اخبار نتیجه مطالعه جدید محققین بریتانیایی_ تعطیلی مدارس در کنترل کرونا ممکن است بی اثر باشد یکشنبه 31 فروردین 1399 ساعت 13:15
طبق مطالعه‌ای که به‌تازگی در بریتانیا انجام شده است، تعطیلی مدارس احتمالا تاثیر مورد انتظار در پیش گیری از انتشار و شیوع ویروس کرونا را نداشته باشد.
این مطالعه به بررسی 16 تحقیق دیگر که همگی در مورد تاثیر تعطیلی مدارس در کنترل اپیدمی‌های اخیر هستند، پرداخته است. محققین می‌گویند با توجه به قابلیت انتقال بالای این ویروس و همچنین احتمال پایین‌تر ابتلای کودکان به این ویروس، تعطیلی مدارس نمی‌تواند چندان موثر باشد. این اقدام در مورد بیماری‌هایی با شرایط عکس، یعنی انتقال پایین و آسیب پذیری کودکان، می‌توانست بسیار موثر باشد.
در این مطالعه همچنین اثرات منفی تعطیلی مدارس در مقابل اثرات مثبت آن بررسی شده است. این اقدام در عین حال که به کنترل ارتباط خانواده‌ها و حضور افراد در اجتماع کمک می‌کند، باعث ایجاد مشکلاتی مثل آسیب‌های روحی و روانی، آسیب‌های اقتصادی (به دلیل نگهداری بچه ها توسط والدین شاغل) و به تعویق افتادن آموزش و پایین آمدن کیفیت آن می‌شود.
البته بازگشایی مدارس تنها در صورت رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی به طور کامل امکان پذیر خواهد بود و فعلا به نظر نمی‌رسد هیچ دولتی به طور جدی در این جهت اقدام کند. ولی این مطالعه می‌تواند آغاز کننده تغییر نگرش افراد زیادی شده و در آینده موجی از مطالعات با محوریت همین موضوع را به همراه داشته باشد.
منبع: theguardian.com  تعداد بازدید : 5552 نوشته شده توسط: ادمین بهسایت

کلمات کلیدی:  کرونا, تعطیلی مدارس, فاصله گذاری اجتماعی
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
کرونا با غذا منتقل می شود؟ شنبه 22 آذر 1399 ساعت 0:53
رژیم لاغری دخترانه دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 13:37
سندروم پیکا چیست سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 14:49
چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم یکشنبه 9 خرداد 1400 ساعت 15:18

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com