• اخبار
  رژیم غذایی سلامت
  • 6 دلیل مهم که وزن طی رژیم لاغری تغییر نمی‌کند

   بسیاری از افراد برای کاهش وزن به‌طور منظم رژیم لاغری و تمرینات ورزشی را دنبال می‌کنند اما پس از مدتی وزن همچنان ثابت است. در چنین شرایطی فرد نگرانی زیادی دارد و استرس این وضعیت حتی باعث دلسردی از ادامه رژیم غذایی نیز می شود. اما باید دانست که گاه مشکل از نوع رژیم لاغری نیست و عوامل دیگری در این زمینه تاثیرگذار هستند. در واقع نباید به این دلیل دریافت غذایی کمتر از نیازهای بدن باشد زیرا بر توده عضلانی تاثیر می‌گذارد و ارتباطی با کاهش توده‌های چربی نخواهدداشت.

   رژیم غذایی سلامت      مریم سادات کاظمی       شنبه 15 مرداد 1401 ساعت 13:17

  • مقابله با چاقی شکمی در دوران یائسگی

   تغییرات هورمونی مرتبط با افزایش سن یکی از مهم‌ترین دلایل چاقی در سنین یائسگی است. در چنین شرایطی توزیع وزن در بدن یکسان نیست و معمولا افزایش وزن در بافت شکم ایجاد می شود که نه‌تنها ظاهری ناخوشایند دارد بلکه زمینه‌ساز بیماری‌ های مختلف است.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 30 تیر 1401 ساعت 1:34

  • 6 استراتژی مهم کاهش وزن ماندگار

   امروزه انواع رژیم‌های غذایی و توصیه‌های لاغری در فضای مجازی وجود دارد که معمولا افراد را ترغیب به کاهش وزن سریع می‌کند. گرچه شاید در ابتدا این توصیه‌ها عالی به‌نظر برسد اما به‌دلیل توصیه‌های غیراصولی در طولانی‌مدت مؤثر نخواهندبود. در واقع، کاهش وزن موفق به تغذیه سالم در کنار فعالیت ورزشی منظم بستگی دارد. همچنین توجه به شرایط فردی در موفقیت رژیم تاثیر دارند که لازم است جدی گرفته شود:

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 10 تیر 1401 ساعت 22:39

  • کمبود معمول سه ریز مغذی

   گرچه تغذیه متعادل و متنوع برای تامین نیاز بدن به انواع ترکیبات مغذی ضروری است اما سه ریزمغذی غالبا به‌اندازه کافی در خوراکی‌ها وجود ندارند و بسیاری افراد دچار کمبود آنها هستند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 28 خرداد 1401 ساعت 22:19

  • در مورد سبزیجات خام بدانیم

   "سبزیجات" جزء خوراکی‌های سالم محسوب می‌شوند که به‌دلیل ریزمغذی‌های مختلف از جمله ویتامین‌ها توصیه می شود در رژیم غذایی روزانه جای گیرد. امروزه بسیاری از افراد به رعایت رژیم‌های لاغری بر پایه سبزیجات خام توجه دارند که بهتر است چند اصل مهم در مورد مصرف این خوراکی‌ها را به‌خاطر سپرد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 10 خرداد 1401 ساعت 13:32

  • حفظ تناسب اندام پس از 40 سالگی

   معمولا با رسیدن به حدود سن چهل سالگی، اندام تغییر می‌کند و زمینه افزایش وزن بیشتر می‌شود. نکته جالب اینکه بسیاری از افراد این تغییر سایز را طبیعی می‌دانند و آن را می‌پذیرند اما با رعایت چند توصیه ساده و تغییرات جزئی در برنامه زندگی می‌توان از اضافه وزن در این سنین پیشگیری کرد و از نازیبایی‌ها و البته عوارض چاقی بر سلامتی در امان بود.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 10 خرداد 1401 ساعت 13:32

  • مواد معدنی در تغذیه ورزشکاران

   رعایت رژیم غذایی متنوع حاوی منابع نشاسته، پروتئین‌ها، چربی‌ها و ویتامین‌ها لازمه حفظ سلامتی است. البته موادمعدنی نیز نقش مهمی دارند زیرا در بسیاری از عملکردهای حیاتی مؤثر هستند و باید از طریق تغذیه تامین شوند. بعضی از آنها مانند کلسیم و فسفر در استخوان‌ها و دندان‌ها جای می‌گیرند و بعضی دیگر جزء مایعات بدن هستند و به‌شکل الکترولیت‌ها در حفظ فشار خون و تعادل اسیدی بازی نقش دارند. تامین کافی مواد معدنی برای سلامتی همه افراد ضروری است اما در مورد ورزشکاران به‌دلیل سوخت‌وساز بیشتر انرژی و فعالیت بی

