هفته سلامت ساخت جهانی عادلانه تر و سالمتر

نابرابری های بهداشتی با استراتژی هایی که در آنها توجه بیشتری به بهبود عدالت سلامت ، به ویژه برای آسیب پذیرترین و حاشیه نشین ترین گروه ها  وجود دارد ، قابل پیشگیری هستند.
امسال سازمان بهداشت جهانی با شعار ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر روز جهانی بهداشت را گرامی داشته است. این روز به عنوان بخشی از یک اقدام جهانی برای گردهم آوردن مردم برای ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر خواستار تلاش همگانی برای از بین بردن نابرابری های بهداشتی در دنیاست.. این کارزار بر اساس اصل "برخورداری از بالاترین استاندارد بهداشتی یکی از حقوق اساسی هر انسانی فارغ از  نژاد ، دین ، ​​عقاید سیاسی  و شرایط  اقتصادی یا اجتماعی" شکل گرفته است
در بیانیه این سازمان به همین مناسبت آمده است:
جهان هنوز جهانی نابرابر است. مکان هایی که ما در آن زندگی می کنیم ، کار می کنیم و بازی می کنیم ، ممکن است مانعی برای دستیابی به توانایی بالقوه سلامتی باشد در حالی که دیگران می توانند به این توانمندی ها برسند. نابرابری های بهداشتی نه تنها غیرمنصفانه و ناعادلانه است ، بلکه پیشرفت هایی را که تا کنون در دنیا  بدست آمده تهدید می کند و این قابلیت را دارند که در فضای کوچک همین دستاوردها نیز گسترش پیدا کنند.
 
با این حال ، نابرابری های بهداشتی با استراتژی هایی که در آنها توجه بیشتری به بهبود عدالت سلامت ، به ویژه برای آسیب پذیرترین و حاشیه نشین ترین گروه ها  وجود دارد ، قابل پیشگیری هستند. کووید 19 به سختی به همه کشورها ضربه زده است ، اما تأثیر آن در جوامعی که قبلاً آسیب پذیر بوده ، بیشتر در معرض بیماری ها قرار داشته اند و دسترسی آنها به خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت؛  کمتر بوده؛با وجود اقدامات انجام شده برای مهار همه گیری؛  عواقب ناگواری به جا گذاشته است.نتیجه
 
به همین دلیل است که ما از رهبران می خواهیم اطمینان حاصل کنند که مردم در فرایندهای تصمیم گیری نقش بیشتری داشته باشند. زیرا جهان به سمت آینده ای جدید حرکت می کند که در آن همه دارای شرایط زندگی و کار ی هستند که برای سلامتی مناسب است. در عین حال ، ما از رهبران می خواهیم که نابرابری های بهداشتی را کنترل کنند و اطمینان حاصل کنند همه افراد بسته به نیازها و ارزشهای خود ، قادر به دسترسی به خدمات بهداشتی با کیفیت باشند..
نام نویسندهترجمه: زیبا کاوه ئی
تاریخ1400/02/01
کلمه های کلیدیهفته سلامت
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com