-
جستجو بر اساس
راهنمای مراقبت تغذیه ای بعد از بهبودی بیماران کووید 19 ویژه کارشناسان
خلاصه :
روزه داری در شرایط شیوع کرونا
خلاصه :
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: با خوردن مواد غذایی به ویروس کرونا مبتلا نمی ‌شویم. زیرا غذا یا پخته می‌ شود که ویروس در اثر حرارت از بین می‌رود. در عین حال وقتی مواد غذایی چون میوه را می ‌خوریم، اسید معده باعث می ‌شود که ویروس از بین برود. زمانی مشکل ایجاد می شود که دستمان به ویروس کرونا آلوده باشد و بعد میوه به ویروس آلوده شود و سپس در اثر تماس آن با دهان و بینی منجر به آلودگی می ‌شود.
واقعیت‌هایی درباره مبارزه پروبیوتیک‌ها علیه کرونا ویروس!
خلاصه :
با توجه به این که ناشناخته‌ها بسیار است و واکسنی در دسترس نیست و درمان قطعی و اثربخش برای این موجود یافت نشده، بهترین راهکار پیشنهادی از سوی متخصصان، حفظ بهداشت، جلوگیری از تماس با افراد آلوده، فاصله گذاری اجتماعی و تقویت سیستم ایمنی بدن است.
آیا تعطیلی مدارس در کنترل کرونا بی‌تأثیر است؟
خلاصه :
نتایج مطالعه اخیر در کشور بریتانیا نشان می‌دهد که ممکن است تعطیلی مدارس تأثیر مطلوب مورد انتظار در مواجهه با ویروس کرونا نداشته باشد.
گرفتن روزه و رژیم‌های فستینگ در دوران کرونا
خلاصه :
تحقیقات نشان داده‌اند که روزه داری و رژیم‌های فستنیگ می‌توانند برای سلامتی مفید باشند و حتی به بهبود بیماری‌ها کمک کنند که به نوع بیماری فرد وابسته است. 
خطر مرگ کرونا تا چه حد جوان‌ترها را تهدید می‌کند؟
خلاصه :
مدیر برنامه اضطراری سازمان بهداشت جهانی، دکتر ماریا ون کرکو (Dr. Maria Van Kerkhove) گفته است که بررسی اخیر داده‌های کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که نام افراد جوان زیادی در میان کشته‌ها دیده می‌شود. برخی از این افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و برخی دیگر بدون هیچ بیماری قبلی بودند.
آیا ممکن است بهبود یافتگان کرونا مجددا مبتلا شوند؟
خلاصه :
 شواهد و گزارش‌ها نشان می‌دهد که تست کرونای برخی از بیماران پس از بهبود یافتن، مجدداً مثبت اعلام شده است. ولی آیا این تست مثبت کرونا می‌تواند به معنی بازگشت بیماری باشد؟
درمان‌های حمایتی تغذیه‌ای برای عبور از بحران کروناویروس، پیشنهادهای چین
خلاصه :
در این مطالعه، مداخلات بالقوه تغذیه‌ای یا وابسته به نوترینت‌ها که برای درمان عفونت COVID‐19 می‌تواند کاندید باشد، بر اساس درمان عفونت‌های ناشی از SARS‐CoV، MERS و برخی از عفونت‌های ویروسی دیگر مورد بررسی قرار گرفته است. 
برای کودکان سوگوار چه کنیم
خلاصه :
راهنمای رفتار با کودکانی که فردی از خانواده را از دست داده اند
کودکان در روزهای سخت فقدان عزیزان
خلاصه :
با کودکان خانواده های مبتلا به کرونا چگونه رفتار کنیم
پیشنهاد هایی برای خانه نشینی این روزها
خلاصه :
اگر حوصله تان در قرنطینه خانگی سر رفته از این فایل استفاده کنید و روش هایی برای سرگرمی پیدا کنید
چگونه به طور موثری به بحران کرونا پاسخ دهیم؟
خلاصه :
فایل مقاله به صورت پی دی اف است. 
در قرنطینه خانگی چگونه سالم تغذیه کنیم؟
خلاصه :
 
در این مقاله با راهکارهای مهم تقویت سیستم ایمنی بدن، تغذیه مناسب و اقدام لازم پس از دیدن اولین نشانه‌های بیماری در قرنطینه خانگی برای شکست کرونا آشنا می شویم
توصیه های تغذیه ای _کرونایی دفتر بهبود تغذیه برای بیماران تنفسی
خلاصه :
یکی از گروه های در معرض خطر و آسیب پذیر در برابر کرونا ویروس جدید، بیماران تنفسی هستند. این بیماران علاوه بر اینکه باید بیشتر مراقب سلامت شان باشد، بهتر است که یکسری نکات را در تغذیه شان رعایت کنند.
توصیه یک پزشک مبتلا به کرونا از قرنطینه خانگی
خلاصه :
دکتر حسین_کرمانپور مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی که به علت ابتلا به کروناویروس جدید، که در قرنطینه خانگی به سر می‌برد توصیه هایی را برای مبتلایان به ویروس کرونا ارائه کرده است که می تواند به بهبود این بیماران کمک کند.این توصیه ها را به خاطر بسپرید در شرایط نیاز به کار بگیرید.
خود مراقبتی به هنگام استرس
خلاصه :
استرس (فشار روانی) از سمت محیط به ما وارد می‌شود، به این شکل که در محیط تغییراتی اتفاق می‌افتد و بدن ما خودش را نیازمند سازگاری با این تغییرات می‌داند. شیوع کرونا ویروس در جامعه می‌تواند نمونه‌ای از این تغییرات محیطی باشد که بدن ما خودش را نیازمند سازگاری مجدد با این تغییرات می‌بیند. هرچند که در درجه اول مراجعه به یک متخصص سلامت روان توصیه می‌شود، اما اگر چنین دسترسی‌ای وجود ندارد جای نگرانی نیست و دستورالعمل‌هایی برای خود مراقبتی وجود دارد:


صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی