• جستجو بر اساس
  بافت چربی به عنوان یک اندام اندوکرین
  نام نویسنده :
  دکترسیدضیاءالدین مظهری ، نازیلا امین تهرانی
  خلاصه :
  تردید و تعلل در جهت اقدام زود هنگام و به موقع برای پیشگیری از اضافه وزن و سیر آن به سوی چاقی، موجب خواهد شد که بافت چربی به یک ارگان اندوکرین تغییر ماهیت داده و به طور مستقل و با خودسری، آغاز به دست اندازی به ارگان های حساس بدن و گسترده تر کردن هرچه بیشتر این تهاجم بنماید.
  میکرو بیوم
  نام نویسنده :
  ترجمه: دکتر فرید نوبخت حقیقی
  خلاصه :
  روابط سودمند متقابل بین میکروبها و جانوران، ویژگی بارز حیات در سیاره ماست. ما انسانها نیز از این امر مستثنی نیستیم. تعداد کل میکروبهایی که در بدن ما زندگی می کنند، ده برابر یشتر از تعداد سلولهای انسان هوموساپینس است و تعداد کل ژنهای آن میکروبها نیز بسیار بیشتر از ژنهای ژنوم انسانی است. 
  غذا از منظری دیگر
  نام نویسنده :
  دکتر محمد مهدی اصفهانی
  خلاصه :
  اهی جامع انسان از خودش، سلامت جسم و روح اورا تأمین می کند. کلمات و تأکیدات مرحوم استاد علامه در بهداشت، برگرفته از یک آموزش معمولی نیست بلکه نوعی هدایت الهی و الهام است که خلاصه ی آن توجه به سلامت جسمی ـ روانی ـ اجتماعی و به همه ی این ها بها دادن و این گونه زندگی کردن است.

  اثرات و نقش اسید های آمینه
  نام نویسنده :
  دکتر کاوه خبیری
  خلاصه :
  هرکدام از اسیدهای آمینه ، ویژگیهای متابولیکی مخصوص به خود را دارند و بسیاری از آنها بنظر می رسد ، می توانند در بهبود عملکرد ورزشی موثر باشند. آگاهی از این موارد می تواند به ورزشکاران و خانواده آنها کمک نماید تا علاوه بر آشنایی با تاثیر واقعی مکمل های غذایی ، فریب تبلیغات کاذب را نخورند.
  تغذیه و دیابت نوجوانی
  نام نویسنده :
  دکتر سوسن پارسای ,دانشیار دانشکده پزشکی
  خلاصه :
  (D.M) Diabetes Mellitus در اثر ناتوانی بدن در تولید انسولین یا کاهش یا اثر نکردن انسولین در متابولیسم CHO به وجود می آید.یکی از مهم ترین مشکلات سلامت، درمانی اقتصادی جهان محسوب می شود. حدود 150 میلیون نفر در دنیا به دیابت مبتلا هستند و در بعضی کشورها حدود 40 درصد افزایش داشته است.
  نقش عادات غذایی در چاقی کودکان
  نام نویسنده :
  دکتر ناصر کلانتری
  خلاصه :
  اوج گیری اپیدمی چاقی از حدود سال 1980 آغاز شده واز آن زمان تاکنون ودر اغلب کشورها به صورت فزاینده ای رو به گسترش است . هرچند سازمان جهانی بهداشت در سال 1997 پذیرفت که چاقی یک مشکل سلامت عمومی است ، با این وجود روش مورد قبولی برای پایش مشکل در کودکان وجود نداشت

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com