• مقالات عمومی
  مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
  جستجو بر اساس در گروه
   
  باورهای نادرست رایج در باره تخم مرغ
  خلاصه :
   مانند مواد غذایی دیگر، به‌مرور زمان باورهای اشتباه زیادی در مورد تخم مرغ شکل گرفته است. در این مقاله برخی از رایج‌ترین تصورات اشتباه در مورد تخم مرغ را بررسی  می کنیم.
  تاریخ ثبت :
  1398/10/26
  گام به گام تا کاهش مصرف چربی
  خلاصه :
  کاهش استفاده از روغن و چربی ها  دررژیم روزانه یکی از اصول تغذیه سالم است. برای حفظ سلامت و تناسب اندام می باسیت به روش های کاهش چربیها اشنا شده و به آن عمل کنیم
  تاریخ ثبت :
  1398/10/24
  درباره میوه کیوی چه می دانید؟
  خلاصه :
  کیوی ، این میوه عجیب و پرز دار که نامش را از یک پرنده قرض گرفته، هم طعم منحصر به فردی دارد و هم از نظر ویتامین و مواد معدنی غنی و ارزشمند است
  تاریخ ثبت :
  1398/10/17
  شلغم چه خواصی دارد؟
  خلاصه :
  شلغم از سبزی‌هایی است که با رنگ سفید متمایل به کرمی و سر بنفش رنگش،  طرفداران زیادی دارد. شلغم جزو سبزی‌های ریشه‌ای است و مواد مغذی، ویتامین‌ها زیاد و کالری کمی در خود نگاه می‌دارد.
  تاریخ ثبت :
  1398/10/10
  زندگی با پوکی استخوان
  خلاصه :
  به زمین افتادن و شکستگی استخوان ها مهم ترین عارضه پوکی استخوان است که می تواند فرد را به طور جدی از زندگی روزمره بازدارد و او را کاملا ناتوان کند. اما پیشگیری از این اتفاق تلخ با رعایت چند اقدام ساده و بهبود وضعیت جسمانی امکان پذیر است:
  تاریخ ثبت :
  1398/10/10
  چالش گیاهخواری
  خلاصه :
  علت اصلی این همه تلاش برای گیاهخواری چیزی نیست جز حفظ سلامت و البته کمک به محیط زیست. ولی آیا رژیم‌های گیاهخواری واقعاً هر دوی این اهداف را برآورده می‌سازند؟
  تاریخ ثبت :
  1398/09/19
  کره‌های گیاهی متفاوت و خوش مزه
  خلاصه :
  داز آن جا که مشکل اضافه وزن، چربی بالا و به‌طور کلی یافتن منبع خوبی برای دریافت چربی مناسب و اندازه در این سال‌ها بیشتر از هر چیزی به یک معضل تبدیل شده، در ادامه برخی از کره‌های گیاهی خوش مزه و رایج را معرفی می‌کنیم که اتفاقاً برای رفع مشکل اضافه وزن هم مفید هستند.
  تاریخ ثبت :
  1398/09/05
  تغذیه مناسب کودکان ورزشکار
  خلاصه :
  همه کودکان برای داشتن بدنی سالم و رشد مناسب باید تغذیه سالم و رژیم غذایی متعادل داشته باشند. ولی تغذیه مناسب کودکان ورزشکار با توجه به میزان فعالیت و نوع فعالیت مشخص می‌شود.نباید فراموش شود که هم ورزش و هم تغذیه‌ای که از آن پشتیبانی می‌کنند هر دو در جهت سلامت بیشتر کودک انتخاب می‌شوند.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/23
  برای تقویت مغز چه بخوریم؟
  خلاصه :
  تغذیه مناسب نقش موثری در حفظ مغز جه از نظر ساختار و چه از نظر فعالیتهای آن است.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/22
  خوردن گندم ما را چاق و مریض می‌کند؟
  خلاصه :
  با پیدایش کشاورزی و کشت گندم، جو، برنج و ... انسان‌ها به بهترین راه برای مقابله با یکی از چالش‌های همیشگی، یعنی گرسنگی، رسیدند.با این حال برخی معتقدند که گندم آن چنان که در گذشته تصور می‌شد، برای ما غذای ایده آلی نیست.  محققین تأثیرات منفی خوردن گندم را بررسی کرده‌اند که نتایج آن جالب توجه است.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/15
  استخوان سالم برای عمر طولانی
  خلاصه :
  هر کسی که قصد دارد آن بخش از زندگی را سالم و سر حال زندگی کند قطعاً باید با عواملی که بر سلامت استخوان‌ها تأثیر می‌گذارد توجه داشته باشد. پایه و اساس استخوان سالم را در حقیقت دوران اولیه زندگی‌مان تشکیل می‌دهد
  تاریخ ثبت :
  1398/08/11
  فواید کره مغزها و دانه‌های روغنی
  خلاصه :
  دانه‌ها و مغزها به شکل‌های متفاوت استفاده می‌شوند. گرفتن کره از این دسته از خوراکی‌ها در برخی کشورها درست مثل گرفتن روغن مرسوم است. بیشتر ما ایرانی‌ها شاید در سال‌های اخیر با تنوع کره‌ها آشنا شده‌ایم. کنجد، بادام، گردو، فندق، آفتاب گردان و ... همگی به‌صورت کره‌های خوش مزه طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارند. ولی فواید کره مغزها و دانه‌های روغنی چیست؟  
  تاریخ ثبت :
  1398/08/05
  فیبر خوراکی چیست؟
