رابطه غذا و تغذیه و نقش آنها در تامین سلامت جامعه

اهمیت نگاه به موضوع غذا و تغذیه در شرایطی است  که دنیا علاوه بر گرفتاری با بیماری های واگیر با بخش بزرگتری از بیماری ها درگیر شده است که اگر چه واگیر دار نیستند اما جمعیت بزرگی از جمعیت دنیار گرفتار کرده است.
رابطه غذا و تغذیه و نقش آنها در تامین سلامت جامعه سالهاست که در بررسی های فراوان به اثبات رسیده است.اهمیت نگاه به موضوع غذا و تغذیه در شرایطی است  که دنیا علاوه بر گرفتاری با بیماری های واگیر با بخش بزرگتری از بیماری ها درگیر شده است که اگر چه واگیر دار نیستند اما جمعیت بزرگی از جمعیت دنیار گرفتار کرده است. بیماری غیر واگیر دار که به شکلی مزمن بر شدت و شیوع آنها اضافه می شود و امروزه میزان مرگ و میر حاصل از این بیماری ها درصد بزرگی از علل مرگ و میر را در دنیا به خود اختصاص داده است.
کشور ما نیز از این روند مصون نمانده و با اینکه هنوز از بند بیماری های واگیر داررها نشده است در چنبره بیماری های مزمنی مانند بیماری های قلب عروق ، سرطانها ، دیابت و ...گرفتار آمده است.
مقابله با شیوع این بیماریها، پیشگیری از ابتلا به آنها و توجه به درمان درست در صورت ابتلا و فکر به سلامت جامعه  وظیفه ای است که تنها بر عهده بخش خاص و محدود نیست. غذا و تغذیه به عنوان دو رکنی که نقش موثری در چگونگی جهت گیری این روند دارند در بخش های مختلفی از جامعه متولیانی دارد که در نهایت می بایست با الویت قرار دادن سلامت به عنوان برون ده این تغییرات؛ مسئولیتی متناسب با نقش خود را در آن بپذیرند.
متاسفانه بخش درگیر در امر تولید  و توزیع غذا به دلیل نقش تجاری پررنگی که این کالا در عرصه های مختلف دارد  معمولا از این مسئولیت غافل می شوند و یا آن را نادیده می گیرند. از سوی دیگر بخش متخصص و علمی این حوزه بدون در نظر گرفتن اهمیت این بخش به تولید آن بخشی از دانش همت دارند که ردپای کمرنگی از این مسئولیت را در پژوهش های خود جای داده است. و در این میان مصرف کنندگان یا مردم جامعه که در میان انبوهی از اطلاعات ضدو نقیض حاصل از تبلیغات یا منابع تجاری درسرگم شده اند ، بدون اینکه به عوارض الگوهای نادرست توجه نشان دهند؛ به شیوه مورد پسند خود فکر و عمل می کنند..
نام نویسندهبهسایت
تاریخ1399/07/03
کلمه های کلیدیغذا, تغذیه, سلامت
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com