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 10 خرداد 1401 ساعت 13:33

  • صبحگاه زمینه ساز اضافه وزن

   گرچه رعایت اصول تغذیه و فعالیت جسمانی منظم تاثیر جدی در رسیدن به تناسب اندام و جلوگیری از چاقی دارد اما گاه بعضی افراد در این شرایط نیز نمی توانند به وزن ایده آل برسند. در واقع علت را باید بعضی عادات روزمره دانست که در عملکرد متابولیسم اختلال ایجاد می کند و مانع از سوخت وساز مطلوب انرژی می‌شود.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 10 خرداد 1401 ساعت 13:48

  • چرا رژیم لاغریمان شکست می خورد؟

   بسیاری از افراد زمانی که رژیم لاغری را شروع می‌کنند، به‌سرعت با چند کیلوگرم کاهش وزن مواجه می‌شوند که باعث خوشحالی و رضایت از رژیم خواهدبود. اما معمولا پس از مدت کوتاهی مقاومت در بدن اتفاق می‌افتد و وزن تغییری نمی‌کند؛ بلکه حتی ممکن است افزایش یابد. این وضعیت می‌تواند ناشی از علل مختلفی باشد که توجه به‌ آنها ضروری خواهدبود.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 22 بهمن 1400 ساعت 11:57

  • توصیه‌های مهم در مورد مکمل‌های غذایی

   گرچه تغذیه متنوع و متعادل می‌‌تواند نیاز بدن به ریزمغذی‌ها را تامین کند اما در صورت عدم‌رعایت این اصول بروز کمبودهای غذایی قابل‌انتظار است. در چنین شرایطی معمولا مکمل‌های غذایی توصیه می‌شود که برای تاثیر بهتر مکمل‌ها لازم است چند توصیه مهم رعایت گردد.

   رژیم غذایی سلامت      مریم سادات کاظمی       دوشنبه 22 آذر 1400 ساعت 20:42

  • تامین کلسیم از مواد غذایی یا مکمل‌ها؟

   بدن برای عملکرد صحیح به کلسیم نیاز دارد و گنجاندن خوراکی‌های سرشار از کلسیم برای حفظ سلامت استخوان‌ها و پیشگیری از شکستگی‌ها ضروری است.

   رژیم غذایی سلامت      مریم سادات کاظمی       شنبه 29 آبان 1400 ساعت 12:42

  • رژیم غذایی شاخص قندی GI

   در رژیم غذایی GI ، به شما توصیه می شود که سعی کنید غذاهایی با محتوای GI پایین بخورید ، زیرا این غذاها باعث می شوند احساس سیری طولانی تری داشته باشید ، انرژی را حفظ کرده و سطح قند خون را در کنترل داشته باشید.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 14 آبان 1400 ساعت 12:47

  • رژیم غذایی دنیای لاغری

   این رژیم غذایی یکی از محبوب ترین رژیمهای غذایی برای کاهش وزن در دنیاست. در این رژیم غذایی هیچ یک از گروه های غذایی از رزیم حذف نمی شوند اما شما باید با انتخاب آگاهانه آن دسته از مواد غذایی که چاق کننده و پر چرب به شمار می روند مانند سیب زمینی سرخ کرده یا شیرینی ها را محدود کنید.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 29 شهریور 1400 ساعت 14:5

  • تغییر کم در غذا، تغییر زیاد در تندرستی

   اگر بتوانید تغییراتی کوچکی دربرنامه ی غذایی روزانه خود ایجاد کنید خواهید دید که تغییرات مثبت زیادی در سلامت و تندرستی شما اتفاق می افتد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 18 مرداد 1400 ساعت 12:35

  • درباره ی مکمل ها بدانید

   حفظ تناسب اندام، داشتن موهای زیبا، تقویت سیستم ایمنی و ... امروزه افراد را به مصرف مکمل های غذایی ترغیب می کند که حتی در بیشتر موارد نیای به مشورت با پزشک را نیز لازم نمی دانند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       چهار شنبه 30 تیر 1400 ساعت 13:21

  • علم برای رهایی از " چربی های شکم"

   امروزه روش های مختلفی از تمرینات ورزشی تا مصرف نوشیدنی ها و خوراکی های مختلف برای کوچک کردن شکم توصیه می شود که گاه به رغم تلاش زیاد، موفقیت چندانی در پی ندارد. توجه به مطالعات علمی دراین باره می تواند مؤثر باشد زیرا پس از شناخت علت واقعی، بهتر می توان نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       چهار شنبه 16 تیر 1400 ساعت 15:27

