متخصصین تغذیه کشور با عزمی ملی می توانند بار بیماریها و هزینه های درمان را کاهش دهند
دكتر ربابه شيخ الا سلام متخصص مديريت بهداشت عمومي و اپيدميولوژي تغذيه در گفتگو با خبرنگار بهسایت ایران به اهمیت توجه به تغذیه پیشگیربرای کاهش بار بیماریها  اشاره نمود.
 دکتر شیخ الاسلام با اشاره به شاخص ناتوانی ناشی از بیماری(DALYS) اشاره نمود وگفت:این  نوعی شاخص فاصله سلامتی است که سالهای از دست رفته زندگی چه از بین رفته(YLL) به علت مرگ زودرس و چه به هدر رفته در نتیجه ناتوانی(YLD)، ناتوانی ناشی از بیماری( DALYS)را محاسبه می کند.
وی خاطر نشان کرد: بررسی بار بیماریها یکی از ابزار های مهم برای شکل گیری توسعه سیاستگذاری برای سلامت ( مراقبت های بهداشتی ) و تحقیقات زیست پزشکی است و دانشگاهیان و متخصصان بعنوان بخش مهم ارایه دهندگان سلامت و پژوهش، تحقیقات خود را بر مشکلات سلامت بدست آمده از بررسی بار بیماریها انجام می دهند.
 این اپیدمیولوژیست   به مقایسه اثر تغدیه کودک ازشیردادن مادران و عدم تغدیه از شیرمادر اشاره نمود و گفت:  عدم استفاده از شیر مادر در کودک منجر به بروز اسهال، ابتلای بیشتر به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی – پیدایش آسم – ویزینگ پایدار (سرفه ،تنگی نفس و ویزینگ علایم آسم ) و دیابت IDDM و درمادر منجر به پیدایش سرطان سینه و سرطان تخمدان می شود . شیرندادن مادر به روش درست و توصیه شده منجر به بروز اسهال در کودک و بروز علائم سوء تغذیه می شود. عدم استفاده یا کمبود استفاده از شیر مادر، مرگ زود هنگام YLL، عمر سپری شده با ناتوانیYLDوناتوانی ناشی از بیماری DALYS  را  بالا می برد. در حقیقت بعضی از کمبود ها و کاستی ها علاوه بر ایجاد بیماری، خود موجب بروز بسیاری از مشکلات دیگر می شوند که در بالا رفتن  بار بیماریها نقش دارد .
.دکتر شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است که تنها کمبود ید در یک جامعه میتواند تا 13 نمره از ضریب هوشی کودکان بکاهد. این رقم در مورد کمبود آهن 9 امتیاز و در مورد محرومیت از شیر مادر هشت امتیاز است.
وی افزود: اگر پرورش نسلی سالم و توانمند برای آینده و داشتن نیروی انسانی با قدرت فکری بالا و قادر به خلق دانش فنی مورد نیاز کشور باشد؛ عزم راسخی برای شناسایی دقیق مشکلات تغذیه ای و تجزیه و تحلیل آن ، مرور تجربه های جهانی برای انتخاب روش های مداخله در کشور و اجرای آن مورد نیاز خواهد بود.
وی افزود: در کشورغفلت از تغذیه  و مراقبت همه جانبه ازکودکان  و  تغذیه نامناسب  و نادرست خانوار ها   نهایتا  موجب افزایش بار بیماریها می شود. ترویج رفتارهای نادرست مانند مصرف فست فود هاو مصرف  کم میوه و سبزی ، همچنین نداشتن  فعالیت فیزیکی موجب  اضافه وزن وچاقی می شود.  افزایش فشارخون، ، کلسترول بالا ،کم خونی ،لاغری ،کم وزنی  عوامل دیگری هستند که در افزایش بار بیماری نقش دارند.
دکتر شیخ الاسلام خاطر نشان کرد:مصرف کم میوه وسبزی بعنوان یکی از ریسک فاکتورهای بیماری های غیرواگیر در 88درصد جمعیت 15 تا 65 ساله کشور گزارش شده است و به عبارت دیگر 90درصد مردان و86درصد زنان این گروه سنی مقدار کافی وتوصیه شده سبزی ومیوه را مصرف نمی کنند.
وی افزود: همین مطالعه نشان داده است که درحدود 33درصد جمعیت 15 تا 65 ساله کشور دچار کلسترول بالا ( مساوی ویابالاتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر ) هستند وفشارخون بالا درحدود 17درصد جمعیت 15 تا 65 ساله گزارش شده است.
این متخصص سلامت عمومی  گفت: ازمیان فاکتورهای تغذیه ای شواهد قوی مبنی برنقش مصرف نمک دربالا رفتن فشارخون وجود دارد. فشارخون بالا علت 6/7 میلیون مرگ زودرس و92 میلیون مورد ناتوانی وعوارض ناشی از بیماری درجهان بوده است .
وی به نتایج  متاآنالیزتعدادی از مطالعات اشاره نمود و گفت:  کاهش مصرف روزانه نمک درحد 6-5 گرم باعث کاهش 24درصدی سکته مغزی وکاهش 18درصدی بیماری عروق کرونر می شود وحدود5/2 میلیون مرگ ومیررا کاهش می دهد.
دکتر شیخ الاسلام افزود: براساس برآورد های انجام شده ، با اجرای برنامه های کاهش مصرف نمک درامریکا حدود 32 میلیارددلار درهزینه های درمانی صرفه جویی شده وحدود یک میلیون ازموارد سکته مغزی وفلبی کاهش می یابد.  درانگلستان با اجرای قانون کاهش مصرف نمک درمحصولات غذایی به میزان 25درصد ، مقدارنمک مصرفی تا7000 تن کاهش یافته وحدود 15 میلیون پوند صرفه جویی شده است.
وی یکی از اجزای مورد غفلت قرار گرفته در نظام پیشگیری از بیماریها را نگاه به تغذیه مناسب مردم و دسترسی آنها به غذا ی سالم وکافی عنوان نمود و گفت: برنامه ریزی برای حل مشکلات تغذیه ای با توجه به شرایط اقلیم های متفاوت با صرفه ترین راهکار برای کاهش بار بیماری و توانمند سازی جامعه است.
وی با اشاره به اینکه متخصصین تغذیه کشور با عزمی ملی می توانند بار بیماریها و هزینه های درمان را کاهش دهند یادآوری نمود: ایجاد یک ساختار منسجم وقانونی برای اجرای برنامه های بهبود تغذیه جامعه در شبکه های بهداشتی درمانی کشور وایجاد یک بستر اجرایی مناسب راه حل فوری وضروری برای کاهش مشکلات تغذیه ای و کاهش هزینه های سنگینی است که بدلیل بیماری های ناشی از سوءتغذیه وبیش خواری برکشور تحمیل می شود.
نام نویسندهدکتر ربابه شیخ الاسلام
تاریخ1396/06/17
کلمه های کلیدیدكتر ربابه شيخ الا سلام, تغذیه پیشگیر , DALYS, YLL ,YLD


برای ارسال نظر باید ابتدا با نام کاربری خود به سایت وارد شوید.


نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن خیابان دوم شرقی پلاک ۲ طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (021)
تلفن تماس 2 : 88037834 (021)
پست الکترونیک : info@behsite.ir