• مقالات عمومی
  مقالات عمومی پورتال به سایت ایران
  جستجو بر اساس در گروه
   
  کره‌های گیاهی متفاوت و خوش مزه
  خلاصه مطلب :
  داز آن جا که مشکل اضافه وزن، چربی بالا و به‌طور کلی یافتن منبع خوبی برای دریافت چربی مناسب و اندازه در این سال‌ها بیشتر از هر چیزی به یک معضل تبدیل شده، در ادامه برخی از کره‌های گیاهی خوش مزه و رایج را معرفی می‌کنیم که اتفاقاً برای رفع مشکل اضافه وزن هم مفید هستند.
  تاریخ ثبت :
  1398/09/05
  تغذیه مناسب کودکان ورزشکار
  خلاصه مطلب :
  همه کودکان برای داشتن بدنی سالم و رشد مناسب باید تغذیه سالم و رژیم غذایی متعادل داشته باشند. ولی تغذیه مناسب کودکان ورزشکار با توجه به میزان فعالیت و نوع فعالیت مشخص می‌شود.نباید فراموش شود که هم ورزش و هم تغذیه‌ای که از آن پشتیبانی می‌کنند هر دو در جهت سلامت بیشتر کودک انتخاب می‌شوند.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/23
  برای تقویت مغز چه بخوریم؟
  خلاصه مطلب :
  تغذیه مناسب نقش موثری در حفظ مغز جه از نظر ساختار و چه از نظر فعالیتهای آن است.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/22
  خوردن گندم ما را چاق و مریض می‌کند؟
  خلاصه مطلب :
  با پیدایش کشاورزی و کشت گندم، جو، برنج و ... انسان‌ها به بهترین راه برای مقابله با یکی از چالش‌های همیشگی، یعنی گرسنگی، رسیدند.با این حال برخی معتقدند که گندم آن چنان که در گذشته تصور می‌شد، برای ما غذای ایده آلی نیست.  محققین تأثیرات منفی خوردن گندم را بررسی کرده‌اند که نتایج آن جالب توجه است.
  تاریخ ثبت :
  1398/08/15
  استخوان سالم برای عمر طولانی
  خلاصه مطلب :
  هر کسی که قصد دارد آن بخش از زندگی را سالم و سر حال زندگی کند قطعاً باید با عواملی که بر سلامت استخوان‌ها تأثیر می‌گذارد توجه داشته باشد. پایه و اساس استخوان سالم را در حقیقت دوران اولیه زندگی‌مان تشکیل می‌دهد
  تاریخ ثبت :
  1398/08/11
  فواید کره مغزها و دانه‌های روغنی
  خلاصه مطلب :
  دانه‌ها و مغزها به شکل‌های متفاوت استفاده می‌شوند. گرفتن کره از این دسته از خوراکی‌ها در برخی کشورها درست مثل گرفتن روغن مرسوم است. بیشتر ما ایرانی‌ها شاید در سال‌های اخیر با تنوع کره‌ها آشنا شده‌ایم. کنجد، بادام، گردو، فندق، آفتاب گردان و ... همگی به‌صورت کره‌های خوش مزه طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارند. ولی فواید کره مغزها و دانه‌های روغنی چیست؟  
  تاریخ ثبت :
  1398/08/05
  فیبر خوراکی چیست؟
  خلاصه مطلب :
  حتماً زیاد در مورد فیبر و فواید آن شنیده‌اید. وقتی صحبت از فیبر می‌شود، منظور فیبر خوراکی است که بیشتر در سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل و حبوبات وجود دارد. شناخته شده ترین ویژگی فیبر، کمک به گوارش غذاست. ولی مزایای اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی فقط به گوارش بهتر خلاصه نمی‌شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/23
  شیوه تغذیه دوستدار سلامت و محیط زیست
  خلاصه مطلب :
