بهار، فصلی برای خوراکی‌های محلی

 

بهار، فصلی برای خوراکی‌های محلی

بهار، فصل رشد بسیاری از رستنی‌ها در هر اقلیم و منطقه‌ای است. این نو شدن طبیعت و دوباره زنده شدن گیاهان، فرصت‌های بسیاری برای کشف دستور‌العمل‌های جدید غذایی، مزه‌های تازه و نو و سرگرمی‌های جدید در پختن و آماده کردن غذا و لذت بردن از آن‌ها به ارمغان می‌آورد! 
 

بهار، فصلی برای خوراکی‌های محلی

بهار، فصل رشد بسیاری از رستنی‌ها در هر اقلیم و منطقه‌ای است. این نو شدن طبیعت و دوباره زنده شدن گیاهان، فرصت‌های بسیاری برای کشف دستور‌العمل‌های جدید غذایی، مزه‌های تازه و نو و سرگرمی‌های جدید در پختن و آماده کردن غذا و لذت بردن از آن‌ها به ارمغان می‌آورد! 

غذاهای محلی، غذاهای بهاری، بازارهای محلی

گرم‌ و مطبوع شدن هوا، بیرون خزیدن از سرمای زمستانی و طولانی‌تر شدن روزها، مجال بیشتری برای بودن در طبیعت و آزمودن مزه‌ها، بوها و طعم‌های طبیعی و پر از طراوت و تازگی در اختیارمان قرار می‌دهد. این دگرگونی‌ها، زمانی که با حس تازه شدن درونمان عجین می‌شود، می‌تواند ما را به سوی یک سبک زندگی تازه و برنامه غذایی سالم و طبیعی رهنمون شود.     
به مناسبت این نوشدن، در این مقاله، چند ایده برای لذت بردن از غذاهای تازه بهاری ارائه شده است.


خوراکی‌های فصلی را انتخاب کنید
گاز زدن به یک میوه تازه یا سبزی باطراوت یکی از بهترین لذت‌های خوردن است! غذاهای فصلی نه تنها طعم و بوی عالی به همراه دارند، بلکه فواید سلامتی بسیاری نیز به ما هدیه می‌دهند. غذاها اگر بلافاصله پس از برداشت مصرف نشوند یا به درستی نگهداری نشوند، ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این، غذاهای فصلی معمولاً مقرون به صرفه‌تر بوده و به راحتی در دسترس هستند.

خوراکی های محلی، غذاهای محلی، بازارهای محلی،از فروشگاه‌های محلی خرید کنید
به بازارهای محلی بروید و از محصولات کشاورزی کشاورزان محلی خرید کنید. هوای مطبوع بهار و دل انگیزی طبیعت بهترین زمان برای گردش در بازراهای محلی و خرید غذاهای فصلی از کشاورزانی است که با تلاش فراوان، محصولات خود را به ثمر رسانده و برای فروش عرضه می‌کنند. با خرید مستقیم از کشاورز محلی، ضمن آنکه به محصولات تازه‌تری دسترسی دارید، به ایجاد شبکه غذایی محلی در جامعه خود کمک می‌کنید، مستقیماً به کشاورز منطقه خود پول می‌دهید و به او کمک می‌کنید در فعالیت‌های خود رشد و پیشرفت کند، یک سیستم غذای مستقل، پایدار و پررونق در منطقه خود ایجاد می‌کنید و مسافت کمتری برای دسترسی به غذای مورد نیاز خود طی می کنید و به این ترتیب، ردپای کربن را کاهش می‌دهید.

غذاهای محلی، بازارهای محلی، غذای بهاری

تهیه مواد اولیه غذا و تأمین خوراک از بازارهای محلی هم برای شما و هم برای محیط زیست انتخاب سالم‌تری است. خرید مواد غذایی در منطقه، به طراوت و سلامت شما کمک می‌کند، زیرا غذا مسافت کمتری از زمین تا بازار طی می‌کند تا به دست شما برسد و زمان کمتری در مسیر حمل و نقل مصرف می‌شود. بنابراین محصولات تازه‌تر و شاداب‌تر به دست شما می‌رسد. خرید محلی به محیط زیست نیز کمک می‌کند، زیرا مسافت رسیدن غذا از مزرعه تا سفره کاهش پیدا می کند بنابراین، سوخت کمتری برای حمل و نقل مصرف می‌شود. غذاهای محلی احتمالاً مواد نگهدارنده کمتری دارند، زیرا بلافاصله پس از دوره برداشت، فروخته می‌شوند.

غذاهای محلیف باراهای محلی،  خرید از بازراهای محلی،

 

دستان خود را با باغبانی و کشاورزی نوازش دهید

چه زمانی بهتر از بهار برای شروع پرورش و ساختن یک باغچه کوچک. اگر در منطقه‌ای زندگی می کنید که شرایط آب و هوایی خوبی دارد و شما امکانات ساخت یک باغچه یا باغ را دارید، آن را از خود دریغ نکنید. ساخت یک باغچه و پرورش محصولات کشاورزی یک تجربه بسیار لذت بخش است. اما اگر باغ ندارید، یا امکانات و فضای خانه‌تان برای این کار مناسب نیست، می‌توانید از جایگزین‌های آن استفاده کنید. می‌توانید گلدان بخرید و آن‌ها را در اطراف خانه، بالکن یا پاسیو آویزان کنید. محصولات مختلفی را که دوست دارید در خانه خود داشته باشید آزمایش کنید. صرف یک وعده غذایی با موادی که در خانه و توسط خود شما رشد کرده و پخته شده‌اند، احساس خوبی دارد! حتماً این را تجربه کنید.

غذاهای محلی، بازارهای محلیف غذاهای بهاری
محصولات بسته بندی شده را با غذاهای تازه جایگزین کنید
بهار گزینه‌های تازه یا سالم زیادی برای پر کردن انبار و یخچال در اختیار شما قرار می‌دهد. از افزودنی‌ها و طعم دهنده‌های غذایی خودداری کنید؛ زیرا بهار فصل تجربه و درک طعم‌های تازه و بهاری است. در برخی مناطق، در زمستان به دلیل دسترسی کمتر به سبزیجات تازه، استفاده از محصولات بسته بندی شده و یخ زده رایج‌تر است. خوب است که با شروع فصل بهار، با محصولات تازه و باطراوات، یخچال خانه خود را نیز بهاری و تازه کنید. همچنین می‌توانید به جای استفاده از تنقلات بسته بندی شده که اغلب، پرچرب یا شیرین و معمولاً ناسالم هستند، در بهار از تنقلات تازه و سالم فصلی و محلی منطقه بهره‌مند شوید.  

غذاهای محلی، غذاهای بهاری، خوراکی های محلی،
 
نام نویسندهعالمه حریری فر
کلمه های کلیدیخوراکی های محلی، غذاهای محلی، غذاهای بهاری،
تاریخ ثبت1401/01/14
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com