اخبار نقش پروبیوتیکها در کرونا جمعه 29 فروردین 1399 ساعت 15:7
هیچ دلیل منطقی علمی در مورد استفاده از پروبیوتیک‌ها برای محافظت، جلوگیری یا درمان عفونت کووید – 19 طور خاص وجود ندارد. با این وجود، تقویت سیستم ایمنی بدن با هر استراتژی معتبر علمی توصیه‌ای است که اغلب متخصصان حوزه بهداشت و درمان به آن توجه می‌کنند.
با شیوع کروناویروس یا کووید – 19 در کل دنیا، سوالات بسیاری پیرامون تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بروز کروناویروس مطرح شده است. آیا پروبیوتیک‌ها به ایمنی بدن بر علیه ویروس کووید - 19 کمک می‌کنند؟ آیا آن‌ها به طور بالقوه می‌توانند از ورود یا جایگزینی ویروس در بدن جلوگیری کنند؟ آیا مصرف آنتی بیوتیک‌ها در درمان کروناویروس موثر است؟
به طور کلی از پروبیوتیک می‌توان برای کمک به بهبود ایمنی عمومی بدن استفاده کرد، نه پیشگیری از یک بیماری خاص در جمعیت وسیع.
درست است که برخی از انواع پروبیوتیک‌ها اثرات ضد التهابی دارند. اما، همچنان توصیه‌های بسیاری از دولت‌ها و سازمان‌های بهداشتی این است که؛ کروناویورس یک بیماری نوظهور است و در حال حاضر هیچ مدارک علمی قوی وجود ندارد که نشان دهد بتوان به طور قطع از بروز آن جلوگیری کرد.
بنابراین، هیچ دلیل منطقی علمی در مورد استفاده از پروبیوتیک‌ها برای محافظت، جلوگیری یا درمان عفونت کووید 19 طور خاص وجود ندارد. با این وجود، تقویت سیستم ایمنی بدن با هر استراتژی معتبر علمی توصیه‌ای است که اغلب متخصصان حوزه بهداشت و درمان به آن توجه می‌کنند. 

عالمه حریری فر

مقاله کامل
 
منبع: https://www.nzmp.com/global/en/news/probiotics-immunity-coronavirus.html https://www.biogaia.com/other-news/covid-19-outbreak-and-probiotics-facts/   تعداد بازدید : 5416 نوشته شده توسط: ادمین بهسایت

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
کرونا با غذا منتقل می شود؟ شنبه 22 آذر 1399 ساعت 0:53
رژیم لاغری دخترانه دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 13:37
سندروم پیکا چیست سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 14:49

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com