• مقالات عمومی
  مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
  جستجو بر اساس در گروه
  همه ی این میوه های زمستانی
  خلاصه :
  در این مقاله به لیست 10 میوه برتر زمستانی مورد نیاز در رژیم غذایی خود نگاهی بیندازید تا هم روزهای بیماری را کاهش دهید وهم سلامت و شادی شما افزایش یابد.
  تاریخ ثبت :
  1399/10/07
  حس راه رفتن حشره روی پوست فورمیکاسیون
  خلاصه :
  فورمیکاسیون یا احساس راه رفتن یا خزیدن حشره بر روی پوست یکی از اختلالات رایج حس لامسه است که می تواند دلایل مختلف، از اضطراب و مصرف الکل گرفته تا دیابت و پارکینسون داشته باشد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/10/01
  رژیم نخستین چیست؟
  خلاصه :
  رژیم غذایی نخستین (primal) یا رژیم غذایی انسان‌های اولیه شیوه تغذیه انسان های نخستین را مبنا قرار داده و خام خواری خوراکی های طبیعی و غیر فراوری شده را اصل اولیه سالم زیستن می داند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/09/15
  آیا استفاده از پودر پروتئین ایمن است؟
  خلاصه :
  سالهاست که متخصصین علم تغذیه مطالب در مورد مزایا و مضرات استفاده از پودر پروتئین که معمولا برای کاهش وزن و عضله سازی استفاده می شود، اختلاف نظر داشته اند. موافقان  ومخالفان عمدتا در مورد مزایا هم نظر بوده اند و بحث بر سر میزان معایب و شیوه مقابله با آن بیشتر به عنوان منشا اختلاف در نظر گرفته می شود. 
  تاریخ ثبت :
  /00/00
  اولین واکسن کرونا برای کدام کشور؟
  خلاصه :
  در چند هفته اخیر خبرهای مختلفی در مورد کشف و نهایی سازی واکسن ویروس کرونا منتشر شده است. تا کنون 3 واکسن به طور رسمی آماده تولید انبوه هستند ولی به احتمال زیاد توزیع واکسن به طور همزمان در کشورهای مختلف انجام نخواهد شد.
  تاریخ ثبت :
  1399/09/05
  ضرورت ادامه فاصله گذاری اجتماعی
  خلاصه :
  در حال حاضر بیشتر کشورهای جهان موج دوم، سوم یا چهارم شیوع کرونا را تجربه می‌کنند. ما با تولید انبوه و مهم‌تر از آن، توزیع گسترده و ارزان اولین واکسن کشف شده فاصله زیادی داریم و فاصله گذاری اجتماعی همچنان اصلی ترین سپر دفاعی در مقابل بیماری کووید-19 محسوب می شود.
  تاریخ ثبت :
  1399/08/26
  رژیم غذایی کم هیستامین چیست؟
  خلاصه :
  بروز علائم حساسیت در بدن می تواند به دلیل قرار گیری در معرض یک عامل حساسیت زا یا مملو شدن بدن از ماده ای به نام هیستامین باشد. هیستامین در طی فرآیند های مختلف در بدن تجمع پیدا می کند و در صورتی که از حد تحمل بدن فراتر رود، باعث اختلال در عملکرد بدن می شود. رژیم غذایی کم هیستامین به همین منظور طراحی شده است. 
  تاریخ ثبت :
  1399/08/20
  تصورات اشتباه رایج در مورد دیابت
  خلاصه :
  اگرچه رعایت بهداشت و حفظ سلامت روحی و جسمی برای همه، به خصوص در شرایط کنونی بیماری همه گیر کووید-19، دشوار شده است ولی کار برای بیماران مبتلا به دیابت، به خصوص به دلیل وجود اطلاعات غلط در مورد خوردنی های مجاز و غیر مجاز، بسیار دشوار تر است.
