• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  اهمیت تغذیه دوران کودکی
  خلاصه مطلب :
  تغذیه مناسب دوران کودکی اهمیت ویژه دارد و از مراقبتهای اصلی این دوران به شمار می آید. کودکان گرسنگی را فریاد می زنند . در دوران قبل از دبستان، این نیاز ها بسیار بیشتر از دوران مدرسه و حتی یک فرد بالغ است، چون رشد بسیار سریع است.
  تاریخ :
  1398/06/26
  کمبود ید و آسیب های مغزی کودکان
  خلاصه مطلب :
  تاکید متخصصان  جهان  در تمام کشورهای دنیا به منظور پیشگیری از کاهش ضریب هوشی و آسیب های مغزی کودکان در اثر کمبود ید
   متخصصان وکارشناسان خواستار تعهدی جدید در جهت پیشگیری از کاهش ضریب هوشی ناشی از آسیب های مغزی جنین، از طریق تسهیل دسترسی به نمک یددار شدند. در حال حاضر 30% مردم دنیا نمک یددار مصرف نمی کنند که بیشتر آنها در 20 کشور ساکن هستند.
  تاریخ :
  1398/05/29
  با غذای اضافی مهمانی ها چه کنیم؟
  خلاصه مطلب :
  زنان در همه جای دنیا باید پی به یک مسوولیت خطیر ببرند که نباید بگذارند کمترین اندازه از هر نوع غذایی به سطل زباله ریخته شود. ما باید در نگاهمان به غذا یک تجدید نظر مهم انجام دهیم با توجه به شیوع چاقی در کودکان و اعضای دیگر خانواده میزان تولید غذا را باید به حدی برسانیم که حتی یک دانه برنج دور ریز نداشته باشیم
  تاریخ :
  1398/05/18
  بیرون از خانه، سالم غذا بخوریم
  خلاصه مطلب :
  گاهی غذاهای ارزان قیمت که در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب و در مکانهای ناشناس تولید و توسط دست فروشان عرضه میشوندیکی از دلایل انتخاب غذا در خارج از خانه است. افراد فقیر و کم درآمد ممکن است مشتری های دائمی این غذا ها باشند که نباید از نظر دور داشت.این غذاها ممکن است عوارض حاد که شخص را متوجه خطرات آن کند نداشته باشد ولی در طولانی مدت مشکلاتی را به مصرف کننده تحمیل کند.
  تاریخ :
  1398/04/27
  ایمنی غذا و امنیت غذایی چه فرقی دارند؟
  خلاصه مطلب :
  ایمنی یاsafety  یعنی غذا عاری از هر نوع آلودگی باشد آلودگی ها متفاوتند میکروبها، آلودگی های انگلی ، باقی‌مانده سموم ، علف کش ها ، رنگ های غیر خوراکی و حتی رادیو اکتیو و..می
  توانند جزو آلودگی های غذایی باشند. متاسفانه اخیرا مشاهده شده که گاهی حتی مسئولین ایمنی و امنیت غذایی را با هم یکی میدانند، وقتی به واژه امنیت غذایی میرسیم هدف اینست که   که مردم در همه اوقات به غذای سالم و کافی هم از نظر فیزیکی و هم از نظر اقتصادی به غذا  دسترسی داشته باشند.  منظور از دسترسی فیزیکی وجود غذا در محل زندگی است
  تاریخ :
  1398/04/06
  به بهانه طرح ملی کنترل فشار خون
  خلاصه مطلب :
  مطالعه «شیوع، آگاهی و عوامل  خطر فشار خون بالا» که بر روی ۵۰ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال شرکت کننده در مطالعه بزرگ کوهورت گلستان  انجام شده نشان داد که 21  هزار و 350  نفر (42 درصد) از افراد مورد بررسی، دارای فشار خون بالا هستند که در بین مبتلایان، تنها  46 درصد از بیماری خود آگاهند و بیش از نیمی از آنها  از ابتلا به این بیماری بسیار پرخطر بی خبرند.
  تاریخ :
  1398/03/18
  شبی بهتر از هزاران شب در کلام مولانا
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1398/03/04
  تغذیه در ماه مبارک رمضان
  خلاصه مطلب :
  maybe it is better to have a meta description
  تاریخ :
  1398/02/25
  تغذیه و سلامت در ماه مبارک رمضان
  خلاصه مطلب :
  مطالعات متعددی نقش موثر روزه داری را بر سلامت به خصوص بر روی تنظیم فشار خون ، کاهش سطوح چربی های خون ، کنترل وزن و بهبود بیماری های مختلف نشان داده اند.
  در طول ساعات روزه داری دستگاه گوارش برای چندین ساعت خالی می ماند و باعث عملکرد بهتر آن بعد از روزه داری خواهد شد.
  تاریخ :
  1398/02/11
  رمضان راهی به سوی شکیبایی و رستگاری
  خلاصه مطلب :
  در بین تمام وظائف حکمت آمیزی که در مکتب اسلام وجود دارد روزه و روزه داری جایگاه ویژه ای دارد که همراه با اعتلای روح به تثبیت سلامتی جسم نیز می پردازد مسلمانان معتقد و مومن در ماه رمضان و بهار قرآن به ضیافت خدا دعوت می گردند باورمندان و خداجویان هر روز بیشتر از پیش به سلامتی جسم و طروات روحشان افزوده تر می گردد در هر سحری و افطاری نعمت های خداوندی همچون مائده های بهشتی به کامشان حلاوت بخشیده و بانگ روح نواز دعا و مناجات و اذان روحشان را صیقل داده و افکارشان را به ملکوت علی سوق می دهند و به بازسازی و نوسازی خرد می پردازند. تحمل گرسنگی و تشنگی با وجود امکان دسترسی به خورد و خوراک به تقویت اراده آنها منجر شده و دستگاه های حساس بدنشان استراحت می نماید.