  خلاصه :
  حتماً زیاد در مورد فیبر و فواید آن شنیده‌اید. وقتی صحبت از فیبر می‌شود، منظور فیبر خوراکی است که بیشتر در سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و حبوبات وجود دارد. شناخته شده ترین ویژگی فیبر، کمک به گوارش غذاست. ولی مزایای اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی فقط به گوارش بهتر خلاصه نمی‌شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/23
  شیوه تغذیه دوستدار سلامت و محیط زیست
  خلاصه :
  روش تغذیه با حفظ سلامت و حفظ محیط زیست گره خورده است. در بیشتر مواقع ما مواد غذایی را از زمان برداشت تا زمان آماده سازی دنبال می‌کنیم. در صورتی که شیوه درست آن است که فرآیند کاشت و رشد و برداشت هم به آن اضافه شود. به این صورت می‌توان یک روش تغذیه ایده آل هم برای سلامت خودمان و هم برای محیط زیست پیدا کنیم. بیشتر ما به دنبال یک راه حل ساده هستیم که هم تغذیه خودمان را به بهترین شکل داشته باشیم و هم به محیط زیستمان آسیبی نزنیم. ولی واقعیت این است که همه چیز به این سادگی نیست و بهترین روش تغذیه برای سلامت و محیط زیست مسئله کاملاً بستگی به خود شما دارد.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/15
  حساسیت یا آلرژی غذایی کودکان
  خلاصه :
  طی سال هاي  اخیر شمار مبتلایان به حساسیت افزايش يافته است. در اين ميان حساسيت  غذايي شايع ترين نوع است و ازدوران كودكي يا حتي نوزادي بروز مي كند. شروع زودهنگام غذاهای متنوع و مختلف به نوزادان را مي توان یکی از مهم ترين علل  حساسیت های غذایی کودکان دانست؛ چرا که هنوز مخاط روده ای تکامل لازم را پیدا نکرده و با انواع مواد غذایی مختلف در تقابل قرار می گیرند.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/09
  رژیم غذایی برای فشار خون بالا
  خلاصه :
  فشار خون یکی از مشکلاتی است که مستقیماً به رژیم غذایی مرتبط می‌شود. به همین دلیل تغییر رژیم غذایی اولین راهکار برای کاهش یا از بین بردن فشار خون بالاست. رژیم غذایی برای فشار خون بالا که با نام DASH شناخته می‌شود، با همین هدف طراحی شده است. رژیم غذای درمان فشار خون بالا (DASH) در واقع روشی دائمی و بلند مدت است که به تغذیه سالم و در نتیجه جلوگیری و درمان فشار خون بالا کمک می‌کند.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/24
  بدون گرسنگی لاغر شوید
  خلاصه :
  زمانی که در مورد رژیم لاغری و کاهش وزن صحبت می‌شود، بیشتر ما بلافاصله تصویری از ممنوعیت غذا خوردن و گرسنگی‌های پی در پی در ذهنمان نقش می‌بندد. ولی با انتخاب غذاهای درست و زمان بندی آن‌ها نه تنها لازم نیست برای رژیم لاغری گرسنگی بکشید، بلکه حتی می‌توانید با شکمی کاملاً سیر وزنتان را کاهش دهید.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/19
  رژیم کم نمک جهت رفع خطر حمله قلبی
  خلاصه :
  در مضر بودن نمک بیش از حد برای بدن شکی نیست. این را هم می‌دانیم که ما ایرانی ها اصولا به نمک علاقه ویژه ای داریم و تقریباً تمام غذاها را بانمک بیش از حد استاندارد می‌خوریم. ولی نمک تا چه حد برای بدن مضر است؟ چه رژیم غذایی برای کاهش مصرف نمک توصیه می شود؟
  تاریخ ثبت :
  1398/06/17
  قرص لاغری و داروی کاهش وزن فوری
  خلاصه :
  همیشه تبلیغات مختلف در مورد رژیم لاغری فوری و رژیم‌های معجزه آسا وجود داشته است. اگر چه رژیم لاغری بدون گرسنگی کشیدن ممکن است، ولی این به معنی فوری بودن یا معجزه آسا بودن آن نیست. وقتی پای قرص لاغری و داروها به میان می‌آید بیشتر باید مراقب بود. چرا که این روش ممکن است برای شما بسیار گران شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/07
  درمان آسم و تنگی نفس با تغذیه سالم
  خلاصه :
  در حال حاضر افراد زیادی به آسم آلرژیک مبتلا هستند که شاید حتی خودشان هم خبر نداشته باشند. تنگی نفس، سرفه‌های مکرر و ... که به دلیل آلرژی و حساسیت ایجاد می‌شود. از این دسته است، درمان آسم و تنگی نفس با تغذیه سالم امکان پذیر است. و حتی می‌توان با درمان خانگی آسم را برطرف کرد.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/30

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 33 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com