اخبار ویتامینE پاسخ به ایمنوتراپی را بهبود می‌بخشد چهار شنبه 31 فروردین 1401 ساعت 17:46
دریافت کافی ویتامینE تاثیر روند ایمونوتراپی را در مبتلایان به سرطان بهبود می‌بخشد.
روغن آفتابگردان، اسفناج، آووکادو، کلم و خشکبار از جمله منابع ویتامینE هستند که به‌عنوان آنتی‌اکسیدان شناخته می‌شود. اما نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که این ویتامین روند ایمونوتراپی را در مبتلایان به سرطان بهبود می‌بخشد. ایمنوتراپی روش درمانی است که سیستم ایمنی بدن بیمار تقویت و تحریک می‌شود تا توانایی مقابله با بیماری را داشته‌باشد.
محققان طی بررسی‌های خود دریافتند که ویتامینE عملکرد گروهی از پادتن‌ها به‌نام سلول‌های دندریتیک که عامل پاسخ ایمنی بدن هستند را تحریک می‌کنند.
آنها برای دستیابی به این نتایج، اطلاعات پزشکی گروهی از مبتلایان به ملانوم (سرطان پوست) را بررسی کردند و دریافتند افرادی که ویتامینE مصرف کرده‌اند، کیفیت زندگی بهتری داشتند. آنها این بررسی را در مورد گروهی از مبتلایان به سرطان سینه، کولون، کلیه و... که تحت رادیوتراپی و نه شیمی‌درمانی بودند، ادامه دادند.
سلول‌های مختلفی در سیستم ایمنی بدن نقش دارند که گروهی از آنها موسوم به سلول‌های T به بدن در مقابله با عفونت‌ها و تخریب سلول‌های غیرعادی شامل سلول‌های سرطانی کمک می کند. در حالت نرمال، سیستم ایمنی به‌دلیل عملکرد نوعی پروتئین بر سلول‌های T مانع از حمله به سلول‌های سالم می‌شود. اما بعضی از سلول‌های سرطانی پیام‌های اشتباه به سلول‌های T ارسال می‌کنند و مانع از عملکرد صحیح آنها می شوند. از همین‌رو طی روند درمان بعضی از سرطان‌ها، ترکیباتی برای کنترل سلول‌های ایمنی به‌کار می‌روند. این ترکیبات آنتی‌کورها هستند که پروتئین‌های خاصی را کنترل می‌کنند تا سلول‌های ایمنی فقط به سلول‌های سرطانی حمله کنند.
مطالعه جدید به بهبود شناخت عوامل افزایش تاثیر رادیوتراپی کمک می کند و مشخص شد که ویتامینE با مهار پروتئین SHP1 عملکرد سلول‌های دندریتیک را افزایش می‌دهد. پروتئین SHP1 همچنین به‌عنوان هدف درمانی مطلوب برای تقویت عملکرد سلول‌های دندریتیک و بهبود ایمونوتراپی مطرح است. محققان امیدوارند با تشخیص این اطلاعات بتوانند به اقدامات مؤثرتری در زمینه درمان سرطان دست یابند.
مترجم: مریم سادات کاظمی
منبع: Cancer Discovery  تعداد بازدید : 593 نوشته شده توسط: مریم سادات کاظمی

کلمات کلیدی:  ویتامینE، سرطان، ایمنوتراپی، سلول های ایمنی
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
کرونا با غذا منتقل می شود؟ شنبه 22 آذر 1399 ساعت 0:53
رژیم لاغری دخترانه دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 13:37
سندروم پیکا چیست سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 14:49
چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم یکشنبه 9 خرداد 1400 ساعت 15:18

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com