بحران چاقی، همه با هم اقدام کنیم

روز جهانی چاقی  برای جلب توجه همه ی مردم به این بحران جهانی پیشنهاد شده و هر ساله به این مناسبت سازمان جهانی بهداشت برای کمک به افراد در جهت دستیابی و حفظ وزن سالم، انجام درمان مناسب و معکوس کردن بحران چاقی به ارائه راه حل های عملی می پردازد
نرخ چاقی از سال 1975 تقریباً سه برابر شده است و تقریباً پنج برابر در کودکان و نوجوانان افزایش یافته است که برهمه ی افراد در هر سنی از همه گروه‌های اجتماعی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه تأثیر می‌گذارد. چاقی یکی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های غیرواگیر مختلف (NCDs) مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا و سکته مغزی و انواع مختلف سرطان است.

افراد مبتلا به چاقی دائماً شرمنده و سرزنش می شوند زیرا بسیاری - از جمله پزشکان، سیاست گذاران و دیگران - به طور کامل علل چاقی را که اغلب ترکیبی پیچیده از عوامل غذایی، سبک زندگی، ژنتیکی، روانی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و محیطی است، درک نمی کنند. . زمان آن فرا رسیده است که چرخه شرم و سرزنش را بشکنیم و رویکرد خود را برای رسیدگی به این مشکل پیچیده بهداشت عمومی جهانی مجددا بازنگری و تنظیم کنیم.

شعار امسال این روز اقدام همگانی برای ایجاد تغییر تاکید می کند که ما می‌توانیم کارهای زیادی برای مقابله با اپیدمی چاقی انجام دهیم از جمله محدود کردن بازاریابی غذا و نوشیدنی‌های سرشار از چربی، شکر و نمک برای کودکان. مالیات بر نوشیدنی های شیرین و دسترسی بهتر به غذای مقرون به صرفه و سالم. در شهرها و روستاهایمان باید فضایی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و تفریح ​​ایمن ایجاد کنیم. ما باید از همان ابتدا عادات سالم را به فرزندان خود بیاموزیم.

سازمان جهانی بهداشت در بسیاری از زمینه ها با ارائه توصیه ها و اقدامات مختلف به بحران جهانی چاقی پاسخ می دهد، از جمله نظارت بر روندهای جهانی و شیوع، توسعه طیف گسترده ای از راهنمایی ها برای رسیدگی به پیشگیری و درمان اضافه وزن و چاقی، و ارائه پشتیبانی و راهنمایی اجرایی مانند گزارش کمیسیون در مورد پایان دادن به چاقی دوران کودکی

برای اطلاع از BMI خود و ارزیابی وضعیت چاقی یا اضافه وزن خود از این لینک استفاده کنید:


https://www.behsite.ir/HealthMeter.aspx
 
نام نویسندهسازمان بهداشت جهانی
تاریخ1400/12/14
کلمه های کلیدیچاقی,روز جهانی چاقی
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com