  • دستگاه گوارش مغز دوم انسان

   ما تصور می کنیم تنها وظیفه دستگاه گوارش بدن، هضم غذا و تامین انرژی مورد نیاز اندام هاست اما دستگاه گوارش و به خصوص معده عملکرد بسیار عجیب و پیچیده ای دارد که باعث شده محققان از آن به عنوان " مغز دوم" بدن یاد کنند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       چهار شنبه 16 تیر 1400 ساعت 10:11

  • چگونه سوخت و ساز بدن را بالا ببریم

   سن و زمینه ژنتیک مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در متابولیسم بدن هستند اما برخی عادات زندگی می‌تواند به بهبود و تسریع این فرایند شود. خوشبختانه افزایش متابولیسم تاثیر جدی در کاهش وزن دارد و در واقع این مسئله عامل موفقیت بعضی افراد در حفظ تناسب است.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 13 خرداد 1400 ساعت 14:49

  • چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم

   در این مقاله با اصولی که در کاهش وزن وجود دارند برای حفظ وزن در حدود طبیعی آشنا می شویم.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       یکشنبه 9 خرداد 1400 ساعت 15:18

  • چگونه پس از " ورزش" کالری اضافی نخوریم؟

   معمولا بعد از ورزش میل به پرخوری داریم این ترفندها به شما کمک می کنند که بعد از ورزش کالری اضافی دریافت نکنید.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 28 فروردین 1400 ساعت 1:6

  • روش های نادرست برای لاغری

   بسیاری از افراد سعی می کنند با انتخاب روش های عجیب و حتی خطرناک در کوتاه ترین زمان وزن کم کنند و به تناسب اندام برسند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       چهار شنبه 11 فروردین 1400 ساعت 15:54

  • عادات شبانه ای که چاقتان می کند

   گاه انجام برخی عادات اشتباه در زندگی روزمره تاثیر جدی درچاق شدن دارد و مانع از تاثیر رژیم و ورزش می‌شود.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       چهار شنبه 11 فروردین 1400 ساعت 15:9

  • نکات اساسی در کاهش وزن

   آشنایی با نکات کاهش وزن و رعایت اصول کاهش وزن از مهمترین نکاتی است که برای شما آماده کرده ایم پس در ادامه با ما همراه باشید.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 9 فروردین 1400 ساعت 20:41

  • چگونه سریع و سالم چاق شویم؟

   سوخت و ساز کالری در بعضی افراد بسیار سریع تر از دیگران است که رسیدن و حفظ وزن پایدار را برای آنها مشکل می کند. سرعت متابولیسم به زمینه ژنتیکی ارتباط دارد اما ممکن است ناشی از عوامل دیگری مانند استرس، مواجهه با درجه حرارت خیلی گرم یا خیلی سرد، نیکوتین، کافئین و تراکم عضلانی باشد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 7 فروردین 1400 ساعت 18:3

  • نفس عمیق بکشید تا چاق نشوید

   بسیاری از افراد به رغم برنامه غذایی متعادل به وزن ایده آل نمی رسند زیرا تمایل به تنقلات به خصوص خوراکی های شیرین تعادل غذایی را برهم می زند.تنفس عمیق تمایل به ریزه‌خوری را کاهش می دهد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 14 اسفند 1399 ساعت 14:0

  • تغذیه مناسب برای فوتبال

   این روزها که تب اخبار فوتبالی داغ است خوب است نگاهی بکنیم به تغذیه مناسب برای بازی فوتبال .رژیم غذایی که نیازهای یک فوتبالیست را تامین کند و بهترین عملکرد بدنی را برای او فراهم آورد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       یکشنبه 26 بهمن 1399 ساعت 14:13

  • رژیم غذایی با کالری منفی ؟!

   ادعای رژیم های با کالری منفی و مواد غذایی چربی سوز بر این اساس است که این دسته از مواد غذایی ضمن آنکه داراي كالري پاييني هستند، در بدن انرژي بیشتری نسبت به آنچه که از مصرف آنها جذب مي شود، صرف هضم و جذب آنها گردد. آیا این ادعا درست است؟

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 21 بهمن 1399 ساعت 23:29

  • چربی سوزی شکم

   توجه به مطالعات علمی درباره علت های افزایش چربی شکمی می تواند در از بین بردن آن مؤثر باشد زیرا پس از شناخت علت واقعی، بهتر می توان نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 20 بهمن 1399 ساعت 13:30

  • پروپیونات محافظت در برابر التهاب

   مطالعات نشان داده است که پروپیونات می تواند سلولهای سرطانی را واداربه خودکشی و از پیشرفت سرطان جلوگیری کند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 27 دی 1399 ساعت 2:19

