روز جهانی غذا جهان بدون گرسنگی تا سال 2030

زوز جهانی غذا 2018

آیا می‌دانستید که ۸۱۵ میلیون نفر در دنیا گرسنه هستند در حالی که ۱.۹ میلیارد نفر اضافه‌وزن دارند؟
جهان برای رسیدن به گرسنگی صفر و غذای بهتر تا سال ۲۰۳۰، چالشی را به راه انداخته‌استاما دولت‌ها نمی‌تواننداین کار را به تنهایی انجام دهند - همه نقشی در بازی دارند.
بیایید  تا بدانیم  که هر کدام از ما - دولت‌ها، کشاورزان، کسب و کارها و عموم مردم - باید برای رسیدن به این هدف چه کنیم. یاد بگیرید که چگونه می‌توانید بخشی از نسل Zero شوید !


جهان برای رسیدن به حذف گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ به چالش کشیده شده‌است و هر کس نقشی در بازی دارد.ببینید چطور می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید.
 اتلاف کمتر مواد غذایی ، الگوی درست تر مصرف مواد غذایی و اتخاذ یک سبک زندگی پایدار ، کلید ساختن دنیایی عاری از گرسنگی است.
انتخاب‌هایی که امروز انجام می‌دهیم برای آینده امنیت  غذایی حیاتی هستند.
 
برای کمک به تحقق  حذف گرسنگی چه کاری می توانم انجام دهم؟
 
اقدامات ساده ای که می تواند به ایده حذف گرسنگی کمک کند و بار دیگر ارتباط حیاتی ما را با غذا برقرار کند شامل موارد زیر است:

مواد غذایی را  هدر ندهید
اگر از غذایتان چیزی باقی ماند آن را دور نریزید.، آن‌ها را برا ی استفاده بعدی   منجمد کنید و یا از آن‌ها به عنوان یک جزء  در تهیه غذای وعده  دیگر استفاده کنید
زمانی که شما در یک رستوران غذا می‌خورید، اگر احساس می کنید ریاد گرسنه نیستید یا نصف پرس غذا را سفارش بدهید و یا باقیمانده ی غذا را با خود به خانه ببرید.

با کمترین امکان بیشترین مقدار را تولید کنید
با جمعیت رو به رشدی که انتظار می‌رود در سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد نفر برسد، کشاورزان باید راه‌های جدید وکارآمدتر را برای کشاورزی و متنوع کردن محصولات خود پیدا کننداستفاده از یک رویکرد کشاورزی یکپارچه ؛نه تنها به کشاورزان کمک می‌کند تا محصول خود را افزایش دهند و در نتیجه سود آن‌ها را افزایشمی دهد ، بلکه می‌تواند کیفیت زمین‌های کشاورزی آن‌ها را بهبود ببخشد.

یک رژیم غذایی سالم و عملی را در زندگی انتخاب کنید و به این شیوه غذا بخورید.
سرعت زندگی در حال افزایش است و اگر نتوانید روش هایی برای  آماده‌سازی سریع  غذاهای مقوی و مغذی پیدا کنید تهیه غذا می‌تواند به یک چالش جدی در زندگی شما تبدیل شود.
برای پخت غذاهای مغذی نیازی نیست که شما تخصص پیچیده ای داتشه باشید درحقیقت این غذاها را می توان با روش های سریع و ساده و تنها  با استفاده از چند ماده غذایی  ، آماده کرد. پخت چنین غذاهایی را امتحان و تمرین کنید.
 دستور آشپزی سریع و مغذی خود را باخانواده، دوستان، همکاران ویا از طریق شبکه های مجازی   به اشتراک بگذارید
برای یاد گرفتن دستور العمل‌های جدید با افازد محلی در مورد چگونگی تهیه غذاهای بومی با استفاده از محصولات موجود در منطقه صحبت کنید.از برنامه های آشپزی سرآشپزهای شناخته شده ای که روش های مناسب را در پخت غذا آموزش می دهند استفاده کنید.
 
برای مشارکت در آرمان حذف گرسنگی با دست اندرکاران رایزنی کنید و از آنها کمک بخواهید
هر کسی نقشی در دستیابی به # ZeroHunger دارد، اما کشورها، موسسات و مردم باید با یکدیگر کار کنند تابه این هدف برسند  ایجاد همکاری های مشترک، تقسیم کردن دانش و منابع موجود در بین مشارکت کنندگان، ابداع راهکارهای نوین و کشف فرصتهای جدید در این زمینه می تواند ابزارهای شما در دست یابی به آرمان حذف گرسنگی باشد.
این ایده را با دست اندرکاران  و مسئولین محلی در میان بگذارید .آموزش های مرتبط را در سطح جامعه ارتقا و گسترش دهید. صدای خود را  خود را در شبکه ای که ایجاد کرده اید نشر دهید.
نام نویسندهمترجم زیبا کاوه ئی
تاریخ1397/07/20
کلمه های کلیدی#روزجهانی غذا ,حذف گرسنگی تا 2030
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com