• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  کووید 19 و تغییراتی که در تغذیه ما ایجاد کرد
  خلاصه :
  شیوع کرونا در یک ساله گذشته باعث شده تا در شیوه زندگی  و به تبع آن عادات غذایی و رفتارهای تغذیه ای  ما تغییراتی ایجاد شود که گاهی خوب و به نفع سلامت و گاهی به ضرر سلامتمان بوده است. برای شناخت و تصحیح این تغییرات به نفع سلامت جامعه چگونه آنها را بشناسیم و در برابر آنها چه کنیم؟
  تاریخ :
  1400/02/23
  بحران آب، تهديد سلامت جامعه
  خلاصه :
  فقدان مديريت منسجم و كارآ برای آب، مشکلات ناشي از عدم رعايت مسائل بهداشتي نظير انواع آلودگي‌هاي آب و کاربرد غير اصولي سموم و کودهاي شيميايي و نظاير آنها، استفاده بي رويه، غيرمجاز و غير علمي از آب، همچنين عدم رعايت اصول فني و علمي مدیریت همين مقدار آب محدود و موجود را هم تحت تأثير قرار داده است.
  تاریخ :
  1400/02/18
  کرونا، گسترش فقر و گرسنگی،تهدید سلامت حال و آینده
  خلاصه :
  کرونا با گسترش فقر ودامن زدن به گرسنگی نه تنها سلامت حال و آینده ی مردم کشور را تهدید می کند، بلکه چشم انداز تیره ای از توسعه نایافتگی را در برابر ما قرار می دهد.
  تاریخ :
  1400/02/10
  هفته سلامت ساخت جهانی عادلانه تر و سالمتر
  خلاصه :
  نابرابری های بهداشتی با استراتژی هایی که در آنها توجه بیشتری به بهبود عدالت سلامت ، به ویژه برای آسیب پذیرترین و حاشیه نشین ترین گروه ها  وجود دارد ، قابل پیشگیری هستند.
  تاریخ :
  1400/02/01
  تغذیه بیمار کرونایی در خانه
  خلاصه :
  با اوج گیری دوباره کرونا در کشور و افزایش تعداد مبتلایان دوباره این سوال پیش آمده است که تغذیه بیماران مبتلا به کرونا گونه باشد؟در این مقاله تا جایی که بتوانیم به این پرسش پاسخ می دهیم
  تاریخ :
  1400/01/29
  رمضان ماه خودسازی
  خلاصه :
  روزه داری صحیح که با کاهش مصرف غذا همراه باشد ،ثمراتی چون کم شدن چربی های ذخیـره ، کم شدن میزان چربی خون و کلسترول و فعال شدن سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد ( البته به شرطی که برنامه غذایی منظمی برای افطار و سحر تنظیم شود 
  تاریخ :
  1400/01/23
  چگونه برای واکسیناسیون کووید آماده شویم؟
  خلاصه :
  در این مقاله با آماده سازی خود برای دریافت واکسن کرونا آشنا می شویم.  امیدواریم با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون هر چه زودتر از این پاندمی نجات پیدا کنیم.
  تاریخ :
  1400/01/14
  تغذیه مناسب سالمندان کلید اثربخشی واکسن کرونا
  خلاصه :
  پاسخ ایمنی موثر در افراد دریافت کننده واکسن به یک وضعیت تغذیه ای مناسب بستگی کامل دارد. سازمان ایمنی غذایی اروپا بر اساس ارزیابی های علمی ،نقش موثر ریز مغذی ها شامل ویتامین های A (و بتا کاروتن پیش ساز آن، ، B6 ، B9 فولات، B12 ، و D و مواد معدنی روی ، سلنیوم آهن و مس را ، Se ، Fe و Cu را در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن اثبات شده می داند.
