غذا،تغذیه، فرهنگ
مردم از طریق الگوهای مشابه غذایی به گروه فرهنگی یا قومی خود متصل می‌شوند . مهاجران اغلب از غذا به عنوان وسیله‌ای برای حفظ هویت فرهنگی خود استفاده می‌کنند . افرادی که پس‌زمینه‌های فرهنگی متفاوتی دارند غذاهای متفاوتی می‌خورند . مواد تشکیل‌دهنده , روش‌های آماده‌سازی ، روش‌های نگهداری و انواع غذا در غذاهای مختلف متفاوت هستند . مناطقی که خانواده‌ها در آن زندگی می‌کنند - و در جایی که اجداد آن‌ها از آن منشا می‌گیرند ، دوست داشتن یا دوست نداشتن غذا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند . این اولویت‌های غذایی منجر به الگوهای انتخاب‌های غذایی در یک گروه فرهنگی یا منطقه‌ای می‌شوند .
مواد غذایی خود معنایی منحصر به خود دارند  برای مثال. در بسیاری از کشورهای غربی یک جعبه شکلات هدیه‌ای مناسب تلقی می‌شود در حالی که گرفتن هویج یا کلم به عنوان هدیه در این کشورها می تواند  واکنش متفاوتی را ایجاد کند. . در کشورهای دیگر شکلات ممکن است یک هدیه ارزشمند به شمار نیاید. .
ملیتها و کشورها اغلب با غذاهای خاصی مرتبط هستند .
 بسیاری از مردم ایتالیا را با پیتزا و پاستا مرتبط می‌دانند . با این حال ایتالیایی‌ها غذاهای بسیاری را می‌خورند و غذاهای تهیه شده با پاستا در سراسر ایتالیا متنوع هستند . روش‌های آماده‌سازی و انواع غذا در مناطق مختلف یک کشور متفاوت است . برخی از خانواده‌ها در ایالات‌متحده خوردن گوشت و سیب‌زمینی  را " ترجیح می‌دهند ، اما "بسیاری  گوشت و سیب‌زمینی را " به طور منظم نمی خورند ، ونمی توان آن را به عنوان غذای ملی آمریگا نامگذاری کرد
اگر چه عادات غذایی در منطقه‌ای وجود دارند ، اما در طول زمان نیز تغییر می‌کنند . همانطور که مردم مهاجرت می‌کنند ، شیوه‌های غذایی و ترجیحات غذایی وارد می‌شوند و صادر می‌شوند . خانواده‌ها به مکان‌های دیگر نقل‌مکان می‌کنند و اولویت‌های غذایی خود را با آن‌ همراه می‌کنند . آن‌ها ممکن است از دستور العمل‌های قدیمی خود با مواد اولیه جدید استفاده کنند ، یا با دستور العمل‌های جدید آزمایش کنند ، و مواد اولیه را با سلیقه خود ترکیب کنند . علاوه بر این ، خود غذاها  از کشورهای دیگر به کشور وارد می‌شوند. از آنجا که مردم و غذا در حال تغییر هستند ، تلاش برای شناسایی یک کشور یا مردم با آنچه که می‌خورند ، اغلب نادرست است و یا مردم را به گروه‌های کلیشه‌ای طبقه بندی می‌کند .  با این وجود ، چیزی که در بعضی از نقاط دنیا خوردنی و یا حتیغذای لوکس تلقی می‌شود برای برخی غیرقابل خوردن است . اگرچه غذا اغلب با توجه به نیاز فیزیکی انتخاب می‌شود ، اما ارزش‌ها یا باورها جامعه‌ که با  آیتم‌های غذایی همراه هستند  ؛ مشخص می کنند که خانواده‌ها در یک گروه فرهنگی چه چیزیرا برای خوردن انتخاب می کنند . برای مثال ، هر دو منبع گیاهی و حیوانی ممکن است به برآوردن نیازهای غذایی برای پروتئین کمک کنند ؛ سویا ، گوشت گاو ،گوشت اسب  و گوشت سگ همه منابع خوب پروتئینی هستند . با این حال ، به دلیل باورها و اعتقادات غذایی مرتبط به این منابع پروتئینی ، آن‌ها در تمامی جوامع به یک اندازه برای خورده شدن انتخاب نمی شوند . علاوه بر این ، حتی وقتی که مواد غذایی از نظر باورهای تغذیه ای نامطلوب هستند ، ممکن است توسط افرادی که تعلقات اعتقادی عمیق تری دارند ، خورده نشوند .

