روز جهانی غذا 1400؛ قیمت غذا روز به روز در حال افزایش است و مردم به غذا دسترسی ندارند

در خواست دکتر ربابه شیخ الاسلام از مسئولین : بر قیمت غذا نظارت کنید و یارانه را به غذاهایی بدهید که برای سلامت ضروری اند. برای گرسنگی سلولی که بار بیماری ها را افزایش می دهد فکری بکنید.
دکتر ربابه شیخ الاسلام متخصص تغذیه در پیامی ویدئویی خطاب به مسوولین کشور گفت:« قیمت غذا روز به روز در حال افزایش است و مردم دسترسی به غذا ندارند. بیماری ها و ناتوانایی هایی که مردم در اثر عدم دسترسی به غذا به آن مبتلا می شوند هزینه سنگینی را در بخش درمان کشور به وجود می آورد . بنابراین ما با بالا بودن قیمت غذا در حقیقت بیماری های کشور را زیاد می کنیم.»

وی در ادامه گفت:«کودکی که الان در حال رشد است نیاز غذایی اش از یک فرد بالغ بیشتر است ما غفلت می کنیم از این کودک که نیروی انسانی آینده ما می شود که انتظار داریم توانمند شود و تحصیلات عالی داشته باشد و بتواند مشکلات کشور را حل کند. توانمندی ذهنی دقیقا به تغذیه در دوران کودکی ارتباط دارد. ما از کودکان غفلت می کنیم.
در خانواده باید امنیت غذایی برقرار باشد و همه به اندازه نیازشان غذا بخورند مخصوصا در مناطق محروم شاهد بودم که مادری فرزندان خود را شب با قرص خواب می خواباند تا آنها تقاضای غذا نکنند چون شرمنده می شد از روی بچه هایش. »
وی گفت:«خواهش می کنم مسوولینی که صدای من را می شوند توجه کنند ما با بی توجهی به قیمت غذا داریم ضرر را جای دیگر می دهیم بیماری که زیاد می شود هزینه بیمارستان ها زیاد می شود و خرج روی دست دولت می گذارد.
ممکن است با نان خالی شکم را سیر کرد ولی سلول های بدن سیر نمی شود.
کودکانی که کمبودهای غذایی دارند با واکسن ایمن نمی شوند. ما سوء تغذیه را در کشور کاهش داده بودیم ولی الان سوء تغذیه از سال 84 تاکنون دو برابر شده است چرا نباید هزینه ها را کم کنیم؟
دلم میخواهد شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که 20 سال زحمت کشیدیم آن را بوجود بیاوریم یک حرفی بزند و یک اطلاعاتی به مسوولین بدهد چرا سکوت کردند.»
وی در پایان گفت:«خواهش می کنم از مسوولین که قیمت غذا را ثابت نگه دارند یارانه ای که می خواهید بدهید جوری دهید که مردم دسترسی بهتری به غذا داشته باشند. ما سالهاست مردم را اموزش می دهیم که بر طبق هرم غذایی غذا بخورند اما الان به این غذاها دسترسی ندارند.


از اینجا ببینید:  روز جهانی غذا 1400
نام نویسندهبهسایت ایران
تاریخ1400/07/25
کلمه های کلیدیروزجهانی غذا 1400
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com