چند لحظه با کیوی
کیوی در واقع میوه ی بومی چین است و مثل اکثر میوه ها کالری کمی دارد.

هر فنجان کیوی خردشده حدودا ۵ گرم فیبر برای بدن فراهم می‌کند. طبق گزارش انیستیتوی پزشکی، بیشتر زنان  و مردان بزرگسال باید روزانه ۲۵ و ۳۸ گرم فیبر دریافت کنند. فیبر می‌تواند به احساس سیری بیشتر منجر شود، به عملکرد دستگاه گوارش کمک کند و نقش موثری در کاهش کلسترول خون داشته باشد.

هر فنجان کیوی، حدود ۲۷۰ درصد از نیاز توصیه‌شده روزانه به ویتامین C را تامین می‌کند. ویتامین C دارای عملکرد آنتی‌اکسیدانی است و از طریق مقابله با رادیکال‌های آزاد در بدن، از ابتلا به بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کند. همچنین این ویتامین  برای تشکیل و ترمیم  بافت‌های بدن، خصوصا برای غضروف ها، رگ‌های خونی، تاندون‌ها و پوست ضروری است.

کیوی، یکی از منابع مناسب برای دریافت ویتامین K نیز محسوب می‌شود، وهر فنجان از این میوه حدودا ۸۹ درصد از نیاز توصیه‌شده روزانه به ویتامین K را تامین میکند. ویتامین K به لخته شدن خون و جذب ویتامین D کمک میکند.

همچنین، هر فنجان کیوی می‌تواند ۱۳ درصد از نیاز توصیه‌شده روزانه به ویتامین E و ۱۱ درصد از نیاز روزانه به فولات را تامین کند.

پتاسیم یکی از املاح معدنی است که به حفظ مایعات بدن و برقراری تعادل در میزان املاح دیگر کمک می‌کند. کمبود پتاسیم می‌تواند به ضعف، سکته و ضربان قلب نامنظم منجر شود. هر فنجان کیوی حاوی ۵۵۲ میلی‌گرم پتاسیم است، درحالی که یک موز کوچک حدودا ۴۶۷ میلی‌گرم پتاسیم دارد. نکته مهم بعدی این است که رژیم غذایی سرشار از پتاسیم به کنترل فشار خون نیز کمک می‌کند.

انتخاب کیوی به‌عنوان یک میان‌وعده سالم به‌جای انواع میان‌وعده‌های ناسالم و پُرکالری، به شما کمک می‌کند تا وزن خودتان را در محدوده سالم نگه دارید. یک میوه با سایز متوسط حدودا ۴۶ کالری دارد و یک فنجان کیوی خردشده فقط ۱۰۸ کالری به بدن می‌رساند. این مقدار تقریبا برابر است با میزان کالری موجود در یک عدد موز متوسط. شما می‌توانید از کیوی به‌عنوان بخشی از صبحانه استفاده کنید تا کالری‌های دریافتی خودتان را کاهش بدهید.

www.livestrong.com

 

نام نویسندهزهرا غلامپور (کارشناس ارشد تغذیه)
کلمه های کلیدیکیوی،فیبر
تاریخ ثبت1396/08/17


عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبر نامه ایمیل خود را در قسمت روبرو وارد کنید
شما بعد از عضویت در خبرنامه در هر زمان می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضویتتان را لغو کنید
لینک های مفید خدمات الکترونیکی شبکه های اجتماعی تماس با ما
تهران خیابان سئول شمالی شهرک سئول خیابان نسترن کوچه دوم شرقی پلاک 2 طبقه اول
تلفن تماس 1 : 88037734 (+9821)
تلفن تماس 2 : 88037834 (+9821)
پست الکترونیک : behsite@gmail.com