  تاریخ ثبت :
  10/08/99
  ابتلای هم‌زمان به آنفولانزا و کووید-19
  خلاصه :
  از نظر علم پزشکی احتمال ابتلای هم زمان به کووید-19 و آنفولانزا وجود دارد ولی هنوز مشخص نیست این دو ویروس در کنار یکدیگر تا چه حد آسیب بیشتری به بدن وارد می کنند. برخی از دانشمندان نگران افزایش آمار تلفات ابتلا به کرونا به دلیل شیوع گسترده آنفولانزای فصلی در جهان اند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/07/30
  روش های طبیعی برای کاهش اشتها
  خلاصه :
  یکی از راه‌های مبارزه با چاقی و اضافه وزن استفاده از روش‌های سرکوب و کاهش اشتهاست. هر غذا، مکمل یا روش دیگری که باعث کاهش اشتها شده و احساس گرسنگی را در بدن از بین ببرد، می تواند راه حلی احتمالی برای کمک به کاهش وزن باشد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/07/23
  چطور غذا را مدت بیشتری نگهداری کنیم؟
  خلاصه :
  اگرچه از همان ابتدا پیش بینی می شد ویروس کرونا حداقل به مدت 9 ماه حضور داشته باشد، ولی در عمل بسیاری از مردم، سازمان ها و دولت ها این حقیقت را باور نداشتند. حال با فرسایشی شدن جنگ انسان و ویروس و اوج گرفتن مجدد آمار قربانیان، رعایت نکات ایمنی و بهداشتی و ماندن در خانه برای حفاظت از خود و دیگران مهم تر از همیشه به نظر می رسد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/07/16
  ورزش به کمک پله‌ها
  خلاصه :
  تمرین با کمک پله‌ها هم یک ورزش قدرتی و هم یک ورزش هوازی محسوب می‌شود. این ورزش ها همانند بسیاری از ورزش‌های خلاقانه دوران کرونا متکی بر وزن بدن هستند که برای حفظ سلامت و آمادگی بدن در و همچنین تنوع بخشی به حرکات ورزشی، مفید هستند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/07/12
  آیا ورزش به کاهش اشتها کمک می‌کند؟
  خلاصه :
  بیشتر ما تصور می‌کنیم که ورزش کردن باعث افزایش اشتها و گرسنگی می‌شود ولی  تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش‌های هوازی مثل دوچرخه سواری، دو، شنا و ... باعث کاهش اشتها می‌شوند!
  تاریخ ثبت :
  1399/07/06
  آیا آب گاز دار برای بدن مفید است؟
  خلاصه :
  وجه مشترک تمام نوشیدنی های گاز دار وجود گاز دی اکسید کربن در آن است. بسیاری آب گاز دار را جایگزین مناسبی برای نوشابه می دانند. ولی تصور ما در مورد سالم یا مضر بودن آب گاز دار تا چه حدر درست است؟
  تاریخ ثبت :
  1399/07/01
  آیا جایگزین‌های گوشت سالم‌تر هستند؟
  خلاصه :
  رژیم‌هایی غذایی مختلفی بر اساس حذف گوشت از رژیم غذایی طراحی شده است. تمایل مردم جهان در چند دهه اخیر به این نوع تغذیه باعث تولید محصولاتی گیاهی و برای جایگزینی کردن گوشت شده است.
  تاریخ ثبت :
  1399/06/27
  آیا رژیم سیرت فود مفید است؟
  خلاصه :
  یکی از مشهورترین رژیم‌های غذایی در سراسر جهان، رژیم سیرت فود یا Sirtfood نام دارد. بنیان گذاران این رژیم غذایی مدعی‌اند که غذاهای خاص مورد استفاده در این رژیم پروتئین‌های خاصی در بدن که سیرتوئین نام دارند را فعال کرده و به این شکل به کاهش وزن کمک می‌کنند
  تاریخ ثبت :
  1399/06/23
  بیماری التهابی روده با مصرف چربی زیاد و آنتی‌بیوتیک
  خلاصه :
  مطالعات جدید نشان می‌دهد داشتن رژیم غذایی شامل مقادیر زیادی چربی ، با مصرف آنتی‌بیوتیک می‌تواند به‌طور بالقوه احتمال ابتلا به بیماری التهابی روده را افزایش دهد
  تاریخ ثبت :
  1399/05/28
  انواع نمک‌های خوراکی
  خلاصه :
  تصور ما از نمک، معمولا همان نمک معمولی است که سر سفره و میز غذا استفاده می کنیم. ولی نمک تنها به این نوع محدود نمی شود. مناطق مختلف جهان از انواع مختلف نمک استفاده می کنند که هر کدام به شیوه ای متفاوت به دست آمده و طعمی رنگی متفاوت دارند. 
  تاریخ ثبت :
  1399/05/23
  تغذیه سالم برای کسانی که سبزیجات دوست ندارند
  خلاصه :
  در بیشتر مطالعات انجام شده در مورد رژیم‌های غذایی و سلامت بدن، ارتباط نزدیکی میان غذاهای گیاهی و سلامت بدن مشاهده شده است. به نظر می‌رسد فرار از سبزیجات نمی‌تواند استراتژی چندان خوبی برای حفظ سلامت بدن باشد. راه‌های ساده‌ای برای خوش طعم کردن غذاهای مبتنی بر سبزیجات و جلب نظر افرادی که سبزیجات دوست ندارند، وجود دارد. 
  تاریخ ثبت :
  1399/05/14
  دارچین برای کنترل قند خون در دیابتی‌ها
  خلاصه :
  مطالعات جدید نشان می دهد که احتمالا دارچین می‌تواند به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک کرده و پیشرفت دیابت نوع دو را کندتر کند.
  تاریخ ثبت :
  1399/05/10

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 36 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com