ورزش و افزایش وزن

بسیاری از جوانان ورزشکاران رشته های آمادگی جسمانی سعی در وزن گیری برای افزایش حجم بدن دارند. اکثر این ورزشکاران سعی بر افزایش بافت ماهیچه ای به امید افزایش همزمان قدرتشان دارند.
بسیاری از جوانان ورزشکاران رشته های آمادگی جسمانی سعی در وزن گیری برای افزایش حجم بدن دارند. اکثر این ورزشکاران سعی بر افزایش بافت ماهیچه ای به امید افزایش همزمان قدرتشان دارند.

بسیاری از جوانان ورزشکاران رشته های آمادگی جسمانی سعی در وزن گیری برای افزایش حجم بدن دارند. اکثر این ورزشکاران سعی بر افزایش بافت ماهیچه ای به امید افزایش همزمان قدرتشان دارند. وزن گیری باید در طول یک افزایش تدریجی دریافت انرژی همراه با یک برنامه تمرینی قدرتی ایجاد شود، تا افزایش وزن ماهیچه ای بدن بیشتر از وزن چربی باشد. افزایش کالری دریافتی برای به دست آوردن بافت بدون چربی ضروری است. با وجود این، مقدار افزایش از یک ورزشکار تا ورزشکار دیگر متفاوت است.

450 گرم بافت بدون چربی تقریبا حاوی 2500 کیلوکالری است، در حالی که هر 450 گرم چربی حدود 35 کیلوکالری دارد. تفاوتی که در مقدار کالری بین این دو بافت مشاهده می شود، بیانگر ترکیب بافت ها است. بافت بدون چربی مانند عضلات دارای پروتئین، کربوهیدرات و آب بیشتری نسبت به بافت چربی است (با توجه به این که یک گرم چربی حاوی 9 کیلوکالری است و 1 گرم کربوهیدرات، 4 کیلوکالری انرژی دارد و آب هم فاقد کالری است مقدار افزایش وزن مطلوب معمولا بین 250 تا 500 گرم در هفته می باشد، بدین منظور باید علاوه بر برنامه تمرینی مناسب، افزایش کالری به میزان حدود 23% جهت تامین انرژی مورد نیاز برای رفع انرژی تمرینات شدید و سنتز پروتئین عضلات داشته باشیم. همچنین باید توجه داشت دریافت چربی نباید بیش از 30% کالری روزانه باشد. پروتئین باید5/1 –1 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف شود. 

نام نویسندهشهزاد محمدیان
کلمه های کلیدیورزش, عضله سازی ,تغذیه ورزشکاران
تاریخ ثبت1395/12/26
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com