درددل های خودمانی مدیران
جستجو بر اساس در گروه
 
باز هم کودک آزاری!
پیش نمایش :
 
این روزا که صحبت از کودک آزاری ها ست یاد یکی از بیمارهام افتادم ...حتی از فکر کردنش هم حالم بد میشه😞😞
چند وقت پیش یک خانمی حدودا 45 ساله با دختر26 ساله ش مراجعه کرده بود.خانم بعد از کلی حاشیه آخر سر گفت دخترم را آوردم معاینه کنید وبرام گواهی بدین!
گفت که به دخترش تجاوز شده ومیخواد گواهی بگیره!
.......................
خانم گفت ما شکایتی نداریم .فقط برا خودم میخوام!
بگذریم که من معاینه نکردم و معرفی کردم به پزشکی قانونی.
 
اما ماجرا را که فهمیدم .....دیگه قسمتهای آخر که خانم داشت توضیح میداد اصلا گوشهام نمی شنید ......
پدر خانواده معلم دینی مدارس ابتدایی پسرانه در یکی از شهر های کوچک .استان....... بوده وخانمش میگفت اولیا مدرسه  از شوهرش شکایت کردن!! و بالاخره به یکی از مدارس ابتدایی پسرانه در حاشیه ی ....... فرستادنش!
دخترش وقتی کوچیکتر بوده پدر به دفعات مختلف تجاوز و به دخترش میگفته که همه ی پدر ها با دختر هاشون این کار را میکنن!!!😞😞😞
وقتی دختر بزرگتر میشه و اعتراض میکنه به کار پدرش!!
پدر تهدید میکنه که اگه به کسی بگی  مادرت را طلاق میدم !!!دخترش دانشگاه میره و بارها  پدربرا دیدن دخترش به شهر دانشگاهش میرفته و در مقابل خرید لباس و طلا و...............
بالاخره دختر تصمیم به ازدواج میگیره و پدر مخالفت میکنه که اگه ازدواج کنی من آبروت را میبرم!!!
نفهمیدم بالاخره چکار کردن و چی شد؟؟؟
خدا میدونه تو مدرسه با بچه های معصوم چکارها که................
نویسنده :
نگفتنی
پیش نمایش :
چند روز قبل یکی از بیماران قدیمی م اومده بود.خانمی است که مرتب برا کنترل قند خونش وتنظیم داروهاش میاد. اینبار پسر 12 ساله ش را هم آورده بود .
و در مورد مشکلی که براشون پیش اومده بود برام توضیح داد که:
 
یک هفته قبل از مدرسه ی پسرم زنگ زدن که اسپاسم شدید عصلات ناحبه ی گردن وپشت وکمر داره وقبل از اینکه برسم مدرسه اورژانس اومده بوده.بعد از معاینه پزشک اورژانس علت اسپاسم را استرس واضطراب تشخیص دادن واز ما خواستن که علتش را خودمون در خونه بررسی وکمک کنیم که حالش بهتربشه!!
 
من از علت اضطرابش پرسیدم؟مادرش ادامه داد که:
پدرم 86 سالش  هست و 7-8 ماهی هست که علاوه بر مشکلات جسمی کهولت ....آلزایمر هم اضافه شده و من وهمسرم بیشتر ساعات مون را پیش پدرم هستیم وپسرم را تنها میزاریم و گاها تا 12 شب مجبوریم پیشش باشیم و..............
 
طی این چند سال اخیر موارد اینچنینی که برا پدر بزرگ ومادر بزرگ های عزیز مون پیش میاد وبچه هاشون هم بعلت نداشتن اطلاعات کافی درمورد این مشکلات وهم مشکلات زندگی شون (هم هزینه ها و هم نبودن امکانات لازم)بارها با من درد دل کردن وخواستن که یک راه حلی پیدا کنیم!!!
 
