دارچین برای کنترل قند خون در دیابتی‌ها

مطالعات جدید نشان می دهد که احتمالا دارچین می‌تواند به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک کرده و پیشرفت دیابت نوع دو را کندتر کند.
مطالعات جدید نشان می دهد که احتمالا دارچین می‌تواند به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک کرده و پیشرفت دیابت نوع دو را کندتر کند.
طبق مقاله‌ای که در مجله Journal of the Endocrine Society به چاپ رسیده، به نظر می‌رسد دارچین می‌تواند به کنترل قند خون در افراد دیابتی کمک کرده و پیشرفت دیابت نوع دو را کندتر کند. تخمین‌ها نشان می‌دهد در کشور ایالات متحده آمریکا به‌تنهایی در حدود 90 میلیون نفر دچار پیش دیابت هستند. این وضعیت زمانی ایجاد می‌شود که قند خون از سطح طبیعی بالاتر باشد. متأسفانه این عارضه نهایتاً ممکن است به دیابت نوع 2 منجر شود. به همین دلیل تشخیص به‌موقع و زودهنگام پیش دیابت برای پیش گیری از ابتلا به دیابت نوع دو بسیار اهمیت دارد. هر چند این کار بسیار چالش بر انگیز است.
در مطالعه مذکور، تأثیر مصرف دارچین بر روی بیماران مبتلا به دیابت طی 12 هفته بررسی شد. نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد دارچین قابلیت کنترل و کمک به حفظ ثبات سطح قند خون در بیماران را دارد. البته باید توجه داشت که مدت زمان این مطالعه تنها 12 هفته یا به عبارتی، 3 ماه بوده است و مطالعات بیشتر برای بررسی نحوه و میزان اثر گذاری دارچین در طولانی مدت برای تثبیت سطح قند خون بیماران مبتلا به دیابت 2 مورد نیاز است.
در این مطالعه 51 بیمار مورد مطالعه گرفتند. این افراد به‌صورت تصادفی انتخاب شده و به آن‌ها مکمل دارچین داده شد. به این ترتیب بخشی از بیماران مبتلا به‌پیش دیابت سه بار در روز 500 میلی گرم دارچین به‌صورت کپسول دریافت کرده و گروه دیگر دارونما دریافت می‌کردند. این شرایط به مدت 12 هفته ادامه داشت.
پس از بررسی نتایج مشخص شد که مکمل دارچین سطح قند خون ناشتای غیرمعمول را در بیماران کاهش داده و همچنین واکنش بدن آن‌ها پس از وعده‌های غذایی با کربوهیدرات بالا را بهبود داده است. نکته مهمی که باید در نظر گرفت، عدم مشاهده هیچ گونه عوارض جانبی در طول مدت مصرف مکمل دارچین بود.
در حال حاضر امیدبخش‌ترین راه‌های پیش گیری و درمان دیابت مربوط به روش‌های مبتنی بر غدد درون ریز و مطالعه تغییرات هورمونی در بدن می‌شود. بسیاری از مشکلات رایج امروزی مثل دیابت، چاقی، سلامت hستخوان‌ها حتی برخی از انواع سرطان‌ها به تغییرات هورمونی در بدن وابسته هستند.

منبع: endocrine.org
 
نام نویسندهعباس رهامی
کلمه های کلیدیدارچین، دیابت، قند خون
تاریخ ثبت1399/05/10
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com