• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  غذا،تغذیه، فرهنگ
  خلاصه مطلب :
  اگر چه عادات غذایی در منطقه‌ای وجود دارند ، اما در طول زمان نیز تغییر می‌کنند . همانطور که مردم مهاجرت می‌کنند ، شیوه‌های غذایی و ترجیحات غذایی وارد می‌شوند و صادر می‌شوند . خانواده‌ها به مکان‌های دیگر نقل‌مکان می‌کنند و اولویت‌های غذایی خود را با آن‌ همراه می‌کنند .
  تاریخ :
  1396/10/23
  سبد و سفره غذایی؛ به مناسبت هفته آموزش تغذیه
  خلاصه مطلب :
  تغذیه سنتی  مردم جهان همگی از دو واژه سبد وسفره شکل می گیرد سبدی که ما هر روز مواد غذایی مورد نیازمان را در آن به خانه می آوریم و سفره یعنی چگونگی ترکیب و تولید غذای مورد علاقه مان از سبد خریداری شده
  تاریخ :
  1396/10/16
  چرا پستانک طلا؟
  خلاصه مطلب :
  آیا در زمانی که فرزندان ما با بهترین پوشش و شیک ترین لوازم التحریر در بهترین مدارس مشغول به تحصیل هستند، مشاهده کودکانی که خانواده شان حتی از خرید ساده ترین پوشاک و لوازم التحریر برای آنها عاجز هستند ما را به فکر وانمی دارد؟
  تاریخ :
  1396/10/07
  جشن کریسمس و سال نو میلادی بر هموطنان مسیحی مبارک
  خلاصه مطلب :
  جشن کریسمس و سال نو میلادی بر هموطنان مسیحی مبارک
  تاریخ :
  1396/10/04
  همه ی این خوراکی های یلدایی
  خلاصه مطلب :
  از نظر ارزش غذایی و فوائد تغذیه ای میوه های انتخاب شده دارای آن دسته از مواد مغذی اند که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند
  تاریخ :
  1396/09/25
  زلزله قهر و خشم خدا نیست یک واقعه طبیعی است . بی تدبیری ما خدا را اندوهگین می کند
  خلاصه مطلب :
  بحران  های طبیعی   را با بحران دست ساخته بشر یکسان نبینیم بحران های طبیعی انتقام خدا  خشم و قهر خدا نیست انسان  با مدیریت درست می تواند بحران های طبیعی را تا حد بسیار زیادی کنترل کند 
  تاریخ :
  1396/09/18
  جشنی برای ارج نهادن به توانایی های مردمی با معلولیت های گوناگون
  خلاصه مطلب :
  19 آذر ماه هر سال برای نخستین بار در سال 1992 میلادی به منظور گرامیداشت سالروز تصویب قانون برنامه جهانی در ارتباط با معلولین از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد "روز جهانی معلولین " اعلام گردید. هدف از این اقدام ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت های مختلف؛ و افزایش آگاهی هایی بوده است که می بایست از مساله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. روز جهانی معلولین که از سوی سازمان ملل متحد به عنوان اقدامی مشترک از سوی سازمان ملل متحد اعلام شده است  زمانی است برای برپایی جشن  و ارج نهادن به تجارب و توانایی های مردمی که با معلولیت های گوناگون دست و پنجه نرم می کنند
  تاریخ :
  1396/09/07
  آوار سوء مدیریت بحران بر سر زلزله زدگان
  خلاصه مطلب :
  در مورد بحران این زمین است که می شکافد و این جان هاییست که بی گناه قربانی بلاتکلیفی های سازمانهای متعددی که مثل قارچ می رویند و مرتب بار اداری و هزینه های کشور را بالا می برند؛ می شوند.
  تاریخ :
  1396/09/05
  اهمیت تغذیه مناسب برای مبتلایان به ایدز HIV
  خلاصه مطلب :
  هنگامی که بدن ما مواد غذایی کافی یا غذاهای مناسب دریافت نمی کند ، ما ضعیف می شویم و نمی توانیم  کارآیی لازم را داشته باشیم. تغذیه سالم و متعادل به معنای خوردن نوع مناسب غذا در مقادیر مناسب است. ، اگر شما آلوده به اچ آی وی هستید نیازهای تغذیه ای شما بیشتر  از شرایط سلامت است در این شرایط داشتن یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است.
  تاریخ :
  1396/09/01
  ~/FtpHost/0/Images/636461725487072526.jpg
  خلاصه مطلب :

  تاریخ :
  1396/08/22
  ۲۴ آبان، روز جهانی دیابت
  خلاصه مطلب :
  بیماری دیابت در سرتاسر جهان رو به افزایش است، اما بسیاری از موارد ابتلا به آن قابل پیشگیری  و حتی قابل بازگشت هستند
  تاریخ :
  1396/08/20
  غذاهای تراریخته خوب یا بد
  خلاصه مطلب :
  متاسفانه در کشور ما مردم را به حساب نمی آوریم و هیچ نوع اطلاع رسانی درباره تراریخته ها به آنها نمی کنیم و این محصولات نیز برچسب گذاری نمی شوند در حالی که در سایر کشورهای دنیا این محصولات برچسب گذاری می شوند تا مردم حق انتخاب داشته باشند. 
  تاریخ :
  1396/08/07
  روز جهانی غذا امنیت غذایی روستاهای ایران در معرض تهدید
  خلاصه مطلب :
  مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ یا حاشیه آنها به دلیل تامین نشدن امنیت غذایی، امروز تبدیل به نگرانی شده است؛ تا جایی که سازمان‌های بین المللی مانند فائو موضوع شعار امسال روز جهانی غذا را سرمایه‌گذاری روی توسعه روستا و تامین امنیت غذایی آنها انتخاب کرده است؛ موضوعی که تغییر اقلیم و سیاستگذاری نادرست منابع آبی و خاک در آن نقش اول را ایفا می‌کنند.
  تاریخ :
  1396/07/24
  شبکه اطلاعاتی و نقشه برداری آسیب پذیری و نا امنی تغذیه ای راه حلی موثر برای رفع ناامنی غذایی
  خلاصه مطلب :
  ساکنان مناطق محروم باید بدانند که دولت بفکر آنهاست و می تواند با حفظ کشاورزی های خرده پا  اشتغال و امنیت غذایی را به منطقه برگرداند
  تاریخ :
  1396/07/22
  با سرمایه گذاری روی توسعه روستا و تامین امنیت غذایی مهاجرت ها را کاهش دهیم .
  خلاصه مطلب :
  شعار روز جهانی غذا امسال2017  از طرف سازمان کشاورزی و غذا FAO   پیشگیری از مهاجرت ها  از طریق توسعه مناطق روستایی و تامین امنیت غذایی است . 
  تاریخ :
  1396/07/15
  به تغذیه دانش آموزان توجه کنید
  خلاصه مطلب :
  عوارض مختلف سوءتغذیه و تفاوت هایی که در شیوه زندگی خانواده های ایرانی و به تبع آن دانش آموزان ایجاد شده باعث شده که ما با هر دو سوی طیف سوء تغذیه بین دانش آموزان روبرو هستیم موردی که پیش از این شاید تنها به کمبودهای تغذیه ای منحصر می شد.
  تاریخ :
  1396/06/28
  سخنی چند با دانش آموختگان غذا و تغذیه
  خلاصه مطلب :
  به هر حال ما در بهسایت ایران آنچه را مسئولیت خود می دانستیم انجام داده ایم و منبعد نیز انجام می دهیم با وجود تمام مشکلات . خوشحالیم در این مدت توانسته ایم صدای تغذیه درست را به گوش حداقل 13 میلیون بازدید کننده ای که داشته ایم برسانیم.
  تاریخ :
  1396/06/23
  کسب رتبه برتر بهسایت ایران در ارزیابی سایتهای تغذیه و رژیم درمانی فارسی
  خلاصه مطلب :
  این افتخار کهدر این مدت گام بلندی در جهت افزایش آگاهی مردم بر اساس دانش تخصصی روز برداشته شده است را مدیون عزم و اعتقاد کسانی هستیم که به سلامت جامعه اهمیت داده و برای حفظ و ارتقای آن می کوشند.
  تاریخ :
  1396/06/21
  فرصتی 4 ساله برای نظام سلامت کشور
  خلاصه مطلب :
  سلامت محوری در زندگی روزانه و خانواده سالم داشتن به‌عنوان یک موفقیت و تشویق آن از طریق تمامی سازمان‌ها و رسانه‌ها می‌تواند اولویت نظام سلامت باشد وارجاع به بیمارستان ومتخصصان که هزینه‌ها سنگین‌تر است انتهای خط درمان موفق باشد.
  تاریخ :
  1396/06/20
  متخصصین تغذیه کشور با عزمی ملی می توانند بار بیماریها و هزینه های درمان را کاهش دهند
  خلاصه مطلب :
  برنامه ریزی برای حل مشکلات تغذیه ای با توجه به شرایط اقلیم های متفاوت با صرفه ترین راهکار برای کاهش بار بیماری و توانمند سازی جامعه است
  تاریخ :
  1396/06/17

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 11 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن خیابان دوم شرقی پلاک ۲ طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (021)
تلفن تماس 2 : 88037834 (021)
پست الکترونیک : info@behsite.ir