  تاریخ :
  1400/01/09
  آئین زیبای نوروز در ایران
  خلاصه :
  آنچه در باره نوروز ، سال نو ، غذا و تغذیه سالم در ایام نوروز  می توانید در بهسایت بخوانید
  تاریخ :
  1399/12/28
  فقر، امنیت غذایی، سوءتغذیه
  خلاصه :
  غذا نه فقط نیاز فیزیولوژیک فرد برای حفظ سلامت و بقاست بلکه نیاز پایه ای جامعه برای تامین رشد و سلامت اجتماعی است
  تاریخ :
  1399/12/26
  سوء تغذیه کودکان، آگاهی والدین
  خلاصه :
  . کم وزنی و چاقی کودک دوطیف سوتغذیه دوران کودکی است سوتغذیه معمولا بیش از انچه به فقر مرتبط باشد به ناآگاهی خانواده و خصوصا بی سوادی مادر مرتبط است در حقیقت آنها ارتباطی بین سوتغذیه کودک و آینده و یا سلامتی او نمی شناسند.
  تاریخ :
  1399/12/14
  خلاصه :
  تاریخ :
  1399/12/05
  سلامت مردان و تغذیه سالم
  خلاصه :
  هفته سلامت مردان در پیش روست و از آنجا که معمولا آقایان توجه کمتری به سلامت خود نشان می دهند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مختلف هستند . تغذیه سالم از مواردی است که سلامت آنها را حفظ می کند و ارتقا می دهد.
  تاریخ :
  1399/11/28
  دکتر جان، مراقب جان خودت هم باش
  خلاصه :
  زندگی پزشکان مانند همه افراد جامعه دچار همین تغییر است با یک فرق اساسی که پزشک می داند و گاهی رعایت نمی کند و مردم عادی شاید نمی دانند و رعایت نمی کنند. این روزها و با شیوع کرونا وضعیت بدتر هم شده  حالا باید بیشتر مراقب باشیم . پزشکان مراقب سلامت مردم هستند، درست ؛ اما برای موثر بودن این مراقبت ارزشمند ؛ باید اول از سلامت خودشان مراقبت کنند..
  تاریخ :
  1399/11/20
  غذاهای بومی حافظ سلامت تغذیه ای
  خلاصه :
  اقوام مختلف در دنیا همانطور که زبان، لهجه، منش و رفتارهای گوناگون داشته اند از غذاهای خاص هر منطقه استفاده می کرده اند.تطابق فیزیولوژیک بدن با نوع خاص غذا در منطقه، هارمونی خاص خودش را داشته و این توازن بر سلامت تاثیر گذار بوده و هست
  تاریخ :
  1399/10/24
  درباره ی چاقی
  خلاصه :
  چاقی عبارت است از ذخيره اضافی چربی در بافت چربی به حدی که بر سلامت تاثير نامطلوب بگذارد. برای چاقی کودکان و بزرگسالان بيش از ۴۰ بيماری و تاثير روانی – اجتماعی ذکر شده است. بين  ۲ تا ۱۰% کل بودجه بهداشتی درمانی کشورها برای مسائل مربوط به چاقی هزينه می شود
  تاریخ :
  1399/10/17
  سال نو میلادی مبارک
  خلاصه :
  امیدواریم سال 2021 سالی سرشار از سلامتی و گشایش برای مردم دنیا باشد
  تاریخ :
  1399/10/11
  دفتر بهبود تغذیه جامعه را بشناسیم
  خلاصه :
  شناخت مراکز متولی سیاستگذاری و اجرای برنامه های ملی و کشوری علاوه بر آشنایی با حوزه وظایف و فعالیتهای آنها می تواند انگیزه مضاعفی در خدمت رسانی این متولیان ایجاد کند. متولی تغذیه جامعه در کشور دفتر بهبود تغذیه در وزارت بهداشت است .
  تاریخ :
  1399/10/11
  یلدا
  خلاصه :
  رفته رفته زمستان فرا می رسد با بلندترین شب سال- یلدا- آنچه از کودکی ها به خاطر ما مانده است جشن آرایی آمدن زمستان بوده است با ضیافت کرسی های داغ و سینی کنگره دار روی آن برای ...شب های سرد ؛ پر از مغزها و خشکبار و قصه خوانی بزرگترها، انار دانه شده و گردو بادام و کشمش البته هندوانه قرمز رنگ برای شب چله
  تاریخ :
  1399/09/28
  امنیت غذایی و توسعه پایدار
  خلاصه :
   امنیت غذایی سنگ‌بنای یک جامعه توسعه‌یافته و عنصر اصلی سلامت فکری، روانی و جسمی اعضای آن است
  تاریخ :
  1399/09/244

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 16 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com