• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  سالاد برای هوای آلوده
  خلاصه مطلب :
  نقش تغذیه مناسب برای کاهش عوارض آلودگی هوا به خوبی شناخته شده است.وجود آنتی اکسیدانها و مواد مغذی متناسب از ویزگی هایی است که برای این غذاها می بایست در نظر گرفت. این سالاد ، سالادی است که مردم در شهر نیس فرانسه تهیه و مصرف می کنند.این سالاد،  غذایی ساده، سالم و متعادل است که در زمان کمی آماده می‌شود.
  تاریخ :
  1398/08/21
  نیازهای تغذیه ای سالمندان
  خلاصه مطلب :
  ‌سالمندان سرمایه های ارزشمند زندگی هستند.سرمایه هایی که وجود و حضورشون دلگرمی بزرگی برای ماست.
  در کنار تامین نیازهای عاطفی این قشر که بسیار حائز اهمیت می باشد، توجه به نیازهای تغذیه ای هم برای افزایش طول عمر و هم برای افزایش سلامتی سالمندان بسیار موثر می باشد.
  تاریخ :
  1398/08/20
  غنی سازی آرد گفتگو با دکتر شیخ الاسلام
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1398/07/30
  روز جهانی غذا 2019، اقدامات و فعالیت های ما ،آینده ی ما هستند
  خلاصه مطلب :
  حیات تمامی جانداران زمین به غذا وابسته است و قرار نیست انسانها مانند سایر جانداران که لقمه خود را در طبیعت به هر حیله و ترفندی تهیه می کنند و ما آن را راز بقا می نامیم برای رهایی از گرسنگی خود به هر کاری غیر انسانی دست بزنند چون ما انسانها در شهر ها و کشور ها در گستره ای وسیع با قوانین و سیاست هایی که خود ساخته ایم زندگی می کنیم و اگر گرسنگی را در محدوده مرزهای خود نتیجه کاستی های خود ندانیم و دست به اقداماتی شایسته و درست نزنیم اشتباه و بهتر بگویم مرتکب جنایت شده ایم رنج گرسنگی و فقر ایمان را نابود می کند ، نه سازمانهای جهانی و نه کشور های دیگر ضمن اینکه حق ندارند نمی توانند کاری برای رهاندن مردم از گرسنگی در کشوری دیگر انجام دهند.
  تاریخ :
  1398/07/19
  شیر مدرسه در گفتگو با دکتر شیخ الاسلام (قسمت دوم)
  خلاصه مطلب :
  یکی از سختی های اقدامات بین بخشی در کشور ما این است که هر ارگان می‌خواست این عمل را به نام خودش ثبت کند اما مهم ترین دلیل توقف برنامه، بودجه بود. علاوه بر این زنجیره سرد کامل نبود ،شیر در بعضی مناطق به موقع نمی رسد ،گاهی شید چند روز نمی آمد و یک مرتبه سهمیه سه روز به مدرسه می رسید و یخچال مناسب برای نگهداری نبود .
  تاریخ :
  1398/07/17
  شیرمدرسه در گفتگو با دکتر ربابه شیخ الاسلام (قسمت اول)
  خلاصه مطلب :
  شیر مدرسه از برنامه های کشوری تغذیه ای است که به عنوان یکی از بزرگترین برنامه های اجرایی در دنیا مطرح است.در برنامه شیر مدرسه تلاش بر این بوده است که در مدرسه و در کلاس درس همه بچه ها به همراه معلمانشان شیر بنوشند. 
  تاریخ :
  1398/07/14
  اهمیت تغذیه دوران کودکی
  خلاصه مطلب :
  تغذیه مناسب دوران کودکی اهمیت ویژه دارد و از مراقبتهای اصلی این دوران به شمار می آید. کودکان گرسنگی را فریاد می زنند . در دوران قبل از دبستان، این نیاز ها بسیار بیشتر از دوران مدرسه و حتی یک فرد بالغ است، چون رشد بسیار سریع است.
  تاریخ :
  1398/06/26
  کمبود ید و آسیب های مغزی کودکان
  خلاصه مطلب :
  تاکید متخصصان  جهان  در تمام کشورهای دنیا به منظور پیشگیری از کاهش ضریب هوشی و آسیب های مغزی کودکان در اثر کمبود ید
   متخصصان وکارشناسان خواستار تعهدی جدید در جهت پیشگیری از کاهش ضریب هوشی ناشی از آسیب های مغزی جنین، از طریق تسهیل دسترسی به نمک یددار شدند. در حال حاضر 30% مردم دنیا نمک یددار مصرف نمی کنند که بیشتر آنها در 20 کشور ساکن هستند.
  تاریخ :
  1398/05/29
  با غذای اضافی مهمانی ها چه کنیم؟
  خلاصه مطلب :
  زنان در همه جای دنیا باید پی به یک مسوولیت خطیر ببرند که نباید بگذارند کمترین اندازه از هر نوع غذایی به سطل زباله ریخته شود. ما باید در نگاهمان به غذا یک تجدید نظر مهم انجام دهیم با توجه به شیوع چاقی در کودکان و اعضای دیگر خانواده میزان تولید غذا را باید به حدی برسانیم که حتی یک دانه برنج دور ریز نداشته باشیم
  تاریخ :
  1398/05/18
  بیرون از خانه، سالم غذا بخوریم
  خلاصه مطلب :
