مقالات عمومی
مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
جستجو بر اساس در گروه
 
انواع نمک‌های خوراکی
خلاصه :
تصور ما از نمک، معمولا همان نمک معمولی است که سر سفره و میز غذا استفاده می کنیم. ولی نمک تنها به این نوع محدود نمی شود. مناطق مختلف جهان از انواع مختلف نمک استفاده می کنند که هر کدام به شیوه ای متفاوت به دست آمده و طعمی رنگی متفاوت دارند. 
تاریخ ثبت :
1399/05/23
تغذیه سالم برای کسانی که سبزیجات دوست ندارند
خلاصه :
در بیشتر مطالعات انجام شده در مورد رژیم‌های غذایی و سلامت بدن، ارتباط نزدیکی میان غذاهای گیاهی و سلامت بدن مشاهده شده است. به نظر می‌رسد فرار از سبزیجات نمی‌تواند استراتژی چندان خوبی برای حفظ سلامت بدن باشد. راه‌های ساده‌ای برای خوش طعم کردن غذاهای مبتنی بر سبزیجات و جلب نظر افرادی که سبزیجات دوست ندارند، وجود دارد. 
تاریخ ثبت :
1399/05/14
دارچین برای کنترل قند خون در دیابتی‌ها
خلاصه :
مطالعات جدید نشان می دهد که احتمالا دارچین می‌تواند به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک کرده و پیشرفت دیابت نوع دو را کندتر کند.
تاریخ ثبت :
1399/05/10
خوراکی های التهاب زا
خلاصه :
گروهی از مواد غذایی  به خاطر اثرات سوء بر سیستم گوارش باعث بروز واکنش های التهابی و حتی بیماری های التهابی مزمن مانند آرتروز می شوند.
تاریخ ثبت :
1399/05/10
بهترين سبزیجات برای پاکسازی بدن
خلاصه :
.دست سخاوتمند طبیعت  خوراکی های بی نظیری ارزانی داشته که خواص " دیورتیک" آنها باعث تسهیل در روند دفع ادرار و حذف مواد سمی از بدن می شود.
تاریخ ثبت :
1399/05/10
مکمل های غذایی برای بهبود رشد مغزی کودکان در کشورهای کم درآمد
خلاصه :
تحقیقاتی که اخیرا در این مورد انجام شده نشان می دهد دریافت مواد مغذی و داشتن رژیم غذایی متناسب در کمتر از 6 ماه می تواند اثرات مثبت خود را بر رشد و سلامت مغز کودکان نمایان کند.
تاریخ ثبت :
1399/05/06
نوشیدنی‌های خوب و بد برای کاهش وزن
خلاصه :
 انتخاب درست نوشیدنی به‌خصوص در فصول گرم‌تر سال می‌تواند تأثیر چشم گیری در کاهش وزن داشته باشد
تاریخ ثبت :
1399/04/28
تغذیه جهت افزایش تولید کلاژن
خلاصه :
با افزایش سن بدن به‌تدریج توانایی تولید کلاژن را از دست می‌دهد که نتیجه آن ایجاد چین و چروک در پوست، شل شدگی پوست و سفت شدن مفاصل است. ولی برخی غذاها حاوی کلاژن و الاستین و مواد مغذی حمایت کننده از تولید این ساختار هستند. 
تاریخ ثبت :
1399/04/24
طب آیورودا چیست و چقدر معتبر است؟
خلاصه :
آیورودا یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمانی کل نگر در جهان است که در آن تصور می شود سلامت انسان و جسم او وابسته به تعادل میان روح، بدن و ذهنش است. 