با خودم فکر میکردم که الان به اندازه ی کافی بچه های پرستاری و روانشناسی وکار درمانی و........تو کشورمون داریم که دنبال کار میگردن
جای یک سری موسسات ویا مراکزی خالی هست که کاری بکنن  اما......چطور؟
نویسنده :
دکتر مهری حسینی
برای توکه امروز به دنیامی آیی
پیش نمایش :
تو امروز بدنیا میایی
من چگونه بگویم تولدت مبارک . چگونه بتو سلام کنم
باور کنی یا نه  من تا آنجا که میتوانستم تلاش کردم . ولی اینجا  روز بروز  بد تر شده است . چگونه مادرت را ببوسم و بگویم قدم نو رسیده مبارک  در آن گرمای جان فرسایی که گیاهان هم از بی آبی خشکیده اند.
چگونه به چشمان مادری نگاه کنم که تو را از مردی  مسن تر از پدرش باردار شده است .
اگر پرسیدی چرا ! چه بگویم که  قانون حامی تو نیست. گاهی از خود می پرسم  وقتی  جهل  را ترویج می کنند ، آیا به سرنوشت تو که آینده خواهی بود اندیشه می کنند ؟ 
نویسنده :
دکتر ربابه شیخ الاسلام
رویش کویر
پیش نمایش :
دوباره تصویرکودک یمنی دچار سوء تغذیه مرا به سالهایی پیش از این در کشور خودمان کشاند و گزارش گونه ای که در یکی از سفرهای برای مبارزه با سوءتغذیه از طرف وزارت بهداشت  نوشته بودم و حقایقی که در آن بود و ضرورت تکرار آن.  هر چند شاید بسیاری از این برداشت ها در طی زمانی که گذشته است دستخوش تغییرات خوشایند یا نا خوشایندی شده باشند مثل نقدی کردن سبد غذایی که برای کودکان دچار سوء تغذیه در آن سالها در نظر گرفته شده بود
نویسنده :
زیبا کاوه یی
هرکس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده ی خویش کرده است
پیش نمایش :
جدا از تمام کم و کاستی هایی که سیستم های آموزشی ما دارند بخشی از مهمترین اجزای این سیستم به هر حال اساتیدی هستند که همه قائلیم به اینکه بسیار زحمت کشیده اند و به این رتبه رسیده اند.
نویسنده :
زیبا کاوه ئی
در ستایش آنچه دیگر نیست
پیش نمایش :
باز متعجبم از اینکه این تمایل چه اندازه در لایه های شخصیتی همه ما پرورش یافته و آماده بود که در انتظار تلنگری بود برای نمود یافتن و تبدیل شدن به منش رفتارفردی و اجتماعی ما در هر سطح علمی ، فرهنگی ، تحصیلی و اجتماعی که هستیم
نویسنده :
زیبا کاوه ئی
۷ اقدام موثر برای مدیریت کم کاری تیرویید
پیش نمایش :
1- علتهای ایجاد تیرویید کم کار را شناسایی و درمان کنید. علل متفاوتی مانند آلرژی غذایی، گلوتن، فلزات سنگین، کمبودهای تغذیه ای، و استرس باعث کم کاری تیرویید می شوند

تغذیه خود را با توجه به اصول علمی بهبود ببخشید. - از تیروئید خود با تغذیه مطلوب پشتیبانی نمایید ، برای مثال از غذاهایی که حاوی ید، روی، چربی امگا 3، سلنیوم، و ... هستند بیشتر استفاده کنید
نویسنده :
زیبا کاوه یی
چرا به آسانی و بدون تفکر هرخبر ومطلبی را می پذیریم؛ هرزنامه ها ی سلامت
پیش نمایش :
اگر چه آشفته بازار رواج باورهاي غلط و اظهارنظرهاي غير تخصصي به خصوص در مورد غذا و نحوه تغذيه هميشه وجودداشته ؛ اما اين روزها هرکسي به سادگي مي تو.اند دانش ناکافي خود را در سطح جامعه بپراکند بي آنکه مسئوليتي در قبال آثارمخرب وگاه کشنده ي آنها بر منتشر کننده مترتب باشد.
کم نيستند افراد سودجويي که درسايه پراکندن اين اطلاعات نادرست به سودجويي خود مي انديشند و خود به طريق اولي به اين اقدامات دامن مي زنند و از اين طريق ثروتهاي آنچناني کسب مي کنند.
نویسنده :
زیبا کاوه یی
خشونت پنهان کشتار جمعی سلامت
پیش نمایش :
عرصه غذا و تغذیه عرصه ای است که اگرچه با نگاه تخصصی وارد آن می شویم اما چنان به زندگی روزانه مردم نزدیک و با آن عجین است که می توانی خیلی چیزهای دیگر را جدا از نگاه تخصصی در آن ببینی فکر کنید در بخش های مختلف از تهیه و تولید غذا تا توزیع و بازار و بعد هم پخت و مصرف و اثرات آن پس از مصرف آنقدر وجوه متفاوت در این حوزه کنار هم دیده می شوند که می توان حتی گفت که این حوزه آیینه تمام نمایی از جامعه و هنجارهای جاری در آن است.شاید از همین روست که خشونت پنهان جاری را می شود از همین دریچه ردیابی و نگاه کرد.
نویسنده :
زیبا کاوه یی

صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی