• مقالات عمومی
  مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  رژیم لاغری و کاهش وزن بدون گرسنگی
  خلاصه مطلب :
  حتماً عبارت تکراری «رژیم لاغری بدون گرسنگی» یا «کاهش وزن سریع و راحت» را زیاد دیده یا شنیده‌اید. ممکن است تعدادی از این رژیم‌ها را هم امتحان کرده باشید. ولی سؤال مهم و اساسی این است که آیا کاهش وزن بدون گرسنگی ممکن است؟ بدون کاهش غذایی که می‌خوریم و کالری که دریافت می‌کنیم نمی‌توان لاغر شد. پس چطور بدون گرسنه شدن می‌توان انتظار کاهش وزن داشت؟
  تاریخ ثبت :
  1398/05/22
  باورهای غلط در مورد رژیم غذایی و تغذیه
  خلاصه مطلب :
  متأسفانه تمایل رو به افزایش مردم به‌خصوص در دهه گذشته برای استفاده از رژیم غذایی و ورزش برای لاغری، باعث شده افسانه‌ها، خرافات، شبه علم و علم، همگی در هم گره خورده و بحث سلامت و تغذیه و رژیم‌های لاغری به شکل کاملاً سلیقه‌ای و تبلیغاتی به عموم مردم معرفی شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/19
  رژیم غذایی برای کودکان چاق
  خلاصه مطلب :
  اضافه وزن در ایران بیش از هر زمان دیگر همه گیر شده و حالا با معضلی به نام چاقی کودکان مواجه هستیم. اگر مراقب نباشیم، نسل جوان آینده به‌جای تجربه کردن زندگی، درگیر مشکلات چاقی خواهند بود!
  تاریخ ثبت :
  1398/05/17
  غذای ارگانیک بهتر از غذای معمولی است؟
  خلاصه مطلب :
  تحقیقات دانشمندان نشان داده غذای ارگانیک از نظر فواید و مواد مغذی تفاوتی با غذای معمولی ندارد! هر چند در مورد مضرات کمتر آن می‌توان با قطعیت اظهار نظر کرد که غذاهای ارگانیک بهتر هستند.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/13
  میکروبها چاره درمان روماتیسم و MS اند؟
  خلاصه مطلب :
  بخشی از کارکرد بدن ما وابسته به وجود میکروب هاست.ما با میکروب ها همزیستی داریم. دانشمندان به دنبال راهی برای استفاده از میکروب ها ومقابله با بیماری‌های خود ایمنی در بدن هستند تا درمان روماتیسم و ام اس MS امکان پذیر شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/10
  تفاوت تاثیر فروکتوز و گلوکز بر متابولیسم
  خلاصه مطلب :
  فروکتوز، قند طبیعی است که در میوه‌ها و عسل یافت می‌شود. تحقیقات اخیر در مورد فروکتوز یا فراکتوز (Fructose) محققین را به این نتیجه رسانده که این نوع قند می‌تواند بر روی متابولیسم تأثیراتی قابل توجه داشته باشد. از آن جا که متابولیسم به‌طور مستقیم بر روی سلامت بدن تأثیر می‌گذارد، بررسی چگونگی اثر گذاری فروکتوز بر روی متابولیسم اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. در این مقاله نگاهی خلاصه تأثیر فروکتوز بر متابولیسم و تفاوت‌های آن‌ها گلوکز می‌اندازیم
  تاریخ ثبت :
  1398/05/09
  برای تقویت مغز چه بخوریم
  خلاصه مطلب :
  بی شک باید " مغز" را سلطان بدن نامید زیرا عملکرد همه اندام های بدن به آن وابسته است. زمانی که مغز با کمبود نیازهای اصلی غذایی مواجه شود، قطعا در عملکرد صحیح و هماهنگی با دیگر اندام ها نیز اختلال به وجود می آید. البته منظور از اصول غذایی صحیح، الزاما مصرف خوراکی های عجیب و گران نیست بلکه غالبا بی توجهی به تغذیه سالم زمینه ساز این مشکلات خواهد بود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/07
  باکتری ای کولای (E. Coli) و تابستان
  خلاصه مطلب :
  باکتری ای کولای یا به طور کامل Escherichia coli، نوعی باکتری است که در روده های برخی حیوانات و انسان زندگی می کند. برخی از انواع آن مثل ای کولای O157:H7 مشکلات مختلف مثل دل پیچه، اسهال خونی و استفراغ به وجود می آورند. مشکلاتی که در تابستان به خصوص بیشتر دیده می شود. ولی می توان با رعایت برخی نکات بهداشتی، از ابتلا به باکتری ای کولای جلوگیری کرد.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/04
  غذای با فرآوری بالا یا Ultra-processed شده چیست؟
  خلاصه مطلب :
  انتخاب‌های غذایی بشر در نیم قرن اخیر تغییر و تحولات بسیاری داشته است. خوردن غذاهای فرا فرآوری (Ultra-processed) شده و مضر و در بسیاری از مواقع، حتی بدون ارزش غذایی به عادتی عادی و طبیعی برای بسیاری از ما تبدیل شده است. کشورهای اروپایی و آمریکا در حال حاضر به‌شدت با این مشکل، دست و پنجه نرم می‌کنند. کشور ما ایران هم به نظر می‌رسد در حال حرکت در همین مسیر است. بخش بزرگی از مشکل این غذاها، وجود ترکیبات و ترکیبات شیمایی در آن است. مسئله‌ای که سهم بزرگی از تقصیر در مشکلات سلامتی و مرگ‌های زودرس جامعه بشری را به گردن گرفته است.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/01
  بیماری‌های تابستانی
  خلاصه مطلب :
  در فصول مختلف سال، مشکلات و بیماری‌های مختلفی سلامت ما انسان‌ها را تهدید می‌کند. در زمستان، معمولاً سرما، سرما خوردگی و آنفلونزا است که ما را بیمار می‌کند. اگرچه سرماخوردگی در تابستان کمتر اتفاق می‌افتد، ولی مشکلات و بیماری‌های دیگری هستند که ممکن است سلامت ما را تهدید کنند. 
  تاریخ ثبت :
  1398/04/30
  حذف چربی از رژیم غذایی درست است؟
  خلاصه مطلب :
  مطالعات جدید نشان می‌دهند که ممکن است تصور عمومی در مورد کاهش میزان مصرف چربی چندان درست نباشد و در واقع لازم باشد میزان کربوهیدرات مصرفی کمتر شده و چربی بیشتری بخوریم. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که رژیم‌های کم چربی ممکن است خطر مرگ زودرس را تا 20 درصد افزایش دهند.
  تاریخ ثبت :
  1398/04/30
  تغذیه و سندرم خستگی مزمن
  خلاصه مطلب :
  افراد زیادی هستند که از سندرم خستگی مزمن رنج می‌برند.  تغذیه مناسب می‌تواند به‌طور چشم گیر مشکلات و علائم خستگی مزمن را کاهش دهد. در به سایت شما با سندرم خستگی مزمن و عوامل و علائم آن و همین‌طور تغذیه مناسب برای بهبود و درمان این مشکل آشنا می‌شوید
  تاریخ ثبت :
  1398/04/20
  آکریل آمید چیست ؟
  خلاصه مطلب :
  آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی است که در ترکیبات گیاهی با کربوهیدرات بالا به وجود می‌آید. ما در زندگی روزمره با این ترکیب شیمیایی زیاد سر و کار داریم
  تاریخ ثبت :
  1398/04/08
  پرخوری عصبی( بولیمیا نرووزا )چیست
  خلاصه مطلب :
  بولیمیا نرووزا در واقع از دوره‌های مکرر پر خوری و بعد پاک‌سازی تشکیل می‌شود. یعنی ترکیبی از بینج ایتینگ و آنورکسیا!
  تاریخ ثبت :
  1398/04/08
  نشانه های کم اشتهایی عصبی
  خلاصه مطلب :

  آنارکسیا یا آنورکسیا (anorexia) که در فارسی با نام اختلال کم اشتهایی عصبی شناخته می‌شود، نوعی اختلال در تغذیه است که در آن فرد بیمار به‌شدت نسبت به افزایش وزن و غذایی که می‌خورد حساس است. بیمار مبتلا به کم اشتهایی عصبی به‌شدت از چاق شدن و خوردن غذا می‌ترسد. معمولاً فرد بیمار تلاش می‌کند با رژیم‌های سخت و سفت وزنش را کاهش دهد. انواع دیگر اختلال تغذیه هم وجود دارد که درست در نقطه مقابل آن هستند مثل پر خوری عصبی. در این جا سعی می‌کنیم توضیحات کامل از این بیماری و روش‌های درمان ارائه کنیم.

   
  تاریخ ثبت :
  1398/04/06
  راههای جلوگیری از اسراف غذا
  خلاصه مطلب :
  علاوه بر اینکه اسراف خوراکی ها از جنبه اخلاقی اصلا پسندیده نیست این رویه تاثیرات گسترده ای بر محیط زیست و اقتصاد جوامع نیز دارد که از مصرف انرژی برای تولید مجدد مواد غذایی تا هزینه های هنگفت مواد اولیه کشاورزی و خرید خانواده ها را در بر میگرد.  این در حالی است که توجه به راهکارهای پیشگیری از اسراف مواد غذایی می تواند تا حد زیادی نیاز گرسنگان دنیا را برطرف کند که رعایت برخی اصول ساده در زمینه نگهداری و مصرف مواد غذایی به خوبی می تواند تاثیرگذار باشد:
  تاریخ ثبت :
  1398/03/22
  اهمیت تغذیه ای آب و مایعات
  خلاصه مطلب :
  آب مایه حیات است. جمله کلیشه ای ولی کاملاً درست. حیات کره زمین بر اساس آب به وجود آمده است که شامل ما انسان ها هم می شود. وجود آب برای ادامه حیات ما ضروری است. در نتیجه حفظ آب در بدن برای عملکرد فیزیکی و فکری و ذهنی ما فوق العاده مهم است. ولی تا چه حد؟ ما تا چه می توانیم آب نخوریم و تعادل مایعات در بدن ما تا چه میزان اهمیت دارد. با به سایت همراه باشید. 
   
  تاریخ ثبت :
  1398/03/12
  چای نوشیدنی محبوب
  خلاصه مطلب :
  سال‌هاست که از چای به عنوان نوشیدنی اصلی ما ایرانی هاست. برای رفع خستگی، برای پذیرایی در مهمانی ها و ... . هر چند که ریشه و اصل استفاده از چای ریشه در فرهنگ کشور های دیگر دارد ولی به هر حال این نوشیدنی حالا دیگر بخشی از فرهنگ ما شده است. گفته می شود که چای خواص و مزایای بسیاری دارد. ولی این باور ها تا چه حد با آن چه که در آزمایش های علمی به اثبات رسیده اند مطابقت دارند؟ و مهم تر از همه اینکه نقش چای در رفع کم آبی بدن چیست؟ آیا چای به تأمین آب بدن کمک می کند؟ تا چه حد؟
   
  تاریخ ثبت :
  1398/03/12
  دیتاکس واتر Detox water چیست ؟
  خلاصه مطلب :
  از آنجاییکه میوه و سبزیجات فقط در اب خیسانده می شوند کالری دیتاکس واتر نسبت به آب تفاوت چندانی نخواهد کرد . از طرف دیگر مصرف روزانه آن می تواند جایگزین مناسبی برای انواع نوشابه ها و آب میوه ها در رژیم غذایی گردد.
  تاریخ ثبت :
  1398/02/25
  " پاکسازی بدن" و اهمیت آن در سلامتی
  خلاصه مطلب :
  مصرف غذاهای سنگین و حجیم در فصل زمستان سبب انباشتگی مواد زائد دربدن می شود که در فصل بهار، این مواد در بدن غلیان پیدا می کنند. از همین رو لازم است تا با رعایت برخی اصول سبک زندگی و تغذیه سالم، به پاکسازی بدن کمک کرده تا مواد زائد زمینه ساز بیماری های مختلف نشود.
  تاریخ ثبت :
  1398/02/25

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 32 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com