مقالات عمومی
مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
جستجو بر اساس
تغذیه و سندرم خستگی مزمن
خلاصه مطلب :
افراد زیادی هستند که از سندرم خستگی مزمن رنج می‌برند.  تغذیه مناسب می‌تواند به‌طور چشم گیر مشکلات و علائم خستگی مزمن را کاهش دهد. در به سایت شما با سندرم خستگی مزمن و عوامل و علائم آن و همین‌طور تغذیه مناسب برای بهبود و درمان این مشکل آشنا می‌شوید
تاریخ ثبت :
1398/04/20
آکریل آمید چیست ؟
خلاصه مطلب :
آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی است که در ترکیبات گیاهی با کربوهیدرات بالا به وجود می‌آید. ما در زندگی روزمره با این ترکیب شیمیایی زیاد سر و کار داریم
تاریخ ثبت :
1398/04/08
پرخوری عصبی( بولیمیا نرووزا )چیست
خلاصه مطلب :
بولیمیا نرووزا در واقع از دوره‌های مکرر پر خوری و بعد پاک‌سازی تشکیل می‌شود. یعنی ترکیبی از بینج ایتینگ و آنورکسیا!
تاریخ ثبت :
1398/04/08
نشانه های کم اشتهایی عصبی
خلاصه مطلب :

آنارکسیا یا آنورکسیا (anorexia) که در فارسی با نام اختلال کم اشتهایی عصبی شناخته می‌شود، نوعی اختلال در تغذیه است که در آن فرد بیمار به‌شدت نسبت به افزایش وزن و غذایی که می‌خورد حساس است. بیمار مبتلا به کم اشتهایی عصبی به‌شدت از چاق شدن و خوردن غذا می‌ترسد. معمولاً فرد بیمار تلاش می‌کند با رژیم‌های سخت و سفت وزنش را کاهش دهد. انواع دیگر اختلال تغذیه هم وجود دارد که درست در نقطه مقابل آن هستند مثل پر خوری عصبی. در این جا سعی می‌کنیم توضیحات کامل از این بیماری و روش‌های درمان ارائه کنیم.

 
تاریخ ثبت :
1398/04/06
راههای جلوگیری از اسراف غذا
خلاصه مطلب :
علاوه بر اینکه اسراف خوراکی ها از جنبه اخلاقی اصلا پسندیده نیست این رویه تاثیرات گسترده ای بر محیط زیست و اقتصاد جوامع نیز دارد که از مصرف انرژی برای تولید مجدد مواد غذایی تا هزینه های هنگفت مواد اولیه کشاورزی و خرید خانواده ها را در بر میگرد.  این در حالی است که توجه به راهکارهای پیشگیری از اسراف مواد غذایی می تواند تا حد زیادی نیاز گرسنگان دنیا را برطرف کند که رعایت برخی اصول ساده در زمینه نگهداری و مصرف مواد غذایی به خوبی می تواند تاثیرگذار باشد:
تاریخ ثبت :
1398/03/22
اهمیت تغذیه ای آب و مایعات
خلاصه مطلب :
آب مایه حیات است. جمله کلیشه ای ولی کاملاً درست. حیات کره زمین بر اساس آب به وجود آمده است که شامل ما انسان ها هم می شود. وجود آب برای ادامه حیات ما ضروری است. در نتیجه حفظ آب در بدن برای عملکرد فیزیکی و فکری و ذهنی ما فوق العاده مهم است. ولی تا چه حد؟ ما تا چه می توانیم آب نخوریم و تعادل مایعات در بدن ما تا چه میزان اهمیت دارد. با به سایت همراه باشید. 
 
تاریخ ثبت :
1398/03/12
چای نوشیدنی محبوب
خلاصه مطلب :
سال‌هاست که از چای به عنوان نوشیدنی اصلی ما ایرانی هاست. برای رفع خستگی، برای پذیرایی در مهمانی ها و ... . هر چند که ریشه و اصل استفاده از چای ریشه در فرهنگ کشور های دیگر دارد ولی به هر حال این نوشیدنی حالا دیگر بخشی از فرهنگ ما شده است. گفته می شود که چای خواص و مزایای بسیاری دارد. ولی این باور ها تا چه حد با آن چه که در آزمایش های علمی به اثبات رسیده اند مطابقت دارند؟ و مهم تر از همه اینکه نقش چای در رفع کم آبی بدن چیست؟ آیا چای به تأمین آب بدن کمک می کند؟ تا چه حد؟
 