  گاهی غذاهای ارزان قیمت که در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب و در مکانهای ناشناس تولید و توسط دست فروشان عرضه میشوندیکی از دلایل انتخاب غذا در خارج از خانه است. افراد فقیر و کم درآمد ممکن است مشتری های دائمی این غذا ها باشند که نباید از نظر دور داشت.این غذاها ممکن است عوارض حاد که شخص را متوجه خطرات آن کند نداشته باشد ولی در طولانی مدت مشکلاتی را به مصرف کننده تحمیل کند.
  تاریخ :
  1398/04/27
  ایمنی غذا و امنیت غذایی چه فرقی دارند؟
  خلاصه مطلب :
  ایمنی یاsafety  یعنی غذا عاری از هر نوع آلودگی باشد آلودگی ها متفاوتند میکروبها، آلودگی های انگلی ، باقی‌مانده سموم ، علف کش ها ، رنگ های غیر خوراکی و حتی رادیو اکتیو و..می
  توانند جزو آلودگی های غذایی باشند. متاسفانه اخیرا مشاهده شده که گاهی حتی مسئولین ایمنی و امنیت غذایی را با هم یکی میدانند، وقتی به واژه امنیت غذایی میرسیم هدف اینست که   که مردم در همه اوقات به غذای سالم و کافی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر اقتصادی به غذا  دسترسی داشته باشند.  منظور از دسترسی فیزیکی وجود غذا در محل زندگی است
  تاریخ :
  1398/04/06
  به بهانه طرح ملی کنترل فشار خون
  خلاصه مطلب :
  مطالعه «شیوع، آگاهی و عوامل  خطر فشار خون بالا» که بر روی ۵۰ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال شرکت کننده در مطالعه بزرگ کوهورت گلستان  انجام شده نشان داد که 21  هزار و 350  نفر (42 درصد) از افراد مورد بررسی، دارای فشار خون بالا هستند که در بین مبتلایان، تنها  46 درصد از بیماری خود آگاهند و بیش از نیمی از آنها  از ابتلا به این بیماری بسیار پرخطر بی خبرند.
  تاریخ :
  1398/03/18
  شبی بهتر از هزاران شب در کلام مولانا
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1398/03/04
  تغذیه در ماه مبارک رمضان
  خلاصه مطلب :
  maybe it is better to have a meta description
  تاریخ :
  1398/02/25
  تغذیه و سلامت در ماه مبارک رمضان
  خلاصه مطلب :
  مطالعات متعددی نقش موثر روزه داری را بر سلامت به خصوص بر روی تنظیم فشار خون ، کاهش سطوح چربی های خون ، کنترل وزن و بهبود بیماری های مختلف نشان داده اند.
  در طول ساعات روزه داری دستگاه گوارش برای چندین ساعت خالی می ماند و باعث عملکرد بهتر آن بعد از روزه داری خواهد شد.
  تاریخ :
  1398/02/11
  رمضان راهی به سوی شکیبایی و رستگاری
  خلاصه مطلب :
  در بین تمام وظائف حکمت آمیزی که در مکتب اسلام وجود دارد روزه و روزه داری جایگاه ویژه ای دارد که همراه با اعتلای روح به تثبیت سلامتی جسم نیز می پردازد مسلمانان معتقد و مومن در ماه رمضان و بهار قرآن به ضیافت خدا دعوت می گردند باورمندان و خداجویان هر روز بیشتر از پیش به سلامتی جسم و طروات روحشان افزوده تر می گردد در هر سحری و افطاری نعمت های خداوندی همچون مائده های بهشتی به کامشان حلاوت بخشیده و بانگ روح نواز دعا و مناجات و اذان روحشان را صیقل داده و افکارشان را به ملکوت علی سوق می دهند و به بازسازی و نوسازی خرد می پردازند. تحمل گرسنگی و تشنگی با وجود امکان دسترسی به خورد و خوراک به تقویت اراده آنها منجر شده و دستگاه های حساس بدنشان استراحت می نماید.

  تاریخ :
  1398/02/07
  شعار روز جهانی بهداشت2019 "پوشش همگانی بهداشت
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1398/01/27
  تغذیه و سلامت در بحران سیل
  خلاصه مطلب :
  شاید مهمترین بخش این شرایط آن است که مسئولین به این باور و تصمیم  برسند که برای تامین سلامت تغذیه ای در مناطق بحران زده متخصصین این امر که متخصصین غذا و تغذیه هستند -  به خصوص آنهایی که تخصص علمی خود را در زمینه تغذیه در بحران اخذ کرده اند-  می بایست در شبکه امداد رسانی به صورت ثابت حضور داشته باشند تا در صورت لزوم از خدمات تخصصی آنها استفاده شود.
   
  تاریخ :
  1398/01/11
  پیام نوروزی خانم دکتر شیخ الاسلام مدیر بهسایت
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/12/29
  نوروز باستانی و سال نو بر همه ی دوستداران دانش و سلامت خجسته باد
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/12/26

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 14 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com