رمضان ماه خودسازی

روزه داری صحیح که با کاهش مصرف غذا همراه باشد ،ثمراتی چون کم شدن چربی های ذخیـره ، کم شدن میزان چربی خون و کلسترول و فعال شدن سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد ( البته به شرطی که برنامه غذایی منظمی برای افطار و سحر تنظیم شود 
حکمت اصلـی روزه داری گام نهـادن در مسیر تقـوا و پرهیز از گناهان است و فواید بهداشتـی و درمـانی روزه داری  از ثمرات فرعی اما حیاتی آن محسـوب   می شود . روزه مایه استقرار و تثبیـت اخـلاص نزد انسان ، آرامش روان و ایمن بودن از آشفتگی و اضطراب است و آثار بهداشتی و درمانی فراوانی دارد باستنـادآیه 184  سوره بقـره  "  فلسفه روزه قراردادن انسان در مسیر دستیابی به تقوا است".
اگر چه مومن فقط به قصد اطاعت از خداوند منان روزه می گیرد ، اما علاوه بر برکات معنوی ، از فواید جسمی و روانی روزه نیز سود می برد .
روزه داری صحیح که با کاهش مصرف غذا همراه باشد ،ثمراتی چون کم شدن چربی های ذخیـره ، کم شدن میزان چربی خون و کلسترول و فعال شدن سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد ( البته به شرطی که برنامه غذایی منظمی برای افطار و سحر تنظیم شود .
باید توجـه داشت که در ماه مبارک رمضان در مجمـوع نسبت به ماه های دیگر باید 20-30 % کمتر غذا بخوریم تا فـواید روزه و قصد اصلـی آن محقق شود از این طریق ، هم با احسـاس گرسنگی آشنا می شویم و هم می توانیم وعده غذایی حذف شده را از لحاظ مالی یا غذایی در اختیار نیازمندان قرار دهیم .بدیهی است مصرف کمتر غذا (ولی به اندازه مورد نیاز بدن ) می تواند موجب رسیدن بیشتر مواد غذایی به سایر مردم شود و لذا فشار کمتری به محیط زیست وارد می شود .
مجموعه مقالات زیر در باره جنبه های مختلف حفظ سلامت و تغذیه مناسب در این ماه مبارک می تواند راهنمای مناسبی برای روزه داران محترم باشد

نام نویسنده گردآوری زیبا کاوه ئی
تاریخ1400/01/23
کلمه های کلیدیرمضان, تغذیه مناسب, روزه داری
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com