  تاریخ :
  1398/02/07
  شعار روز جهانی بهداشت2019 "پوشش همگانی بهداشت
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1398/01/27
  تغذیه و سلامت در بحران سیل
  خلاصه مطلب :
  شاید مهمترین بخش این شرایط آن است که مسئولین به این باور و تصمیم  برسند که برای تامین سلامت تغذیه ای در مناطق بحران زده متخصصین این امر که متخصصین غذا و تغذیه هستند -  به خصوص آنهایی که تخصص علمی خود را در زمینه تغذیه در بحران اخذ کرده اند-  می بایست در شبکه امداد رسانی به صورت ثابت حضور داشته باشند تا در صورت لزوم از خدمات تخصصی آنها استفاده شود.
   
  تاریخ :
  1398/01/11
  پیام نوروزی خانم دکتر شیخ الاسلام مدیر بهسایت
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/12/29
  نوروز باستانی و سال نو بر همه ی دوستداران دانش و سلامت خجسته باد
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/12/26
  22 اسفند روز جهانی رژیم درمان مبارک
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/12/18
  سوم مارچ (12 اسفند ) روز جهانی آگاهی از نقص مادرزادی لوله عصبی NTD به دلیل کمبود فولات
  خلاصه مطلب :
   در این روز قرار است همه را، مردم و مسئولین را در یک اطلاع رسانی به نفع سلامت کودکان و جامعه فردا سهیم کنیم  در این اطلاع رسانی باید توجه همگان خصوصا مسئولین سلامت  را به پیشگیری ارزان ،آسان  جلب کرد تحقیقات جدید خبر از این دارد  که غنی سازی آرد با فولات موجب جلوگیری از بدنیا آمدن50270 نوزاد با نقص مادرزادی لوله عصبی در سال شده است .این یعنی بطور متوسط روزانه  137 نوزاد سالمتر  بدنیا آمده اند  این خبر برای مسئولین بهداشتی در جهان که نیاز دوران پیش از بارداری و دوران بارداری را به فولات یا اسید فولیک دریافته اند مسرت بخش است و این در حالیست  که تا کنون تنها حدود یک سوم آرد هایی که در کارخانجات صنعتی تولید می گردند؛ غنی می شود .
  تاریخ :
  1397/12/07
  .چگونه خود را از ابتلا به بیماری های غیر واگیر محافظت كنيم؟
  خلاصه مطلب :

  بيماريهاي غير واگير با روند روزافزوني در اغلب كشورهاي جهان از جمله در كشور ما در حال گسترش است. به گزارش سازمان جهاني بهداشت در سال 2001، حدود60% از 5/56 ميليون مرگ در سراسر جهان به علت بيماريهاي غيرواگير رخ داده است.

  تاریخ :
  1397/12/02
  تلاشهای بی وقفه ام را برای حذف اختلالات ناشی از کمبود ید مدیونم ...
  خلاصه مطلب :
   بیشترین علت عقب ماندگی ذهنی در جهان به دلیل کمبود ید اتفاق می افتد اکثر علایم کمبود ید ناپیدا و از چشم متولیان سلامت عمومی دور می ماند
  تاریخ :
  1397/11/11
  حمله تبلیغاتی سوداگران به نمک های یددار برای ثروت اندوزی از نمک آلوده دریا
  خلاصه مطلب :
  تاریخ :
  1397/11/01
  یک بام و دوهوا نمی شود
  خلاصه مطلب :
  اگر محصولات تراریخته یا دستکاری ژنتیکی شده برای سلامت مضر است چرا این محصولات به کشور وارد می شود و اگر سالم و بدون مشکل است چرا پژوهشگاه های داخلی کشور که سرمایه گذاری هنگفتی برای ایجاد آنها انجام شده و محققین ایرانی و تحصیلکرده در آن بکار مشغولند اجازه تولید ندارند .
  تاریخ :
  1397/10/06

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 13 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com