بهترین رقیق کننده های طبیعی خون (2)

سیر
در کنار طعم مطلوبی که سیر به غذاها می دهد، این ماده خواص آنتی بیوتیکی و ضد میکروبی نیز دارد.
 برخی تحقیقات نشان داده اند که پودر سیر بدون بو عملکردهای ضد ترومبوتیک دارد. یک عامل آنتی ترومبوتیک، ترکیبی است که  تشکیل لخته خون را کاهش می‌دهد.
آکادمی پزشکان خانواده آمریکا توصیه می کند که افراد 7 تا 10 روز قبل از جراحی به دلیل خواص آنتی ترومبوتیک سیر از این ماده استفاده نکنند.

دارچین چینی
دارچین دارای ماده ای به نام کومارین است که اثر رقیق کنندگی بالایی دارد. وارفارین که رایج ترین داروی مورد استفاده برای رقیق سازی خون است از کومارین گرفته می‌شود.
دارچین چینی مقادیر کومارین بیشتری نسبت به دارچین سیلان دارد. مصرف زیاد کومارین در دراز مدت می‌تواند سبب آسیب‌های کبدی شود.
 
بروملین
بروملین آنزیمی است که مردم از آناناس استخراج می کنند. این ماده ممکن است یک درمان موثر برای بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا باشد. تحقیقات نشان می دهد که بروملین می تواند خون را رقیق کند، لخته های خونی را تجزیه کند و شکل گیری لخته را کاهش دهد. این آنزیم همچنین دارای خواص ضد التهابی است و به صورت مکمل در داروخانه ها موجود است.
 
عصاره هسته انگور
شواهدی وجود دارد که نشان می دهد عصاره دانه انگور ممکن است فواید زیادی برای قلب و خون داشته باشد. این ماده حاوی آنتی اکسیدان  است که می تواند از عروق خونی محافظت کند و از فشار خون بالا جلوگیری کند. عصاره هسته انگور نیز ممکن است به عنوان یک رقیق کننده طبیعی خون عمل کند. به دلیل این اثرات، توصیه میشود که افراد مبتلا به اختلالات خون، کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنند و افرادی که قرار است تحت جراحی قرار  بگیرند نباید از عصاره دانه انگور استفاده کنند.

بابونه گاوی
بابونه گاوی یک داروی گیاهی می باشد. افراد مبتلا به میگرن، بعضی از اختلالات گوارشی و تب معمولا از بابونه گاوی استفاده می‌کنند. بابونه گاوی همچنین می تواند با مهار فعالیت پلاکتها و جلوگیری از تشکیل لخته بعنوان یک رقیق کننده خون عمل کند. بابونه گاوی در قالب کپسول یا شکل مایع موجود است.

www.medicalnewstoday.com

 
نام نویسندهزهرا غلامپور(کارشناس ارشد تغذیه)
کلمه های کلیدیسیر،دارچین،بابونه،بروملین
تاریخ ثبت1397/05/21
نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیک:  
متن پیام:  
 بازسازی
کد امنیتی :  

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com