تاریخ ثبت :
1399/04/20
تغذیه هنگام ابتلا و پس از بیماری کووید-19
خلاصه :
 پس از مسئله پیش گیری و مقابله با ابتلا به این بیماری، مهم‌ترین مسئله جلوگیری از ابتلای مجدد به بیماری و تقویت سیستم ایمنی بدن است. به‌خصوص آن که هنوز شواهد قطعی مبنی بر ایمنی افراد مبتلا شده نسبت به این بیماری وجود ندارد
تاریخ ثبت :
1399/04/14
آیا سویا باعث پیشرفت سرطان پستان می شود؟
خلاصه :
برخی بر این باورند که سویا برای سرطان پستان مضر است و باعث گسترش و افزایش سرعت رشد آن می شود و در طرف مقابل برخی باور دارند خوردن مقادر زیاد سویا از پیشرفت این بیماری می کاهد و احتمال ابتلا به آن را کاهش می دهد. نتایج مطالعات انجام شده در مورد مصرف سویا و ارتباط آن با سرطان پستان چه می گوید؟
تاریخ ثبت :
1399/04/05
تغذیه مناسب و کاهش تری گلیسرید
خلاصه :
مطالعات نشان می‌دهد تغییرات رژیم غذایی و سبک زندگی سالم مانند جایگزینی چربی های اشباع به جای چربی های اشباع، فعالیت ورزشی و کاهش وزن می تواند سطح تری گلیسرید خون را 20 تا 50% کاهش دهد.
تاریخ ثبت :
1399/04/05
تاثیر رنگهای خوراکی بر سلامت
خلاصه :
رنگ ها جز پرکاربردترین مواد اولیه در صنایع غذایی است و متاسفانه در خوراکی های مورد علاقه کودکان وجود دارد. غلات صبحانه، نوشیدنی های شیرین، شکلات، آبنبات، کیک و... به کمک این ترکیبات فروش بالایی دارند.
تاریخ ثبت :
1399/04/02
کاهش مصرف چربی باعث بهبود دیابت می شود؟
خلاصه :
باور رایج آن است که مصرف کمتر چربی و انتخاب رژیم غذایی با چربی پایین باعث کاهش ابتلا به دیابت می شود. ولی مطالعات جدید این موضوع را تایید نمی کنند و عوامل کلی تری را در مورد این بیماری موثر می دانند!
تاریخ ثبت :
1399/03/27
قند خوب و بد برای بدن چیست؟
خلاصه :
قند و شکر و خوراکی های شیرین به دلیل ارتباطشان با بیماری های مختلف و البته تمایل سیری ناپذیر ما به آن ها به یکی از بدنام ترین ترکیبات خوراکی در عصر جدید تبدیل شده اند. ولی آیا همه انواع قند ها مشابه هم هستند و به یک اندازه برای بدن مضرند؟
تاریخ ثبت :
1399/03/19
فواید و مضرات رژیم کتوژنیک
خلاصه :
در رژیم غذایی کتوژنیک میزان کربوهیدرات به‌شدت محدود شده که باعث واکنش متقابل بدن و آغاز فرآیند چربی سوزی و کاهش وزن سریع می شود.
تاریخ ثبت :
1399/03/17
آیا عدس با رژیم کتوژنیک سازگار است؟
خلاصه :
در رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات و پس از آن پروتئین به شدت محدود می شود. عدس تا چه حد با چارچوب سخت گیرانه رژیم کتوژنیک سازگاری دارد؟
تاریخ ثبت :
1399/03/12
خواص ویژه خرما، میوه ماه رمضان
خلاصه :
علت مصرف زیاد خرما در ماه رمضان، مواد مغذی زیاد موجود در آن است. خرما منبع فیبر خوراکی، پـاسیم، کلسیم، انرژی و ... است و از صدر اسلام مصرف آن به روزه داران توصیه می‌شده است.
تاریخ ثبت :
1399/03/01
آیا رژیم های گیاهخواری به بهبود آسم کمک می‌کند؟
خلاصه :
نتایج برخی از تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف بیشتر سبزی‌ها و میوه و استفاده کمتر از لبنیات به پیش گیری از آسم و کاهش علائم آن کمک می‌کند. ولی آیا این نتیجه گیری درست است؟ 
تاریخ ثبت :
1399/02/23
خواص آب آناناس
خلاصه :
آناناس یک میوه استوایی است که تحقیقات جدید نشان دهنده خواص فراوان آن از جمله بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کاهش خطر ابتلا به سرطان و ... است. 
تاریخ ثبت :
1399/02/17

صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 35 صفحه بعدی