برخی از باورها و شیوه‌های غذایی به خاطر اعتقادات مذهبی هستند . در سراسر جهان ، مسلمانان در طی ماه رمضان روزه می‌گیرند در طول این ماه ، مسلمانان در طول ساعات روز روزه می‌گیرند و قبل از طلوع آفتاب و بعد از غروب آفتاب غذا می‌خورند . یهودیان ارتودوکس و برخی یهودیان محافظه‌کار از قوانین رژیم غذایی پیروی می‌کنند که به عنوان رژیم غذایی حلال تلقی می‌شوند . قوانین رژیم غذایی که استفاده و آماده‌سازی غذاهای حیوانی را توصیف می‌کنند برای اهداف سلامت معنوی دنبال می‌شوند . بسیاری از پیروان آیین بودا ، هندو و Jainism ، گیاه خوار هستند ، . پرهیز از خوردن گوشت در این سنت‌ها ناشی از تمایل به جلوگیری از آسیب زدن به دیگر موجودات زنده است . علی‌رغم تجویز مواد غذایی ، شیوه‌های رژیم غذایی حتی در میان کسانی که همان ایمان را دارند ، متفاوت هستند . چنین تنوعی ممکن است به دلیل شاخه‌ها یا دسته‌های یک گروه مذهبی ، تنوع قومی  و ... باشد .
علاوه بر تاثیر گذاشتن بر انتخاب‌های غذایی ، فرهنگ در آداب و رسوم مرتبط با غذا نیز نقش دارد . مردم در جوامع غربی ممکن است به آداب و رسوم مربوط به غذا مانند رفتار میز اشاره کنند ، عبارتی که انتظارات فرهنگی خوردن غذا یا غذا را در یک میز نشان می‌دهد . بعضی از مردم با قاشق و چنگال می‌خورند ، بیشتر مردم از انگشتان یا چوب غذاخوری استفاده می‌کنند . با این حال ، انتخاب سنتی پیچیده‌تر از انتخاب چوب غذاخوری ، انگشتان یا flatware است . در میان گروهی که عمدتا غذا را با انگشتان خود می‌خورند ، مصرف کنندگان تنها از دست‌راست برای خوردن استفاده می‌کنند . بعضی از مردم فقط از سه انگشت دست‌راست استفاده می‌کنند . از میان گروه‌های دیگر ، استفاده از هر دو دست قابل‌قبول است . در بعضی از کشورها بوسیدن انگشتان مودبانه است ؛ در برخی دیگر انگشتان خود را لیسیدن
میزان غذا خوردن مردم نیز متفاوت است . برخی از مردم خاور میانه و جنوب شرقی آسیا ممکن است کمی غذا در بشقاب خود بگذارند تا نشان دهند که گرسنگی آن‌ها ارضا شده‌است . اگر غذا در بشقاب باقی بماند ، آشپزها از مکان‌های دیگر ممکن است رنجیده شوند  اینکار  نشان میدهد که مهمان از غذا خوشش نیامده است . به عبارت دیگر، یک بشقاب تمیز می‌تواند نشان‌دهنده رضایت از غذا یا میل به غذای بیشتر باشد .
حتی نقش گفتگو در طول وعده غذایی نیزبسته به محل آن تغییر می‌کند . بسیاری از خانواده‌ها بر این باورند که زمان ناهار یک زمان خوب برای گفتگو با خانواده و دوستان است . در میان سایر خانواده‌ها ، گفتگو در طول یک وعده غذایی قابل‌قبول است ، اما موضوعات گفتگو محدود هستند . در برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی ، محدود کردن گفتگو در طول یک وعده غذایی , مودبانه تلقی می‌شود .
غذا در بسیاری از فرهنگ‌ها نقش مهمی در روابط خانواده‌ها ایفا می‌کند . با این حال ، درجه اهمیت از فرهنگ به فرهنگی دیگر تغییر می‌کند . برای مثال ، در کشور خودمان غذا نقشی مرکزی در مراسم و مهمانی ها ایفا می کند.در فرهنگ ها ی مختلف در مهمانی ها، خانواده میزبان موفقیت یا رتبه اجتماعی خود را با ارائه مقادیر زیادی غذا نشان می‌دهد . برخی کشورها یا مناطق اگر چه  فعالیت‌ها و جشن‌ها شامل غذا هستند ، اما غذا لزوما مرکز این رویداد نیست .
سنت‌های غذایی در سراسر جهان بسیار متفاوت است . حتی در میان افرادی که پیشینه‌های فرهنگی مشابه دارند ودر برخی از عادات غذایی رفتار مشابهی دارند ، الگوها یک‌سان نیستند . علاوه بر این ، رفتار تغذیه ای خانواده‌ها هنگام شرایط روزمره ، در تعطیلات ، زمان سفر یا زمانی که مهمانان حضور دارند ، متفاوت است. . رفتارهای مردان و زنان متفاوت است . مردم گروه‌های سنی مختلف به صورتهای متفاوتی غذا می خورند. با این حال ، در اغلب بخش‌های دنیا ، غذا نماد مهمان‌نوازی و بیان دوستی است . بنابراین رعایت قواعد و رسوم  غذایی در ساخت و تقویت روابط متقابل فرهنگی مهم است .

منبع: http://family.jrank.org/pages/639/Food-Food-Culture.html

نام نویسنده زیبا کاوه ئی
تاریخ1396/10/23
کلمه های کلیدیغذا فرهنگ تغذیه


برای ارسال نظر باید ابتدا با نام کاربری خود به سایت وارد شوید.


نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com