  • بوتیرات، تامین سلامت از روده تا مغز

   بوتیرات یک مولکول چند منظوره است زیرا نه تنها برای سلامت روده مفید است ، بلکه برای سلامت مغز نیز عالی است. ثابت شده است که داشتن یک رژیم غذایی سرشار از فیبر، اثرات مثبتی برروی حافظه ، قوه ادراک و سیستم عصبی ما دارد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 25 دی 1399 ساعت 14:12

  • استات، متابولیت تناسب اندام

   استات به گیرنده های داخل روده که درجهت کنترل اشتها و تنظیم ذخیره چربی کار می کنند ، متصل شده و آنها را وادار به ترشح هورمونهایی می کند که گرسنگی را مهار می کنند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 19 دی 1399 ساعت 0:6

  • SCFAs متابولیتهای سلامت بخش

   هرچه روزانه فیبر بیشتری مصرف کنید غذای بیشتری در اختیار میکروبهای مفید روده قرار می گیرد و آنها می توانند مقدار بیشتری اسید چرب کوتاه زنجیره تولید کنند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 26 دی 1399 ساعت 17:18

  • تناسب اندام در سالمندی

   رژیم غذایی سرشار از پروتئین و محدودیت مصرف کالری می تواند به تناسب اندام سالمندان کمک کند.تناسب اندام تاثیر جدی در زیبایی دارد و کاهش وزن برای حفظ سلامتی ضروری است.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 1 دی 1399 ساعت 3:13

  • رژیم غذایی پالئو یا پیشینیان

   در این مجموعه مقالات ما به معرفی معروفترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن می پردازیم و مزایا و معایب هر رژیم غذایی از منظر دانش تغذیه و رژیم درمانی را می شناسیم. این قسمت رژیم پالئو یا رزیم غذایی انسان های نخستین

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       دوشنبه 24 آذر 1399 ساعت 15:24

  • ثابت نگه داشتن وزن، بعد از رژیم

   ‌رژیم گرفتن چندان هم کار سخت و دشواری نیست، اما نکته مهم این است که پس از قطع رژیم ، وزن کم شده حفظ شده و مجددا به حالت قبل برنگردد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 30 آبان 1399 ساعت 15:29

  • همه چیز در باره رژیم کتوژنیک

   اگر چه رژیم کتوژنیک به عنوان یک روش معجزه آسا برای لاغری و از دست دادن وزن تبلیغ می شود، اما این برنامه غذایی در واقع یک رژیم غذایی درمانی است که خطرات جدی به همراه دارد.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 15 مهر 1399 ساعت 17:7

  • رژیم پر پروتیین، آری یا نه

   دانشمندان استرالیایی به این نتیجه رسیده اند که رژیم هایپرپروتئین می تواند تاثیرات منفی بر سلامت داشته باشد که ناشی از سنتز پروتئین های جدید در بدن است.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 3 مهر 1399 ساعت 13:29

  • سلامت مو و رژیم های غذایی

   برای داشتن موهای سالم، زیبا و شاداب، توجه به نوع موادغذایی در رژیم روزانه اهمیت دارد. این نکته همچنین درمورد ریزش مو نیز صدق می‌کند.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       پنجشنبه 15 خرداد 1399 ساعت 12:34

  • رژیم لاغری در 20 سالگی

   کاهش وزن در سنین 20 سالگی که اوج دوران جوانی است، راحت تر از سنین دیگر خواهد بود و اگر تصمیم به کم کردن چند کیلو داشته باشید، موفق می شوید.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 14:17

  • اشتباهات رایج در رژیم لاغری

   هنگامی که رژیم لاغری داریم چه اشتباهاتی مانع از موفقیت آن می شود؟

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 18 آبان 1398 ساعت 15:0

  • چگونه بعد از زایمان لاغر شویم؟

   افزایش وزن در طی بارداری طبیعی است اما پس از زایمان باید به وزن قبل خود بازگردیم . در این مقاله می آموزیم که چگونه به طریقی سالم پس از زایمان لاغر شویم

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       سه شنبه 23 مهر 1398 ساعت 16:20

  • کنترل اضافه وزن در بارداری

   برای پیشگیری از افزایش شدید وزن در دوران بارداری چه کنیم؟

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       جمعه 12 مهر 1398 ساعت 7:36

  • چرا وزنمان کم نمی شود؟

   در این مقاله عواملی را که در هنگام رژیم مانع کاهش وزن می شود می شناسیم.

   رژیم غذایی سلامت      ادمین بهسایت       شنبه 30 شهریور 1398 ساعت 4:26