ثبت :
1400/01/30
بهار و نوبرانه های مغذی اش
خلاصه :
نوبرانه های بهاری که مدت کوتاهی از زیباترین روزهای بهار حضور دارند، تنها خوراکی های برای سرگرمی نیستند بلکه به دلیل ارزش غذایی بالا نیز مفید خواهند بود.
تاریخ ثبت :
1400/01/26
هیدروژل کربوهیدراتی برای ورزشکاران
خلاصه :
در سالهای اخیر محصولات مختلفی بر پایه فناوری هیدروژل به خصوص برای ورزشکاران رشته های استقامتی مانند دو و دوچرخه سواری طراحی شده است. ولی آیا این محصولات واقعا در عملکرد بهتر ورزشکاران موثر هستند؟
تاریخ ثبت :
1400/01/23
مصرف دوره ای و گردشی مغزها
خلاصه :
یکی از روش های تغذیه ای و درمانی که برخی به تاثیر مثبت آن در کاهش مشکلات هورمونی زنان باور دارند، مصرف گردشی مغز های آفتاب گردان، کدو، تخم کتان و کنجد است. 
تاریخ ثبت :
16/01/00
غذاهایی برای مقابله با آلرژی بهاری
خلاصه :
گنجاندن بعضی از خوراکی‌ها با تقویت ایمنی بدن می‌تواند در مقابله با آلرژن‌ها یا مواد محرک مؤثر باشد و علائم آلرژی را تسکین دهد
تاریخ ثبت :
1400/01/07
تغذیه مناسب برای شادابی در بهار
خلاصه :
.در فصل بهار تغذیه صحیح، متعادل و سرشار از خوراکی های فصل،  ریزمغذی های ضروری برای عملکرد صحیح اندام های بدن، شادابی و طروات ظاهری را تامین می کند.
تاریخ ثبت :
1400/01/07
مصرف گل کلم ، مفید یا مضر؟
خلاصه :
 گل کلم در حالت معمول به ندرت راه خود را به سفره پیدا می کرد، اکنون با گسترش رژیم های گیاه خواری و تمایل به استفاده از انوابع سبزیجات برگی و غیر برگی به شکل های مختلف مصرف می شود. گل کلم فواید بسیاری دارد ولی مانند دیگر موارد خوراکی باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد. به خصوص که گل کلم برای برخی افراد می تواند مشکل ساز باشد. 
تاریخ ثبت :
1399/12/26
رژیم بدون لکتین تا چه حد مفید است؟
خلاصه :
رژیم غذایی بدون لکتین در واقع بر این فلسفه استوار است که غذاهای حاوی پروتئین لسیتین باعث افزایش وزن، بیماری های خود ایمن و بیماری های دیگر شده و باید از رژیم غذایی حذف شوند. 
تاریخ ثبت :
1399/12/19
پروتئین غیر گوشتی کامل
خلاصه :
بدن ما به 9 نوع آمینو اسید نیاز دارد. منابع تامین پروتئین که تمام این آمینو اسید ها را داشته باشند منابع پروتئین کامل نام دارند. به غیر از انواع گوشت دام و پرندگان، منابع مختلف پروتئین کامل در میان سبزیجات وجود دارد که می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت باشد.
تاریخ ثبت :
1399/12/11
غذاهای مناسب برای نوروپاتی دیابتیک
خلاصه :
از بهترین روش‌های طبیعی برای کنترل نوروپاتی دیابتیک اصلاح روش تغذیه و مصرف خوراکی های دارای فیتونورتینت، امگا 3، اسیدهای چرب، غلات کامل، ویتامین ب 12 و لیپوئید اسید است.
تاریخ ثبت :
1399/12/06
نوروپاتی دیابتی چیست؟
خلاصه :
نوروپاتی دیابتی یکی از عوارض جانبی جدی و آزار دهنده و البته شایع دیابت نوع یک و دو است. اگرچه نوروپاتی درمان مشخصی ندارد ولی می توان با ورزش، تغذیه و کنترل قند خون جلوی پیشرفت آن را گرفت و علائم آن را تخفیف داد.
تاریخ ثبت :
1399/11/21
تأثیر تغذیه در کاهش گرفتگی عضلات
خلاصه :
گرفتگی تاخیر یافته عضلات یا DOMS یکی از آسیب های شایع ورزشکاران است که می تواند با تغذیه مناسب تا حد زیادی بهبود یافته و زمان بازیابی کاهش داده شود. 
تاریخ ثبت :
1399/11/15
علت درد عضلات پس از ورزش چیست؟
خلاصه :
 ورزش ناگهانی یا بیش از حد سنگین باعث گرفتگی عضلات پس از انجام ورزش می‌شود. گرفتگی عضلات معمولا با تاخیر در طی چند ساعت یا چند روز اتفاق می افتد که می توان آن را با روش های مختلف از سرمادرمانی و ماساژ گرفته تا تغذیه مناسب بهبود داد. 
تاریخ ثبت :
1399/11/07
جو دو سر در رژیم غذایی
خلاصه :
جوی دو سر از خانواده غلات و از نظر ظاهری بسیار شبیه به جوی معمولی است. جوی دوسر معمولا به صورت کامل مصرف می شود و از آن در شکل کامل، خرد شده یا جوپرک می توان به طرق مختلف در آشپزی استفاده کرد. 
تاریخ ثبت :
1399/10/30
چرا باید بیشتر قارچ بخوریم؟
خلاصه :
قارچ خوراکی بر خلاف ظاهر کمی عجیب و متفاوتش حاوی مواد مغذی بسیاری است. قارچ همچنین به دلیل طعم و بافت شبیه به گوشتش می تواند به عنوان جایگزینی برای گوشت باشد. 
تاریخ ثبت :
1399/10/23
کاهش وزن با سن ارتباط ندارد
خلاصه :
تصور رایج آن است که توانایی کاهش وزن بدن انسان با افزایش سن کاهش می یابد. در صورتی که بررسی نتیجه برنامه کاهش وزن مشابه و تطبیق یافته برای افراد دارای اضافه وزن با سن بالای 60 سال و جوان، این باور را نقض می کند. 
تاریخ ثبت :
1399/10/13

صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 36 صفحه بعدی