اخبار امید برای ساخت داروی موثر کرونا جمعه 3 اردیبهشت 1400 ساعت 13:43
ایالات متحده به زودی داروهای خوراکی برای درمان ویروس کرونا خواهد داشت. بیمارانی که از ویروس کرونا ویروس جدید رنج می برند ، این دارو را به مدت 5 روز در خانه مصرف می کنند ، ویروس کرونا کاملاً از بدن خارج می شود و بیمار کاملا بهبود می یابد.
ایالات متحده به زودی داروهای خوراکی برای درمان ویروس کرونا خواهد داشت. بیمارانی که از ویروس کرونا ویروس جدید رنج می برند ، این دارو را به مدت 5 روز در خانه مصرف می کنند ، ویروس کرونا کاملاً از بدن خارج می شود و بیمار کاملا بهبود می یابد.
 
این دارو با نام "مولنوپیراویر" به طور مشترک توسط دو شرکت بزرگ دارویی "Rigibel" در آلمان و "Merck" در ایالات متحده تولید شده است و مرحله اول و دوم آزمایشات بالینی را با موفقیت بر روی انسان به پایان رسانده است. اثر 100٪ است. آزمایش بالینی فاز 3 در حال پایان است و اثر آن بسیار خوب است. اگر خوب پیش برود ، طی 4 تا 5 ماه در بازار موجود است.
 
بیمار می تواند دارو را به تنهایی در خانه مصرف کند و در مدت 5 روز بهبود یابد که استفاده از آن بسیار راحت است. درمان ویروس کرونا در آینده مانند درمان سرماخوردگی در حال حاضر است. ویروس کرونا جدید وحشتناک نیست.
 
این دارو در اصل علیه ویروس های آنفلوانزا ساخته شده است. این یک ترکیب است ، اصل این است که از عملکرد آنزیم ia ویروس جلوگیری می کند، یعنی از تکثیر خود ویروس جلوگیری می کند تا ویروس به سرعت از بین برود. در واکسن ضد ویروس کرونا هدف اسپایک ویروس کرونا است و از این طریق از ترکیب ویروس کرونا و سلولهای انسانی جدید جلوگیری می کند. اصول این دو متفاوت است.
 
از مارس تا آوریل سال گذشته ، ویروس کرونا در مزارع تولید راسو در هلند و نروژ شیوع پیدا کرد و منجر به مرگ گسترده میلیون ها راسو شد. تحققین در یک مزرعه غذای راسوها را  با "موناپیناویر" مخلوط کرد ند و پس از 24 ساعت ویروس کرونا در بدن راسوها وجود نداشت. مزرعه راسو به سرعت گسترش ویروس کرونا را متوقف کرد. سپس دو شرکت بزرگ دارویی مرحله اول آزمایشات بالینی را بر روی انسان انجام داده و  پس از موفقیت ، آنها مرحله دوم و سوم آزمایشات بالینی را انجام می دهند. تاکنون رسماً راه اندازی خواهند شد.
 
این یک موفقیت بزرگ در جامعه علمی ، به ویژه در جامعه پزشکی است.

منبع: TAMPA, Fla  تعداد بازدید : 3327 نوشته شده توسط: ادمین بهسایت

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
کرونا با غذا منتقل می شود؟ شنبه 22 آذر 1399 ساعت 0:53
رژیم لاغری دخترانه دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 13:37
سندروم پیکا چیست سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 14:49
چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم یکشنبه 9 خرداد 1400 ساعت 15:18

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com