• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  نقدی بر گزارش آمایش سرزمینی گرایش‌های علوم تغذیه
  خلاصه :
  پشتوانه‌ی اصلی هر سند و گزارش علمی، خبرگان و صاحب‌نظرانی هستند که در تهیه‌ی آن مشارکت داشته‌اند.
  تاریخ :
  1399/02/08
  از دوران قرنطینه خود دستاوردهای بهتری بسازیم.
  خلاصه :
   ماندن در خانه روی شیوه زندگی اثر می‌گذارد.. داشتن یک برنامه هوشمندانه در این دوران سبب می‌شود.از زمان خود استفاده بهتری نموده و دستاوردهای سازنده‌تری داشته باشیم.
  تاریخ :
  1398/01/24
  درمان‌های اختصاصی کروناویروس وابسته به نوترینت‌ها
  خلاصه :
   متخصصین تغذیه و درمانگرانی که در حال درمان مبتلایان هستند به کاربرد و نقش این مواد مغذی که از طریق رژیم غذایی در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت توجه کرده و در تنظیم رژیم غذایی بیماران لحاظ کنند.
  تاریخ :
  1399/01/17
  اطلاع رسانی ویژه بهسایت ایران- کرونا؛ غذا و تغذیه
  خلاصه :
  بهسایت ایران برای دسترسی کاربران به اطلاعات قابل اعتماد در باره ویروس کرونا در زمینه غذا و تغذیه اقداماتی را انجام داده است
  تاریخ :
  1398/12/26
  به درون خود جان تازه ببخشید
  خلاصه :
  روزهای ناگوار و پر از استرسی را از سر می گذرانیم.می دانیم که بخش عمده سلامت ما از جان و روان ما سرچشمه می گیرد و این جسم آسودگی وآرامش خود را زمانی می یابد که اندیشه ای آرام وذهنی دور از اضطراب داشته باشد
  تاریخ :
  1398/12/01
  پنجره رفاه را برای امنیت غذایی وپرورش نسلی توانمند باز کنید
  خلاصه :
  ایجاد پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان نقطه عطفی برای سلامت تغذیه ای کشور و کاهش گرسنگی سلولی و سلامت محور کردن رشد کودکان است.
  تاریخ :
  1398/11/01
  در زمان آلودگی هوا چی بخوریم؟
  خلاصه :
  در سالهای اخیر که وارونگی هوا  به یک موضوع قابل انتظار تبدیل شده، باید برای محافظت از بدنمان در برابرآلاینده‌های شیمیایی و بیماری‌زا اقدام کنیم . اقداماتی که ارتباطی مستقیم با رژیم غذایی روزانه ما دارد.
  تاریخ :
  1398/10/07
  تغذیه سالم در دوران دانشجویی
  خلاصه :
  سالم غذا خوردن در دوران دانشجویی سخت است. بسیاری از دانشحویان با یک برنامه کاری جدید ، یک زندگی شلوغ اجتماعی و آزادی غذا خوردن (هر آنچه بخواهید  و هر زمانی که میلتان بکشد،) درگیر عادت های بدی می شوند که بر موفقیت تحصیلی و نمرات  و  همچنین سلامت آنها تأثیر  منفی می گذارد.
  در این بین دانشجویانی هستند که به تغذیه سالم خود اهمیت می دهند زیرا که به نقش تغذیه مناسب در موفقیت تحصیلی و حفظ سلامتشان باور دارند.
  تاریخ :
  1398/08/16
  سالاد برای هوای آلوده
  خلاصه :
  نقش تغذیه مناسب برای کاهش عوارض آلودگی هوا به خوبی شناخته شده است.وجود آنتی اکسیدانها و مواد مغذی متناسب از ویزگی هایی است که برای این غذاها می بایست در نظر گرفت. این سالاد ، سالادی است که مردم در شهر نیس فرانسه تهیه و مصرف می کنند.این سالاد،  غذایی ساده، سالم و متعادل است که در زمان کمی آماده می‌شود.
  تاریخ :
  1398/08/21
  نیازهای تغذیه ای سالمندان
  خلاصه :
  ‌سالمندان سرمایه های ارزشمند زندگی هستند.سرمایه هایی که وجود و حضورشون دلگرمی بزرگی برای ماست.
  در کنار تامین نیازهای عاطفی این قشر که بسیار حائز اهمیت می باشد، توجه به نیازهای تغذیه ای هم برای افزایش طول عمر و هم برای افزایش سلامتی سالمندان بسیار موثر می باشد.
  تاریخ :
  1398/08/20
  غنی سازی آرد گفتگو با دکتر شیخ الاسلام
  خلاصه :
  تاریخ :
  1398/07/30
  روز جهانی غذا 2019، اقدامات و فعالیت های ما ،آینده ی ما هستند
  خلاصه :
  حیات تمامی جانداران زمین به غذا وابسته است و قرار نیست انسانها مانند سایر جانداران که لقمه خود را در طبیعت به هر حیله و ترفندی تهیه می کنند و ما آن را راز بقا می نامیم برای رهایی از گرسنگی خود به هر کاری غیر انسانی دست بزنند چون ما انسانها در شهر ها و کشور ها در گستره ای وسیع با قوانین و سیاست هایی که خود ساخته ایم زندگی می کنیم و اگر گرسنگی را در محدوده مرزهای خود نتیجه کاستی های خود ندانیم و دست به اقداماتی شایسته و درست نزنیم اشتباه و بهتر بگویم مرتکب جنایت شده ایم رنج گرسنگی و فقر ایمان را نابود می کند ، نه سازمانهای جهانی و نه کشور های دیگر ضمن اینکه حق ندارند نمی توانند کاری برای رهاندن مردم از گرسنگی در کشوری دیگر انجام دهند.
