• مقالات ویژه
  سرمقاله به سایت ایران
  جستجو بر اساس
  روز جهانی غذا" آینده ما حاصل اقداماتی است که امروز انجام می دهیم"
  خلاصه :
  روز جهانی غذا 2021  در دومین سال همه گیری کووید 19 و آثار گسترده آن در جهان  با شعار " آینده ما حاصل اقداماتی است که  امروز انجام می دهیم. تولید بهتر ، تغذیه بهتر ، محیط بهتر و زندگی بهتر"  برگزار می شود و به کشورهای جهان هشدار می دهد که با توجه به تبعات اقتصادی کرونا ، خشکسالی و تغییرات آب و هوایی و افزایش قیمت مواد غذایی باید برای جلوگیری از افزایش ناامنی غذایی و سوءتغذیه در سال های آتی برای ایجاد یک سیستم پایدار تامین غذا برنامه ریزی کنند.
  تاریخ :
  1400/07/24
  دسترسی اقتصادی مردم به غذای مطلوب فاجعه بار شده است!
  خلاصه :
  سیری سلولهای در حال رشد فرزندان میهن ما و حفظ سلامت خانواده ها بیش از نان و روغن است که سوبسید به آن تعلق گرفته است
  ما با گرسنگی کودکان امروز نسل آینده مان را تباه می کنیم ، پدران بیکار شده به دلیل کرونا غم دارند که چرا نمی توانند حتی مایحتاج غذایی روزانه زن و فرزندشان را تامین کنند 
  تاریخ :
  1400/07/14
  باغچه های سلامت خانگی و برنامه بهبود تغذیه، اجرای موفق طرحی به نفع سلامت
  خلاصه :
  به منظور تحت پوشش قرار دادن تعداد بیشتری از زنان روستایی و عشایری ، فرهنگ سازی، استفاده بهینه از نهاده های شیمیایی، حفاظت از محیط زیست، بهبود تغذیه خانوار روستایی و در نهایت دستیابی به محصولات سالم تر و بهبود کسب و کارهای سبز روستایی، طرح ایجاد باغچه های سلامت خانگی با همکاری دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  به صورت موفق اجرا گردیده است..
  تاریخ :
  1400/06/24
  درباره رژیم غذایی و پیشگیری از بیماری آلزایمر چه می دانیم؟
  خلاصه :
  آیا خوردن یک غذای خاص یا پیروی از یک رژیم غذایی خاص می تواند از زوال عقل ناشی از بیماری آلزایمر جلوگیری کند یا بروز آن را به تاخیر بیاندازد؟
  بسیاری از مطالعات نشان می دهند که آنچه می خوریم بر توانایی مغز در فکر کردن ، حا فظه و به خاطر سپردن تأثیر می گذارد. این یافته ها منجر به تحقیق در مورد الگوهای غذا خوردن شده اند تا پاسخ منا سبی به این سوال بدهند که آیا الگوهای غذایی تاثیری در بروز یا پیشگیری از این بیماری دارند؟
  تاریخ :
  1400/06/17
  غذای سالم و پایدار، غذایی برای سلامت بشر و زمین
  خلاصه :
  در هر بار غذا خوردن، آنچه که به عنوان غذا در بشقاب ما قرار می‌گیرد، علاوه بر این که بر سلامت بدن، ذهن و روان ما تأثیر می‌گذارد، بر محیط زیست‌مان نیز موثر است. شیوه تولید غذا، اتلاف و ضایعات مواد غذایی  تأثیرات عمده‌ای بر سلامت انسان و پایداری محیط زیست دارد.
  تاریخ :
  1400/06/11
  شیرمادر تامین سلامت کودک و مادر
  خلاصه :
   تغذیه انحصاری با شیر مادر در 6 ماه اول زندگی و ادامه آن در ماه های بعد می تواند اثرات مفیدی در حفظ و ارتقا سلامت مادر و کودک داشته باشد
  تاریخ :
  1400/05/15
  نگذاریم گلستان ایران خارستان شود
  خلاصه :
  مقاله ای که 8 سال پیش نوشتم و کمتر به آن توجه شد.امروز در کشور با عوارض این بی توجهی ها مواجهیم. آمار و ارقام مربوط به آن تاریخ است.
  تاریخ :
  1400/04/30
  تغذیه مناسب در هوای گرم
  خلاصه :
  تغذیه مناسب هنگامی که هوا گرم می شود می تواند عامل مهمی برای مقابله با گرما باشد.در صورت بی توجهی به تغذیه مناسب ممکن است در معرض بیماری های ناشی از تنش گرمایی قرار بگیریم.
  تاریخ :
  1400/04/15
  غذای ایمن امروز برای فردایی سالم
  خلاصه :
   مجمع عمومی سازمان ملل متحد با درک بار جهانی بیماری های منتقله از غذا ، که افراد در هر سنی ، به ویژه کودکان زیر 5 سال و افرادی که در کشورهای کم درآمد زندگی می کنند را تحت تأثیر قرار می دهد ، در سال 2018 اعلام کرد که هر 7 ژوئن روز جهانی ایمنی مواد غذایی است. 