  روش تغذیه با حفظ سلامت و حفظ محیط زیست گره خورده است. در بیشتر مواقع ما مواد غذایی را از زمان برداشت تا زمان آماده سازی دنبال می‌کنیم. در صورتی که شیوه درست آن است که فرآیند کاشت و رشد و برداشت هم به آن اضافه شود. به این صورت می‌توان یک روش تغذیه ایده آل هم برای سلامت خودمان و هم برای محیط زیست پیدا کنیم. بیشتر ما به دنبال یک راه حل ساده هستیم که هم تغذیه خودمان را به بهترین شکل داشته باشیم و هم به محیط زیستمان آسیبی نزنیم. ولی واقعیت این است که همه چیز به این سادگی نیست و بهترین روش تغذیه برای سلامت و محیط زیست مسئله کاملاً بستگی به خود شما دارد.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/15
  حساسیت یا آلرژی غذایی کودکان
  خلاصه مطلب :
  طی سال هاي  اخیر شمار مبتلایان به حساسیت افزايش يافته است. در اين ميان حساسيت  غذايي شايع ترين نوع است و ازدوران كودكي يا حتي نوزادي بروز مي كند. شروع زودهنگام غذاهای متنوع و مختلف به نوزادان را مي توان یکی از مهم ترين علل  حساسیت های غذایی کودکان دانست؛ چرا که هنوز مخاط روده ای تکامل لازم را پیدا نکرده و با انواع مواد غذایی مختلف در تقابل قرار می گیرند.
  تاریخ ثبت :
  1398/07/09
  رژیم غذایی برای فشار خون بالا
  خلاصه مطلب :
  فشار خون یکی از مشکلاتی است که مستقیماً به رژیم غذایی مرتبط می‌شود. به همین دلیل تغییر رژیم غذایی اولین راهکار برای کاهش یا از بین بردن فشار خون بالاست. رژیم غذایی برای فشار خون بالا که با نام DASH شناخته می‌شود، با همین هدف طراحی شده است. رژیم غذای درمان فشار خون بالا (DASH) در واقع روشی دائمی و بلند مدت است که به تغذیه سالم و در نتیجه جلوگیری و درمان فشار خون بالا کمک می‌کند.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/24
  بدون گرسنگی لاغر شوید
  خلاصه مطلب :
  زمانی که در مورد رژیم لاغری و کاهش وزن صحبت می‌شود، بیشتر ما بلافاصله تصویری از ممنوعیت غذا خوردن و گرسنگی‌های پی در پی در ذهنمان نقش می‌بندد. ولی با انتخاب غذاهای درست و زمان بندی آن‌ها نه تنها لازم نیست برای رژیم لاغری گرسنگی بکشید، بلکه حتی می‌توانید با شکمی کاملاً سیر وزنتان را کاهش دهید.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/19
  رژیم کم نمک جهت رفع خطر حمله قلبی
  خلاصه مطلب :
  در مضر بودن نمک بیش از حد برای بدن شکی نیست. این را هم می‌دانیم که ما ایرانی ها اصولا به نمک علاقه ویژه ای داریم و تقریباً تمام غذاها را بانمک بیش از حد استاندارد می‌خوریم. ولی نمک تا چه حد برای بدن مضر است؟ چه رژیم غذایی برای کاهش مصرف نمک توصیه می شود؟
  تاریخ ثبت :
  1398/06/17
  قرص لاغری و داروی کاهش وزن فوری
  خلاصه مطلب :
  همیشه تبلیغات مختلف در مورد رژیم لاغری فوری و رژیم‌های معجزه آسا وجود داشته است. اگر چه رژیم لاغری بدون گرسنگی کشیدن ممکن است، ولی این به معنی فوری بودن یا معجزه آسا بودن آن نیست. وقتی پای قرص لاغری و داروها به میان می‌آید بیشتر باید مراقب بود. چرا که این روش ممکن است برای شما بسیار گران شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/06/07
  درمان آسم و تنگی نفس با تغذیه سالم
  خلاصه مطلب :
