همراه چای عصر عناب میل کنید
این میوه به طور غیر معمول روی درختان رشد می کند و در اوایل پاییز از رنگ سبز به قهوه ای میرسد. عناب را «خرمای قرمز» و «خرمای چینی» نیز می‌نامند.در بعضی کشورها عناب را به صورت خشک‌شده و یا به صورت آب‌نبات‌های طعم دار همراه با چای عصر میل می‌نمایند.
 
عناب خون را تصفیه کرده و سموم را از خون بیرون رانده و باعث تقویت و پاکسازی کبد شده و روی روشنی پوست تاثیر مثبت دارد. بعلاوه ی اینکه به خاطر میزان پایین قند آن در هر 100 گرم از این میوه گزینه بسیار مناسبی برای چای عصر خصوصا در افراد دیابتی می باشد( 10 تا 15 عدد).
 
 با استناد به مقاله ای که در مجله ی بین المللی ماکرومولکول های بیولوژیکی در سال 2015 منتشر شد مصرف این میوه سبب کاهش اسیب های کبدی ناشی از داروها و سموم شیمیایی می شود.و در تحقیق دیگری در سال 2017 نشان داده شد که سبب کاهش مقادیر قابل توجهی در انزیم های کبدی میشود.

این میوه ملین است و در رفع یبوست کارامد میباشد و به دلیل داشتن پکتین (فیبر محلول)در کاهش چربی و قند خون کمک کننده میباشد.
این میوه به دلیل داشتن مقدار مناسبی از ویتامین سی در 100 گرم آن در مهار رشد سلول های سرطانی و مهار رادیکال های ازاد نقش دارد.بعلاوه ی اینکه این مقدار بالای ویتامین سی نقش محافظ در برابر خطرات قلبی عروقی در مبتلایان به دیابت را داراست.
 
نام نویسندهسارا سادات موسوی نسب(کارشناس تغذیه و رژیم درمانی)
کلمه های کلیدیعناب،دیابت
تاریخ ثبت1396/06/25


عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن خیابان دوم شرقی پلاک ۲ طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (021)
تلفن تماس 2 : 88037834 (021)
پست الکترونیک : info@behsite.ir