  تاریخ :
  1398/07/19
  شیر مدرسه در گفتگو با دکتر شیخ الاسلام (قسمت دوم)
  خلاصه :
  یکی از سختی های اقدامات بین بخشی در کشور ما این است که هر ارگان می‌خواست این عمل را به نام خودش ثبت کند اما مهم ترین دلیل توقف برنامه، بودجه بود. علاوه بر این زنجیره سرد کامل نبود ،شیر در بعضی مناطق به موقع نمی رسد ،گاهی شید چند روز نمی آمد و یک مرتبه سهمیه سه روز به مدرسه می رسید و یخچال مناسب برای نگهداری نبود .
  تاریخ :
  1398/07/17
  شیرمدرسه در گفتگو با دکتر ربابه شیخ الاسلام (قسمت اول)
  خلاصه :
  شیر مدرسه از برنامه های کشوری تغذیه ای است که به عنوان یکی از بزرگترین برنامه های اجرایی در دنیا مطرح است.در برنامه شیر مدرسه تلاش بر این بوده است که در مدرسه و در کلاس درس همه بچه ها به همراه معلمانشان شیر بنوشند. 
  تاریخ :
  1398/07/14
  اهمیت تغذیه دوران کودکی
  خلاصه :
  تغذیه مناسب دوران کودکی اهمیت ویژه دارد و از مراقبتهای اصلی این دوران به شمار می آید. کودکان گرسنگی را فریاد می زنند . در دوران قبل از دبستان، این نیاز ها بسیار بیشتر از دوران مدرسه و حتی یک فرد بالغ است، چون رشد بسیار سریع است.
  تاریخ :
  1398/06/26
  کمبود ید و آسیب های مغزی کودکان
  خلاصه :
  تاکید متخصصان  جهان  در تمام کشورهای دنیا به منظور پیشگیری از کاهش ضریب هوشی و آسیب های مغزی کودکان در اثر کمبود ید
   متخصصان وکارشناسان خواستار تعهدی جدید در جهت پیشگیری از کاهش ضریب هوشی ناشی از آسیب های مغزی جنین، از طریق تسهیل دسترسی به نمک یددار شدند. در حال حاضر 30% مردم دنیا نمک یددار مصرف نمی کنند که بیشتر آنها در 20 کشور ساکن هستند.
  تاریخ :
  1398/05/29
  با غذای اضافی مهمانی ها چه کنیم؟
  خلاصه :
  زنان در همه جای دنیا باید پی به یک مسوولیت خطیر ببرند که نباید بگذارند کمترین اندازه از هر نوع غذایی به سطل زباله ریخته شود. ما باید در نگاهمان به غذا یک تجدید نظر مهم انجام دهیم با توجه به شیوع چاقی در کودکان و اعضای دیگر خانواده میزان تولید غذا را باید به حدی برسانیم که حتی یک دانه برنج دور ریز نداشته باشیم
  تاریخ :
  1398/05/18
  بیرون از خانه، سالم غذا بخوریم
  خلاصه :
  گاهی غذاهای ارزان قیمت که در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب و در مکانهای ناشناس تولید و توسط دست فروشان عرضه میشوندیکی از دلایل انتخاب غذا در خارج از خانه است. افراد فقیر و کم درآمد ممکن است مشتری های دائمی این غذا ها باشند که نباید از نظر دور داشت.این غذاها ممکن است عوارض حاد که شخص را متوجه خطرات آن کند نداشته باشد ولی در طولانی مدت مشکلاتی را به مصرف کننده تحمیل کند.
  تاریخ :
  1398/04/27
  ایمنی غذا و امنیت غذایی چه فرقی دارند؟
  خلاصه :
  ایمنی یاsafety  یعنی غذا عاری از هر نوع آلودگی باشد آلودگی ها متفاوتند میکروبها، آلودگی های انگلی ، باقی‌مانده سموم ، علف کش ها ، رنگ های غیر خوراکی و حتی رادیو اکتیو و..می
  توانند جزو آلودگی های غذایی باشند. متاسفانه اخیرا مشاهده شده که گاهی حتی مسئولین ایمنی و امنیت غذایی را با هم یکی میدانند، وقتی به واژه امنیت غذایی میرسیم هدف اینست که   که مردم در همه اوقات به غذای سالم و کافی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر اقتصادی به غذا  دسترسی داشته باشند.  منظور از دسترسی فیزیکی وجود غذا در محل زندگی است
  تاریخ :
  1398/04/06
  به بهانه طرح ملی کنترل فشار خون
  خلاصه :
  مطالعه «شیوع، آگاهی و عوامل  خطر فشار خون بالا» که بر روی ۵۰ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال شرکت کننده در مطالعه بزرگ کوهورت گلستان  انجام شده نشان داد که 21  هزار و 350  نفر (42 درصد) از افراد مورد بررسی، دارای فشار خون بالا هستند که در بین مبتلایان، تنها  46 درصد از بیماری خود آگاهند و بیش از نیمی از آنها  از ابتلا به این بیماری بسیار پرخطر بی خبرند.
  تاریخ :
  1398/03/18

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 14 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com