  در حال حاضر افراد زیادی به آسم آلرژیک مبتلا هستند که شاید حتی خودشان هم خبر نداشته باشند. تنگی نفس، سرفه‌های مکرر و ... که به دلیل آلرژی و حساسیت ایجاد می‌شود. از این دسته است، درمان آسم و تنگی نفس با تغذیه سالم امکان پذیر است. و حتی می‌توان با درمان خانگی آسم را برطرف کرد.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/30
  انتخاب غذا برای مسافرت و تغذیه سالم
  خلاصه مطلب :
  ایت تغذیه سالم در زندگی امروزی چندان کار ساده‌ای نیست. علاوه بر اطلاعات کلی پزشکی و سلامتی که باید داشته باشیم، لازم است گاهی در مقابل خواسته‌هایمان هم مقاومت کنیم. با همه این احوال، رژیم غذایی سالم در شرایط معمول بسیار ساده‌تر از انتخاب صحیح غذا برای مسافرت است. اگر بدون برنامه سفر برویم، طبیعی است که از سبزیجات و میوه‌ها و غذاهای تازه محروم شویم. اگر رستوران‌های نامرغوب و غذاهای سر راهی را برای سیر کردن شکم انتخاب کنیم، وضعیت بدتر هم می‌شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/28
  رژیم لاغری و کاهش وزن بدون گرسنگی
  خلاصه مطلب :
  حتماً عبارت تکراری «رژیم لاغری بدون گرسنگی» یا «کاهش وزن سریع و راحت» را زیاد دیده یا شنیده‌اید. ممکن است تعدادی از این رژیم‌ها را هم امتحان کرده باشید. ولی سؤال مهم و اساسی این است که آیا کاهش وزن بدون گرسنگی ممکن است؟ بدون کاهش غذایی که می‌خوریم و کالری که دریافت می‌کنیم نمی‌توان لاغر شد. پس چطور بدون گرسنه شدن می‌توان انتظار کاهش وزن داشت؟
  تاریخ ثبت :
  1398/05/22
  باورهای غلط در مورد رژیم غذایی و تغذیه
  خلاصه مطلب :
  متأسفانه تمایل رو به افزایش مردم به‌خصوص در دهه گذشته برای استفاده از رژیم غذایی و ورزش برای لاغری، باعث شده افسانه‌ها، خرافات، شبه علم و علم، همگی در هم گره خورده و بحث سلامت و تغذیه و رژیم‌های لاغری به شکل کاملاً سلیقه‌ای و تبلیغاتی به عموم مردم معرفی شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/19
  رژیم غذایی برای کودکان چاق
  خلاصه مطلب :
  اضافه وزن در ایران بیش از هر زمان دیگر همه گیر شده و حالا با معضلی به نام چاقی کودکان مواجه هستیم. اگر مراقب نباشیم، نسل جوان آینده به‌جای تجربه کردن زندگی، درگیر مشکلات چاقی خواهند بود!
  تاریخ ثبت :
  1398/05/17
  غذای ارگانیک بهتر از غذای معمولی است؟
  خلاصه مطلب :
  تحقیقات دانشمندان نشان داده غذای ارگانیک از نظر فواید و مواد مغذی تفاوتی با غذای معمولی ندارد! هر چند در مورد مضرات کمتر آن می‌توان با قطعیت اظهار نظر کرد که غذاهای ارگانیک بهتر هستند.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/13
  میکروبها چاره درمان روماتیسم و MS اند؟
  خلاصه مطلب :
  بخشی از کارکرد بدن ما وابسته به وجود میکروب هاست.ما با میکروب ها همزیستی داریم. دانشمندان به دنبال راهی برای استفاده از میکروب ها ومقابله با بیماری‌های خود ایمنی در بدن هستند تا درمان روماتیسم و ام اس MS امکان پذیر شود.
  تاریخ ثبت :
  1398/05/10

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 33 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com