اخبار استفاده از ظروف یک بار مصرف در اتحادیه اروپا ممنوع شد یکشنبه 13 تیر 1400 ساعت 14:30
در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا از روز شنبه سوم ژوئیه تولیدات یک بار مصرف پلاستیکی از دسترس خارج خواهند شد.
این قانون شامل اقلام یک بار مصرف از جمله قاشق و چنگال و بشقاب پلاستیکی، لیوان پلاستیکی، نی‌نوشیدنی، گوش پاک‌کن و چوب‌های پلاستیکی متصل به بادکنک می‌شود. همچنین قطعاتی که برای نگهداشتن لیوان قهوه و لیوان‌های نوشیدنی که از پلیمرهای مصنوعی تهیه شده‌اند نیز دیگر به بازار عرضه نخواهند شد.
فروشندگانی که با این وسایل سرو کار دارند موظفند جایگزین قابل بازیافت برای آنها پیدا کنند. تولیدات یک بار مصرف که از قبل در انبارها موجود هستند اما می‌توانند همچنان فروخته شوند. انجمن صنفی فروشندگان ظروف پلاستیکی در آلمان تخمین می‌زند که مقادیر زیادی از این اقلام هنوز در دسترس است که باید به فروش برسند اما رقم دقیقی برای آن اعلام نشده است.
علاوه بر این وسایل، ظروف یک بار مصرفی که از مواد پلاستیکی بیولوژیک یا طبیعی هم تهیه شده‌اند ممنوع خواهد بود. این ظروف شامل لیوان‌های کاغذی که تنها بخش کوچکی از آنها از پلاستیک است یا با پلاستیک پوشانده شده نیز می‌شوند.
رعایت این مقررات برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجباری است. اطلاعات کامل‌تر برای چگونگی اجرای این مصویه بعد از روز سوم ژوئیه اعلام خواهد شد.
در آلمان علاوه بر ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی، بر روی اقلامی که هنوز جایگزینی برای آنها پیدا نشده نیز، باید برچسب مخصوص زده شود. این اقلام شامل وسایل بهداشتی، لیوان‌های پلاستیکی و سیگارهایی می‌شوند که فیلتر آنها حاوی مواد پلاستیکی است.
در برچسبی که بر روی این اقلام زده می‌شود باید به مصرف کننده هشدار داده شود که مصرف پلاستیک برای محیط زیست مضر است و نیز باید درباره روش‌های درست دفع زباله این اقلام اطلاع رسانی شود.
وزیر محیط زیست آلمان از این قانون استقبال کرده و گفته است: «این ممنوعیت خیلی زود باعث می‌شود تا محصولات خلاقانه‌تر و سازگارتر با محیط زیست تولید شده و راه حل‌های مناسب عملی شوند
منبع: دویچه وله  تعداد بازدید : 1358 نوشته شده توسط: ادمین بهسایت

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
کرونا با غذا منتقل می شود؟ شنبه 22 آذر 1399 ساعت 0:53
رژیم لاغری دخترانه دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 13:37
سندروم پیکا چیست سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 14:49
چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم یکشنبه 9 خرداد 1400 ساعت 15:18

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com