تاریخ ثبت :
1398/03/12
دیتاکس واتر Detox water چیست ؟
خلاصه مطلب :
از آنجاییکه میوه و سبزیجات فقط در اب خیسانده می شوند کالری دیتاکس واتر نسبت به آب تفاوت چندانی نخواهد کرد . از طرف دیگر مصرف روزانه آن می تواند جایگزین مناسبی برای انواع نوشابه ها و آب میوه ها در رژیم غذایی گردد.
تاریخ ثبت :
1398/02/25
" پاکسازی بدن" و اهمیت آن در سلامتی
خلاصه مطلب :
مصرف غذاهای سنگین و حجیم در فصل زمستان سبب انباشتگی مواد زائد دربدن می شود که در فصل بهار، این مواد در بدن غلیان پیدا می کنند. از همین رو لازم است تا با رعایت برخی اصول سبک زندگی و تغذیه سالم، به پاکسازی بدن کمک کرده تا مواد زائد زمینه ساز بیماری های مختلف نشود.
تاریخ ثبت :
1398/02/25
سارکوپنیا ( کم ماهیچگی) و تغذیه مناسب
خلاصه مطلب :
سارکوپنیا به از دست رفتن و زوال توده ماهیچه های اسکلتی بدن به دلیل پیری گفته می شود.
تاریخ ثبت :
1398/02/14
افراط در خوردن یا بینج ایتینگ (binge eating) چیست؟
خلاصه مطلب :

. شایع‌ترین انواع اختلال تغذیه شامل بینج ایتینگ، آنورکسیا و بولیمیا نرووزا هستند. در این مقاله در مورد بینج ایتینگ صحبت می‌کنیم. مشکلی که شاید خیلی از ما دچار آن باشیم ولی از آن خبر نداشته باشیم. بینج ایتینگ به‌نوعی نقطه مقابل آنورکسیا است. در بینج ایتینگ فرد حجم زیادی غذا می‌خورد که مشکلات زیادی به همراه دارد. این پر خوری البته معمولاً همراه بااحساس گناه و پیشمانی و ناراحتی‌های بعدی است. با به سایت همراه باشید تا در مورد علائم این بیماری، علل آن و روش‌های درمان بیشتر بدانید.

تاریخ ثبت :
1398/02/14
تغذیه مناسب کنکور و روزهای امتحان
خلاصه مطلب :
بدون تردید تغذیه مناسب نقش کلیدی در موفقیت و افزایش بازدهی در شرایطی مانند کنکور و یا امتحانات دارد. به همین دلیل برای افزایش بازدهی و عملکرد بهتر مغز و همچنین تقویت حافظه باید به نقش تغذیه به ویژه در ایام امتحانات توجه بیشتری کرد. آماده شدن برای کنکور هم از این قاعده مستثنا نیست.
تاریخ ثبت :
1398/01/27
متخصص تغذیه و درمان اختلال خوردن
خلاصه مطلب :
مهم‌ترین نکته همین است که اگر دچار اختلالات خوردن هستید موضوع را باکسی در میان بگذارید و بعد به یک متخصص در این زمینه مراجعه  کنید. به این شکل از تجارب و تخصص یک تیم پزشکی بهره مند خواهید شد و مشاوره تغذیه‌ای و روحی و فیزیکی لازم را دریافت می‌کنید.
تاریخ ثبت :
1398/01/08
اختلالات خوردن چیست؟
خلاصه مطلب :
اختلال در خوراک و غذا خوردن می‌تواند باعث شود فرد دائماً با غذایش مشکل داشته باشد و رابطه خوبی برقرار نکند. این اختلالات گاه بسیار پیچیده هستند و می‌توانند بر سلامت روانی، اجتماعی و فیزیکی فرد تأثیر بگذارند. 
تاریخ ثبت :
1398/01/08
چه کنیم عید چاق نشویم؟
خلاصه مطلب :
تعطیلات نوروز، بهترین فرصت برای مهمانی، مسافرت و استراحت است، همچنین خوشبختانه یا متاسفانه در این روزهای سال احتمال افزایش وزن در افراد بیشتر می شود. در این مقاله راهکارهایی را به شما توصیه می کنیم که با رعایت آن تا پایان نوروز دچار اضافه وزن نخواهید شد.
تاریخ ثبت :
1397/12/28
غذا ی مناسب برای روماتیسم
خلاصه مطلب :
آرتریت روماتوئید که بسیاری مواقع صرفا با «بیماری روماتوئید» شناخته می شود، یک بیماری مزمن، پیش رونده و از بین برنده سیستم ایمنی بدن به شیوه خود خود ایمنی است که سبب التهاب و درد در مفاصل، بافت های اطراف مفاصل و دیگر ارگان های بدن انسان می شود.
تاریخ ثبت :
1397/12/14
چاقی- افسردگی یا افسردگی - چاقی ؟
خلاصه مطلب :
متاسفانه تشخیص افسردگی در کودکان در مقایسه با بزرگسالان سخت تر است و زمینه های مشترک بین چاقی و افسردگی همچون اختلال در خواب، رفتار بی ثبات و تمایلات ناسالم به خوردن، تشخیص را با مشکل رو به رو می کند. 
تاریخ ثبت :
1397/11/28
اگر باردارید این غذاها را با احتیاط بخورید
خلاصه مطلب :
تاریخ ثبت :
1397/11/27
لاغری و راهکارهای درمان آن
خلاصه مطلب :

لاغری یا کمبود وزن به معنای پایین تر بودن وزن فرد از محدوده طبیعی می باشد که سلامتی را به خطر می اندازد. 

تاریخ ثبت :
1397/11/24
نقش سلنیم در تغذیه سالم
خلاصه مطلب :
تاریخ ثبت :
1397/11/23

صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 31 صفحه بعدی