  تاریخ :
  1400/03/18
  بشقاب غذای سالم و سیاره زمین
  خلاصه :
   برای تولید مواد غذایی حیوانی لازم است زمین‌های بیشتری مورد استفاده قرار گیرد و تغییرات بیشتری در منابع طبیعی زمین ایجاد شود. برای تأمین چراگاه‌ها لازم است زمین‌های بیشتری تخریب شوند و جنگل‌های بیشتری تبدیل به علفزار برای چرا و تغذیه حیوانات شوند. در صورتی که برای تولید محصولات زراعی و کشاورزی، این تغییر کاربری زمین بسیار کمتر است.
  تاریخ :
  1400/03/10
  کووید 19 و تغییراتی که در تغذیه ما ایجاد کرد
  خلاصه :
  شیوع کرونا در یک ساله گذشته باعث شده تا در شیوه زندگی  و به تبع آن عادات غذایی و رفتارهای تغذیه ای  ما تغییراتی ایجاد شود که گاهی خوب و به نفع سلامت و گاهی به ضرر سلامتمان بوده است. برای شناخت و تصحیح این تغییرات به نفع سلامت جامعه چگونه آنها را بشناسیم و در برابر آنها چه کنیم؟
  تاریخ :
  1400/02/23
  بحران آب، تهديد سلامت جامعه
  خلاصه :
  فقدان مديريت منسجم و كارآ برای آب، مشکلات ناشي از عدم رعايت مسائل بهداشتي نظير انواع آلودگي‌هاي آب و کاربرد غير اصولي سموم و کودهاي شيميايي و نظاير آنها، استفاده بي رويه، غيرمجاز و غير علمي از آب، همچنين عدم رعايت اصول فني و علمي مدیریت همين مقدار آب محدود و موجود را هم تحت تأثير قرار داده است.
  تاریخ :
  1400/02/18
  کرونا، گسترش فقر و گرسنگی،تهدید سلامت حال و آینده
  خلاصه :
  کرونا با گسترش فقر ودامن زدن به گرسنگی نه تنها سلامت حال و آینده ی مردم کشور را تهدید می کند، بلکه چشم انداز تیره ای از توسعه نایافتگی را در برابر ما قرار می دهد.
  تاریخ :
  1400/02/10
  هفته سلامت ساخت جهانی عادلانه تر و سالمتر
  خلاصه :
  نابرابری های بهداشتی با استراتژی هایی که در آنها توجه بیشتری به بهبود عدالت سلامت ، به ویژه برای آسیب پذیرترین و حاشیه نشین ترین گروه ها  وجود دارد ، قابل پیشگیری هستند.
  تاریخ :
  1400/02/01
  تغذیه بیمار کرونایی در خانه
  خلاصه :
  با اوج گیری دوباره کرونا در کشور و افزایش تعداد مبتلایان دوباره این سوال پیش آمده است که تغذیه بیماران مبتلا به کرونا گونه باشد؟در این مقاله تا جایی که بتوانیم به این پرسش پاسخ می دهیم
  تاریخ :
  1400/01/29
  رمضان ماه خودسازی
  خلاصه :
  روزه داری صحیح که با کاهش مصرف غذا همراه باشد ،ثمراتی چون کم شدن چربی های ذخیـره ، کم شدن میزان چربی خون و کلسترول و فعال شدن سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد ( البته به شرطی که برنامه غذایی منظمی برای افطار و سحر تنظیم شود 
  تاریخ :
  1400/01/23
  چگونه برای واکسیناسیون کووید آماده شویم؟
  خلاصه :
  در این مقاله با آماده سازی خود برای دریافت واکسن کرونا آشنا می شویم.  امیدواریم با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون هر چه زودتر از این پاندمی نجات پیدا کنیم.
  تاریخ :
  1400/01/14
  تغذیه مناسب سالمندان کلید اثربخشی واکسن کرونا
  خلاصه :
  پاسخ ایمنی موثر در افراد دریافت کننده واکسن به یک وضعیت تغذیه ای مناسب بستگی کامل دارد. سازمان ایمنی غذایی اروپا بر اساس ارزیابی های علمی ،نقش موثر ریز مغذی ها شامل ویتامین های A (و بتا کاروتن پیش ساز آن، ، B6 ، B9 فولات، B12 ، و D و مواد معدنی روی ، سلنیوم آهن و مس را ، Se ، Fe و Cu را در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن اثبات شده می داند.
  تاریخ :
  1400/01/09
  آئین زیبای نوروز در ایران
  خلاصه :
  آنچه در باره نوروز ، سال نو ، غذا و تغذیه سالم در ایام نوروز  می توانید در بهسایت بخوانید
  تاریخ :
  1399/12/28
  فقر، امنیت غذایی، سوءتغذیه
  خلاصه :
  غذا نه فقط نیاز فیزیولوژیک فرد برای حفظ سلامت و بقاست بلکه نیاز پایه ای جامعه برای تامین رشد و سلامت اجتماعی است
  تاریخ :
  1399/12/26

  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 17 صفحه بعدی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com